Pozyskujemy pieniądze, by nasza Gmina rosła w siłę ogłosiła burmistrz Pogorzeli Daria Wyzuj w mediach społecznościowych. Jak przekonuje, dzięki skutecznej pracy i współpracy udało się pozyskać środki na zakup… sceny mobilnej. Nie byle jakiej, bo za niemałą sumę z funduszy zewnętrznych. A skoro jest scena, to i spektakl się należy najlepiej z udziałem samorządowców w roli głównej.
Jak przekonują pogorzelscy urzędnicy w mediach społecznościowych, inwestycja w scenę otworzy przed gminą zupełnie nowe możliwości. „Działamy dla Was” zapewnia mieszkańców Daria Wyzuj. Pod umową oprócz burmistrz Pogorzeli podpis złożyła też skarbniczka gminy Jolanta Nowak, oficjalnie rozpoczynając drogę do własnej oprawy dla lokalnych wydarzeń. To jednak nie koniec. Jak można dowiedzieć się z BIP gminy Pogorzela, do przeprowadzenia zakupu sceny powołano specjalną Komisję Przetargową. Jej przewodniczy został sekretarz gminy, a w składzie znaleźli się urzędnicy odpowiedzialni za przeprowadzenie całego postępowania.
Całkowity koszt tej "rozrywkowej inwestycji" jak poinformowano w mediach społecznościowych ma wynieść nieco ponad 260 tys. zł, z czego zdecydowana większość pochodzi z kilku dofinansowań. Wkład własny gminy to trochę ponad 26 tys. czyli 10% całości całości. W zamian Gmina Pogorzela stanie się właścicielem mobilnej sceny, która będzie obsługiwać uroczystości, festyny i koncerty.
Być może nie jest to inwestycja, która wymownie zmieni codzienne życie mieszkańców, ale z pewnością doda blasku lokalnym wydarzeniom. Zwłaszcza, że burmistrz tego miasta świetnie sobie na takich scenach radzi, co pokazała podczas ostatnich Dni Pogorzeli. A jeśli przy okazji nowa scena podniesie też samorządowe morale, to jej zakup za ułamek wartości na pewno się wszystkim opłaci i jakże idealnie wpasuje się w przyszłoroczne Dni Miasta.
Użytkownik09:20, 13.09.2025
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
BN 09:30, 13.09.2025
Scena na następne wybory ,czy scena aby wyczytywać poborowych gotowych do udziału w nie naszej wojnie ,czy scena to kluczowy wydatek w obecnych czasach , ze sceną się nie ucieknie do schronu....no tak jakiego schronu
Xd09:51, 13.09.2025
Scena mobilna na dni miasta ? 🤣🤣🤣🤣 chcę to widzieć
Do Xd13:18, 13.09.2025
A wystarczy włączyć samodzielne myślenie🤣🤣🤣🤣 Była taka scena na dniach miasta
Jacek 10:11, 13.09.2025
Scena jest najważniejsza? A drogi, chodniki i budowy wstrzymane bo pracownicy albo są zwalniani albo sami odchodzą
Tęczowy 10:19, 13.09.2025
Może jacht jakiś się kupi
Mieszkaniec10:20, 13.09.2025
ścieżki rowerowe powinny być priorytetem bo mieszkańcy lubią ten sport
Rodzic 1-310:24, 13.09.2025
A co z lekcjami na basenie ? Na 9klas od 1-3 podobno tylko dwie klasy będą mogły wyjechać, bo nie ma miejsc dla wszystkich .... Ogłoszone wszem i wobec głośno w fejsbukowie
👁️12:27, 13.09.2025
Mieszkańcy mają zupełnie inne potrzeby niż estradowa pani ,jak potrzeba sceny to mam talent jest taki program
Do pink17:03, 13.09.2025
Bo ciemnota intelektualna Twojego pokroju nie będzie wiedział że to do nich się zwracam ,nie widzę też możliwości wpisania 2 nicku aby to logicznie wyglądało,a skoro jesteśmy przy nicku .....Pink-serio???
Obywatel 13:00, 13.09.2025
W końcu coś się dzieje bo za poprzedników Pogorzela zatrzymała się na 20 lat i jakoś ścieżek rowerowych nie było potrzeba budować dopiero teraz sobie mieszkańcy przypomnieli?
Dla kogo scena ?13:10, 13.09.2025
Scen tez nie potrzebowali i jakoś żyli teraz dopiero jakieś fanaberie jakby co 2 dni koncert i event na 10000 osób się odbywał
Obywatel 14:22, 13.09.2025
Dla kogo scena ? Wyjdz chodź raz poza swoje obejście dalej jak za stodole to zobaczysz jak ludzie żyją. Nie samą robotą ludzie żyją ale musisz udać się do dużego miasta to zobaczysz.
Do obywatel15:29, 13.09.2025
A Pogorzela to jedno z tych większych miast 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Obywatel 15:39, 13.09.2025
Widać że edukacja w Pogorzeli kuleje skoro niektórzy mają problem ze zrozumiem prostego tekstu🤣🤣🤣🤣 Oczywiście że Pogorzela nie jest dużym miastem dlatego trzeba wyjechać do innych aby zobaczyć jak ludzie żyją i trzeba świat doganiać a nie narzekać że scenę kupili. Ale przy takiej edukacji to tragedia 🤣🤣🤣🤣🤣
Do obywatelki15:47, 13.09.2025
Wydaje mi się że pani gwiazda estrady się uruchomiła i zaciekle broni swoich przekonań i decyzji ,nie wywyższają się bo nawet nie wiesz kto jest po drugiej stronie ,szkoda że Ty nie potrafisz odróżnić szyderstwa i sarkazmu (z mojej strony) mimo wszystko uważam ze sceny i inne fanaberie kupuje się gdy wszystko hula ,a nie raczkuje
Pink 15:59, 13.09.2025
Dlaczego tchórze nie potrafią nawet podać swojego nicku tylko zwracają się jakieś wiejskie ,,do ,, .... ?
Obywatel 16:39, 13.09.2025
To nie szydera tylko brak zrozumienia prostego tekstu że trzeba wyjechać do większych miasta aby zobaczyć jak organizuje się imprezy a nie tylko narzekać że coś się dzieje w Pogorzeli
do pink17:09, 13.09.2025
Bo ciemnota intelektualna Twojego pokroju nie będzie wiedział że to do nich się zwracam ,nie widzę też możliwości wpisania 2 nicku aby to logicznie wyglądało,a skoro jesteśmy przy nicku .....Pink-serio???
do obywatelka 17:13, 13.09.2025
Domyślam się że niezły z ciebie obiezyswiat i ta Pogorzela to dla ciebie za mało,doprawdy zejdź na ziemię można jeździć zwiedzać,fascynować się różnymi realiami ale w pogorzei są ważniejsze rzeczy do zrobienia niż scena rozkładana na dni Pogorzeli
Pink 18:17, 13.09.2025
U widzę że niektórzy nie potrafią się wysłowić argumentami a jedyny ich język to ten który wynieśli z domu od rodziców czyli obelgi i obrażanie a ja tylko grzecznie pytam o Nicki. Sam sobie wystawiasz opinie jaki masz poziom i status społeczny
Do pink18:48, 13.09.2025
Jesteś przewrażliwiona ,nie oceniam bo nie znasz i nie przypominam sobie abym użył w stosunku do ciebie inwektyw lub zwrotów uznanych za obraźliwe więc nie przesadzaj ,z wysławianiem się nie uważam abym miał problem ,skąd wiem? Po braku argumentów w twoim komentarzu .
Pink 18:51, 13.09.2025
Czyli mam rozumieć że ,,cwle
Pink 18:53, 13.09.2025
Czyli mam rozumem że zwrot ,,ciemnota intelektualną,, to nie jest obraźliwe? Nie masz swojego nicku to będziesz teraz go miał Ciemnota intelektualna. Idź i powiedz komuś na ulicy że jest ciemnotą intelektualną i zobaczysz jaki jest przewrażliwiony. Tchórzysz? Tak myślałem
Do pink 18:59, 13.09.2025
Ciemnota intelektualna to powinien być dla ciebie komplement ,istnieją dużo gorsze określenia takich osób,nie martw się o moj nick ,ja swoj cel osiągnąłem i totalnie nie interesuje mnie twoja opinia,ocena,zdanie w ogóle ty jako człowiek więc nie wysilaj się
Pink 19:02, 13.09.2025
Nie musisz mieć nicku w internecie nic nie ginie także poczekaj do Poniedziałku i wtedy się przekonasz czy można sobie bezkarnie obrażać w internecie :)
Do pink19:04, 13.09.2025
Powodzenia życzę ,będę też czekał we wtorek i następne dni ,tygodnie,miesiące
000000013:50, 13.09.2025
Scena się nie przyda nie będzie reelekcji
Ciekawy 14:47, 13.09.2025
Czy to prawda że pracownik został zwolniony?
X15:23, 13.09.2025
Tak, a co w tym dziwnego?
Nie ten, to inny...
Jednych się zwalnia, a drudzy – pod wpływem presji – odchodzą sami.
On18:24, 13.09.2025
Tam ciągle ktoś się zwalnia albo kogoś zwalniaja
Widz20:05, 15.09.2025
Kolejna pracownica się zwolniła
XYZ11:55, 17.09.2025
Jak dzieją się tam pewne rzeczy na literę M to nic dziwnego
Boss 16:00, 13.09.2025
Ale za wasze pieniądze to nie jest więc o co kaman? Poprzednik narobił długów i jakiś wszystko oki
Ssob17:00, 13.09.2025
A za czyje ? Konkretnie! Ze swoich prywatnych to jest ???!!!
Boss 18:19, 13.09.2025
Idź do szkoły nauczyć się czytać to się dowiesz bu ha ha ha ha co za analfa....
Do boss18:44, 13.09.2025
Właśnie przydałaby się tobie przyspieszony kurs ekonomi może wówczas dotrze do ciebie że pieniądze pochodzą głównie z podatków właśnie tych ludzi o których piszesz z pogardą i tylko urzędnicy trwonią *%#)!& ponoszenia odpowiedzialności nie ma pieniędzy państwowych,rządowych ... Dokładamy się do tego wszyscy w taki czy inny sposób
Boss 18:50, 13.09.2025
Jakoś inne miasta inwestują i nie ma takiego zacofania mieszkańców jak tutaj że wszystko na nie.
Do boss18:51, 13.09.2025
Inwestują to dobre słowo ,a scena to inwestycja na 2 festyny w roku ? Brawo
Wisienka na torcie16:30, 13.09.2025
Jak dla mnie to to widzę aby festyny i zabawy żadnych konkretów zobaczymy jak dlugo ta zabawa potrwa!
Areks 16:44, 13.09.2025
Jakie ścieżki rowerowe? To Poprzedni burmistrz nie zrobił nic?
pogorzelanin 17:03, 13.09.2025
za 10 procent wkładu własnego naprawdę warto zakupić taką scenę ,a na tym można też zarobić i szybciutko się wróci.👍
zaglosujmy17:16, 13.09.2025
Komu się NIE PODOBA TEN POMYSŁ
Taka prawda 18:18, 13.09.2025
Wszyscy narzekają a jak będzie impreza to pierwsi pod sceną
Obywatel 18:21, 13.09.2025
Za dużo nie myśl bo cię głowa rozbili
Szybko18:41, 13.09.2025
Wyczerpałas argumenty , teraz zapewne zejdziesz kilka poziomów i zaprezentujesz swój cynizm ,ale to już nie ze mną , pisanie z tobą to była i tak wątpliwa przyjemność a na pewno nie zejdę do twojego poziomu ,kup sobie nawet 5 scen
Obywatel 18:48, 13.09.2025
Nie potrafisz zrozumieć prostego tekstu więc tutaj można polemizować czy to była jakakolwiek dyskusja. Ja wyrażam swoje zdanie na temat sceny na plus a jak tobie się nie podoba ten pomysł to idź na Gminę wyrazić swój sprzęciw a nie tutaj beczysz i wylewasz swoje żale anonimowo.
Do obywatelki18:50, 13.09.2025
Ty możesz wyrazić opinię natomiast ja wylewam żale ,upewniłas mnie z kim mam do czynienia
Obywatel 18:56, 13.09.2025
Obywatelko Jeszcze raz powtórzę bo widzę że nie rozumiesz jeśli pomysł z zakupem sceny ci się nie podoba to nie wylewaj tutaj swoich żali tylko idź na Gminę im to powiedz a nie mi tutaj beczysz. Czego nie rozumiesz?
Do obywatel19:01, 13.09.2025
Powtarzasz się ,wiem że z braku argumentów więc nie pisz już
Obywatel 19:04, 13.09.2025
Obywatelko No w końcu dotarło
Szok18:23, 13.09.2025
Co tam się dzieje w tym urzędzie... Ręce opadają
B21:29, 13.09.2025
Tak w zasadzie to nic 😂
Boss 19:14, 13.09.2025
Ha ha ha ha ha ha No to coś z wami jest nie tak w tej Pogorzeli. Dopiero co były wybory i tak sobie wybraliscie a teraz wyzywacie ludzi w komentarzach i narzekacie że źle rządzą? To wy ich wybraliście ha ha ha ha
Jadzia16:41, 14.09.2025
Pani burmistrz to ma parcie na szkło.
Beny 07:21, 15.09.2025
Jadzia Ty też możesz ...
Mewka09:00, 15.09.2025
Tragedia, tyle w temacie. To już nawet nie jest śmieszne. Swoją drogą, dobrze, że niektóre sprawy można załatwiać w innych urzędach.....szkoda, że nie wszystkie.
Sołtysik 12:06, 15.09.2025
Już tak nie narzekajcie bo scena zawsze się przyda. Tyle jęczenia zawsze że nic w Pogorzeli nie ma a jak jest to też źle
Do Pink 13:14, 15.09.2025
Czekam,poniedziałek mija ,drzwi ma otwarte nikt nie przyszedł ,a według twoich zapewnień miałem czekać do poniedziałku żeby się przekonać .... I?
Czarny Mściciel 16:32, 15.09.2025
Bądź cierpliwy. Karma taka jest ...
Do czarnego mściciel17:08, 15.09.2025
Karma to jest do rybek
Czarny Mściciel 19:01, 15.09.2025
Karma może być również dla kotka i pieska idąc twoim ograniczonym tokiem myślenia ...
Do czarny 19:24, 15.09.2025
Co_ty_pierdolisz__ najpierw jakieś karmy ,bzdury ,teraz licytacja do czego służy karma ,zastanów się bo nie mam pojęcia__po__chuj__sie__udzielasz
Czarny Mściciel 19:37, 15.09.2025
Znajdź sobie słowo karma w Słowniku jeśli nie znasz znaczenia tego słowa i sam sobie odpowiedź które znaczenie odpowiada do twojej sytuacji ...
Do czarny 19:41, 15.09.2025
A ty znajdź w przychodni odpowiedniego lekarza bo się pogubiłes
Czarny Mściciel 19:58, 15.09.2025
Ja się nie pogoniłem tylko ktoś tutaj nie rozumie co się do niego pisze. Karma do siebie wrogi za twoje źle zachowanie tutaj a ty zrozumiałeś że chodzi o karmę dla rybek. Musisz wracać do szkoły
Do czarny 20:30, 15.09.2025
uświadom to sobie doskonale rozumiem znaczenie słowa karma ,tyle że mam_to_w_dupie_ szkoda że nie uchwyciłeś sarkazmu geniuszu
Czarny Mściciel 21:18, 15.09.2025
Znowu się mylisz, wyczułem sarkazm pisząc że karma też może być dla psa i kota na co puściły komuś nerwy. Gubisz się mały
Do czarny 05:13, 16.09.2025
Widzę że mierzysz się ze sporym deficytem intelektualnym ,dlatego zrobię coś wyjątkowego ,zakończę tą rozmowę w tym momencie ,ty będziesz miał świadomość że jesteś zwycięzcą w tej wymianie komentarzy (przynajmniej do czasu aż się podcigniesz) ja natomiast nie będę musiał schodzić do twojego poziomu za każdym razem gdy wypada odpisać.
Do Czarny 07:00, 16.09.2025
Ale pojechałeś z tym matołem
Czarny Mściciel 07:28, 16.09.2025
Spoko to była drobnostka z tym przegrywem
Assia07:58, 16.09.2025
Wiem że dzisiaj modne jest szukanie głupszych od siebie ,ale to on ciebie zaorał ,także kto jest przegrywam polskie się każdy kto czyta ze zrozumieniem
Czarny Mściciel 09:25, 16.09.2025
Ooo jednak wróciłeś pod nowym nickiem🤣🤣🤣🤣 Zaorałeś ale sam siebie 🤣🤣🤣🤣
Obiektywny 09:40, 16.09.2025
Patrząc na waszą gminę i na mieszkańców nie można zrozumieć ludzi którzy teraz hejtują i jadą po tych co odważyli się pochwalić zakup sceny tym bardziej za pozyskane fundusze. Sami wybraliście sobie taką władze a teraz co? Zero argumentów tylko wyzwisko a to o
Czarny Mściciel 19:13, 16.09.2025
Ale bezradność tych krzykaczy na konkretne argumenty. Pozostało im tylko dać minusa bo tylko tyle mogą.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gostyn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz