Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których dzieci powinny bawić się dronami

09:07, 12.11.2020 | materiały partnera

Wiele technologii, które nagle rewolucjonizują nasze rynki, okazuje się być jedynie krótkotrwałym szaleństwem (pamiętacie Tamagotchi?). Problem ten dotyczy głównie zabawek – co chwilę na rynku pojawia się „to”, przedmiot pożądania dzieci, który koniecznie muszą mieć, a który po kilku tygodniach ginie w kącie.

Z dronami sytuacja wydaje się być inna – nie tylko od kilku lat utrzymują się na rynku, ale ich popularność cały czas rośnie. Może to mieć miejsce ze względu na mnogość sprzętów na rynku i różnorodność ich zastosowań. Dlatego też poniżej przedstawiamy kilka głównych powodów, dla których dzieci powinny z dronów korzystać.

Ten zachwyt na buzi

Zaczniemy od powodu, który dla wielu rodziców jest najważniejszy: zadowolenie dziecka. Kiedy tylko uda im się wznieść drona w powietrze, ich oczy stają się kompletnie zafiksowane na tym urządzeniu ponad nimi. Na ich buziach widzimy podekscytowanie, dumę i zachwyt – taka scena złapie za serce nawet najtwardszego przeciwnika nowych zabawek.

Dzieci świetnie radzą sobie z technologiami

Sami zdążyliśmy już zauważyć, jak łatwo nasze dzieci opanowują wszystkie nowe technologie, z którymi przychodzi im się zetknąć. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do nas z nimi dorastały. Daje im to wielką przewagę także w lataniu dronami – opanowanie sterowania czy kontrolerów nie będzie stanowić dla nich żadnego problemu.

Co ciekawe, latanie dronami może być przyjemną alternatywą do grania na konsoli – operowanie dronem wymaga podobnej koordynacji ruchów.

Świat widziany z góry jest pełen inspiracji

Loty balonem, malownicze loty helikopterem, wejście na szczyt góry – potencjał wspaniałych widoków od dawna przyciąga ludzi i odrywa ich od ziemi. Podoba nam się perspektywa powietrzna - poczucie przestrzeni i odkrywanie tego, co znajduje się poza naszym normalnym polem widzenia.

Chociaż gromadzenie danych lotniczych może wydawać się całkiem nowym zjawiskiem, w rzeczywistości robimy to od wieków – zaczęło się to już z wynalezieniem balonów wykorzystujących ogrzane powietrze. Pewien człowiek był tak zachwycony podróżą balonem na ogrzane powietrze w 1785 roku, że chciał odtworzyć to doświadczenie dla ludzi na ziemi. Stworzył coś, co uważa się za pierwsze w historii „mapy balonowe” - ilustrowaną mapę, na której osoba zwija kartkę papieru i przegląda ją, przesuwając ją powoli po rysunku.

Ta perspektywa może stać się dostępna dla Twojego dziecka właśnie za pośrednictwem dronów – wiele modeli oferuje możliwość transmisji wideo na żywo na smartfona z perspektywy pierwszej osoby.

Umiejętności praktyczne

Drony dla początkujących to nie tylko dobra zabawa dla dziecka i potencjał na nowe hobby, ale także szereg umiejętności praktycznych, które mogą zaprocentować także w dorosłym życiu. Drony to technologie przyszłości – ich zastosowanie jest bardzo szerokie, od typowo komercyjnych takich jak np. fotografia, po kwestie związane z wojskowością i bezpieczeństwem. Dobre opanowanie ich obsługi, umiejętność wykonania podstawowych napraw, programowanie lotów – wszystkie te umiejętności, które Twoje dziecko może nabyć poprzez latanie dronami, mogą przerodzić się w obiecującą karierę w dorosłym życiu.

Kupujemy drona dla dziecka

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup drona dla dziecka, zapraszamy na KapitanDron.pl – polskiego profesjonalnego sklepu z dronami i akcesoriami. Znajdziesz u nas pełną ofertę dronów zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak i dla tych starszych na każdym poziomie zaawansowania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA