Zamknij
REKLAMA

Kosiarki samojezdne - rozwiązania nie tylko dla leniwych

13:28, 29.04.2020 | materiały partnera

Posiadanie pięknego trawnika jest marzeniem wielu osób. Doskonała, zielona przestrzeń, na której można leżeć, biegać, bawić się z dziećmi. Wielu z nas marzy o dywanie z trawy, który to wygląda naprawdę niezwykle efektownie. Aby jednak taki trawnik posiadać, trzeba oprócz siania i podlewania, zatroszczyć się o kwestie odpowiedniej jego pielęgnacji. Podstawą jest więc ścinanie trawy, tak, aby miała odpowiednią wysokość i tym samym ten perfekcyjny wygląd. Aby o to zadbać, konieczny jest zakup kosiarki. Na jaką postawić? Którą wybrać? Jaka okaże się być bardzo dobrym wyborem?

Kosiarki samojezdne - jedna z najlepszych inwestycji

Na rynku dostępne są różnego rodzaju kosiarki, w zależności od tego, jak duże mamy trawniki, czego oczekujemy, na czym nam zależy. Jedni stawiają na klasyczne kosiarki z ciągnącym się pod nogami kablem, inni wybierają kosiarki spalinowe, jeszcze inni kosiarki samojezdne i na temat tych ostatnich chcielibyśmy napisać dziś parę słów. Kosiarki samojezdne kosiarki.szczecin.pl dzielą się na trzy rodzaje. Mamy więc tutaj między innymi takie rozwiązania, jak: ridery, traktory, jak również i kosiarki o zerowym promieniu skrętu. Każdy rodzaj jest doskonałym rozwiązaniem i każdy będzie doskonałą inwestycją, jeśli zostanie dopasowany odpowiednio do potrzeb odbiorców. I choć kosiarka taka stanowi najwyższej jakości produkt, nie zawsze się on spełni w każdym miejscu. Na pewno takie kosiarki nie są dobrym wyborem dla małych trawników, gdyż tam są po prostu produktem zbędnym. Jeśli jednak chodzi o duże ogrody, gdzie trawa zajmuje znaczną część powierzchni, stanowią one tak bardzo dobrą inwestycję.

Na jaki rodzaj kosiarki postawić?

Jak wspomnieliśmy powyżej, wyróżnić można trzy rodzaje kosiarek samojezdnych. Są to więc między innymi ridery, traktory, jak również i kosiarki ZTH. Ridery posiadają noże tnące, które umiejscowione są w przedniej części, tuż przed maszyną. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdecydowanie bardziej kontrolować pracę maszyny. W takim sprzęcie mamy między innymi przegubowy układ kierowniczy, dzięki czemu maszyna jest zwrotna i ma mniejszy promień skrętu. Jeśli chodzi o traktory, tam nie ma widocznego miejsca cięcia, bo wszystko znajduje się pod maszyną. Traktor działa podobnie jak samochód, w pewien sposób ograniczając manewrowość. W przypadku kolei kosiarek ZTH, zwrotność i dokładność ich jest podobna do samych riderów.

Która kosiarka będzie pasować właśnie dla nas? Na pewno kosiarki samojezdne są dobrymi rozwiązaniami do dużych trawników. Tam, gdzie mamy niewielką ilość trawy, nie jest takie rozwiązanie zbyt opłacalne. Jeśli jednak trawnik jest duży, na pewno taki typ kosiarki będzie bardzo dobrym pomysłem. Jak duży więc powinien to być trawnik? Na pewno taki mający 1000 metrów kwadratowych i więcej. Patrząc więc na poszczególne typy kosiarek, można dopasować je odpowiednio do swoich potrzeb. I tak, w przypadku, gdy mamy mało drzew i krzewów, a całość jest dużą powierzchnią, na pewno bardzo dobrze sprawdzi się traktorek. Maszyna taka jest bardzo wydajna i daje możliwość zaoszczędzenia dużej ilości czasu. Im większy trawnik, tym traktor sprawdza się dużo lepiej. W przypadku zaś, gdy w ogrodzie posadzone są różnorodne drzewa, krzewy i inne rabaty, wtedy dużo lepsze będą ridery i kosiarki ZTH, bo dają one możliwość lepszego manewrowania i dobrze radzą sobie na wszelkich zniesieniach i nierównościach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki samojezdnej?

Jeśli chcemy kupić kosiarkę, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, tak, aby móc wybrać jak najlepsze z możliwych rozwiązanie. Na pewno duże znaczenie ma silnik kosiarki. Najlepiej jest wybrać odpowiednie, wydajne rozwiązanie, które na danej powierzchni sprawdzi się fenomenalnie. Silniki w takich kosiarkach są jednocylindrowe, czterosuwowe, a sama skrzynia może być albo manualna, albo też automatyczna. Im mocniejszy silnik, tym większe spalanie paliwa, ale wybierając odpowiednie rozwiązanie, należy dopasować je właśnie do wielkości trawnika. Kolejnym elementem jest szerokość koszenia kosiarki samojezdnej kosiarki.szczecin.pl/kategoria-produktu/roboty-koszace. Taka szerokość powinna być w pełni dopasowana do wielkości trawnika. Jeśli dany teren jest duży, idealnie sprawdzi się szerokość powyżej 100 centymetrów. Jeśli na trawnikach znajduje się dużo drzew i krzewów, wówczas idealnie sprawdzi się szerokość około 70 centymetrów. Jeśli szukamy danego rozwiązania, istotne znaczenie ma także i to, by sprawdzić zakres regulacji fotela, bo ma on istotne znaczenie, jeśli chodzi o sam komfort użytkowania takiej kosiarki samojezdnej. Dobrze jest, aby kosiarka miała kosz na ściętą trawę, bo daje to zdecydowanie większą wygodę użytkowania.

Wybór odpowiedniego sklepu

Jeśli szukamy odpowiedniego rodzaju kosiarki, to bez wątpienia jednym z kluczowych elementów, na jakich należy się skupić, jest wybór sklepu, w którym taką kosiarkę otrzymamy. Nie w każdym wachlarz produktów jest taki sam i nie każdy sklep zagwarantuje nam to, na czym nam zależy. Warto więc postawić na miejsce, które okaże się być kluczowe, by zakupić odpowiednią kosiarkę samojezdną.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA