Zamknij
REKLAMA

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

14:46, 20.03.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kwas hialuronowy ze względu na swoje cenne właściwości, uznawany jest za eliksir młodości. Nic dziwnego, doskonale nawilża skórę i odpowiednio zastosowany potrafi wygładzić zmarszczki i bruzdy. Jakie jeszcze ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy ze względu na swoje cenne właściwości, uznawany jest za eliksir młodości. Nic dziwnego, doskonale nawilża skórę i odpowiednio zastosowany potrafi wygładzić zmarszczki i bruzdy. Jakie jeszcze ma zastosowanie w medycynie estetycznej?

Powiększanie ust

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Kwas hialuronowy stosuje się w przypadku zbyt wąskich, asymetrycznych lub przesuszonych ust. Zabieg jest nieiwazyjny, a efekty jakich można się spodziewać to:

- uwydatnienie ust, 
- uniesienie kącików,
- wyrównanie asymetrii,
- wyrównanie proporcji między wargami,
- odtworzenie konturu czerwieni wargowej,
- silne nawilżenie ust.

Zabieg nie jest skomplikowany i przeprowadza się go zwykle w 30 minut. Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, pacjent może natychmiast wrócić do swoich obowiązków.

Efekty widoczne są od razu, jednak przez około 2 dni może utrzymywać się lekki obrzęk ust. Rezultaty utrzymują się zwykle od 6 do 12 miesięcy.

Wypełnianie zmarszczek 

Zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, polega na zaaplikowaniu preparatu w głąb naskórka w obszarze, który potrzebuje odnowy. Ma on krystaliczną postać żelu, dzięki czemu skutecznie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się linie lub brak jest objętości.

Jako typowy wypełniacz w medycynie estetycznej stosuje się uwsieciowany kwas hialuronowy. Oprócz zniwelowania zmarszczek, można również zredukować blizny, np. potrądzikowe. Zabiegowi można poddać niemalże każdy obszar ciała. Najczęściej jednak za jego pomocą niweluje się:

- bruzdy nosowo-wargowe,
- zmarszczki poprzeczne czoła,
- lwią zmarszczkę,
- linie marionetki,
- zmarszczki palacza,
- zmarszczki okołooczodołowe.

Modelowanie twarzy 

To inaczej wolumetria twarzy kwasem hialuronowym. Jest doskonałą alternatywą dla inwazyjnej metody z użyciem skalpela. Zabieg polega na modelowaniu konturów twarzy, a także korygowaniu kształtu jej elementów bez ingerencji chirurgicznej. Zastosowany kwas hialuronowy działa jak wypełniacz. To pozwala na podniesienie opadniętej w wyniku procesów starzenia się skóry na policzkach, żuchwie, skroniach oraz podbródku. Dzięki wypełnieniu i uniesieniu skóry w tych miejscach, twarz sprawia wrażenie młodszej i pełniejszej, a przy tym wygląda naturalnie.

Wolumetrię twarzy stosuje się w przypadku:
- opadających policzków,
- zapadniętych kości policzkowych,
- zwiotczeniu skóry,
- w celu poprawy rysów twarzy,
- w celu zniwelowania bruzd i zmarszczek,
- w przypadku bardzo szczupłej twarzy,
- przy lipoatrofii jarzmowej,
- do wypełnienia ubytków objętości twarzy.

Przeciwskazaniami do zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są:
- nadwrażliwość na składnik preparatu,
- choroby autoimmunologiczne,
- zakażenie lub zapalenie skóry,
- bielactwo,
- łuszczyca,
- ciąża.

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego dają niesamowite efekty, a przy tym są wysoce bezpieczne. Ważne jednak, aby wykonywać je w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, gdzie przeprowadzają je wykwalifikowani specjaliści. To gwarancja skuteczności i braku powikłań pozabiegowch.

Dowiedz się więcej na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone