Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać obciążenie kettlebell dla początkującego?

14:57, 09.12.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Istnieje kilka ważnych aspektów związanych z wyborem początkowego obciążenia do treningu z kettlebell. Jeżeli należysz do osób aktywnych fizycznie lub masz już pewne doświadczenia z innego rodzaju treningiem siłowym, może zdarzyć się, że proponowany dobór ciężaru będzie wydawał ci się zbyt mały.

Problem z wyborem startowego obciążenia kettlebell

Zapomnij jednak o koncepcji treningowej, którą znałeś do tej pory. Rodzaj treningu z kettlebell to coś zupełnie innego, nowego.

Jeżeli chcesz sprawnie wdrożyć się w nową płaszczyznę treningową, musisz mieć otwarty umysł, korzystać z wiedzy zostawionej przez bardziej doświadczone osoby. Trenowanie za pomocą kettlebell jest zupełnie odmienne od typowego treningu izolacyjnego. Kettlebell służą do zaangażowania kilku części ciała na raz, dzięki czemu możemy trenować różne grupy mięśniowe.

Odpowiednio przeprowadzone treningu kettlebell nauczą cię, jak zwiększyć kontrolę nad swoim ciałem. Mimo wszystko najważniejszym aspektem jest zaadaptowanie się do metody treningowej w celu uniknięcia potencjalnych kontuzji.

Prawidłowy ciężar startowy dla kobiet

Z naprawdę małą liczbą wyjątków w przypadku kobiet standardowym początkowym odważnikiem powinien być kettlebell o masie 8kg - https://sklep.fitnessleon.pl/produkt/kettlebell-turniejowy-giria-8-kg/. Kluczowym aspektem jest to, aby trening z nim nie był ani zbyt ciężki, ani zbyt lekki. Tylko taki sposób podejścia do przedsięwzięcia zagwarantuje optymalne rezultaty.

Dla większości kobiet, które nie miały styczności nawet z elementarnymi ćwiczeniami na siłowni podniesienie ośmiokilogramowego odważnika może wydawać się kiepskim pomysłem. Pamiętajmy, że w treningu kettlebell chodzi jednak o coś innego. Przedstawione osiem kilogramów należy bowiem podnosić za pośrednictwem pracy całej górnej części ciała.

Udział w treningu mają wziąć nie tylko ramiona, ale także biodra, brzuch i plecy. Wykonując ćwiczenie poprawną techniką, szybko zrozumiesz, że ten ciężar wcale nie jest zbyt wygórowany.

Prawidłowy ciężar startowy dla mężczyzn

W przypadku mężczyzn sprawa wygląda zupełnie inaczej. Polecany ciężar startowy na wdrożenie się w treningi z kettlebell wynosi 16kg. Mężczyzna, szczególnie ten, który miał już jakąś styczność z aktywnością fizyczną może z kolei wziąć odważnik w dłonie i stwierdzić, że jest to zdecydowanie zbyt mało.

Ponownie należy wziąć pod uwagę aspekt odmienności treningu z kettlebell od jakiejkolwiek znanej do tej pory aktywności. Ważne jest zachowanie wysokiej intensywności, przy równolegle krótkich przerwach. Gwarantuje nam to maksymalne rozciągnięcie trenowanych mięśni.

Korzystanie z zestawu obciążeń kettlebel angażuje zupełnie inne grupy mięśniowe, aniżeli treningu sztuk walki, czy też izolacyjne na siłowni. Nawet jeżeli wyciskasz 100kg na ławce, a swój biceps trenujesz kilkunastokilogramowym odważnikiem, 16kg odważnik kettlebell będzie wystarczającym partnerem treningowym.

Odpowiednia technika i zaangażowanie mięśni brzucha w połączeniu z mięśniami nóg szybko udowodni ci, że ten rodzaj treningu może być o wiele bardziej wymagający, niż się wydawało.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone