Zamknij
REKLAMA

Telewizor w sypialni – jaki wybrać i jak go ulokować?

08.34, 17.09.2022 .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Telewizor w sypialni wzbudza wiele emocji. Według wielu badań brak telewizora w sypialni pozwala na lepszy i zdrowszy wypoczynek. Z kolei dla wielu osób oglądanie ulubionych filmów i seriali przed snem jest jedną z form relaksu po ciężkim dniu. Jeśli jednak zdecydujecie się zamontować telewizor w sypialni, powinniście zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry techniczne, ale również zastanowić się nad jego prawidłowym montażem.

Telewizor w sypialni – czy to dobry pomysł?

Umieszczenie telewizora w sypialni to temat, który wzbudza wiele kontrowersji. Takie rozwiązanie ma zarówno swoich zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Dlatego każdy sam powinien zdecydować, czy takie rozwiązanie jest dla niego odpowiednie.

Na grafice wyżej: telewizor dostępny online w sklepie maxelektro.pl

 

 

Telewizor w sypialni – zalety

Dla zwolenników telewizorów w sypialni największą zaletą jest to, że mogą oglądać ulubione filmy i seriale, leżąc wygodnie w łóżku. Dla wielu osób pora przed zaśnięciem jest jedyną możliwą na zrelaksowanie się i odstresowanie po ciężkim dniu. Dlatego też po wzięciu prysznica, kładą się do łóżka, by przed snem obejrzeć jeden odcinek ulubionego serialu.

Na grafice wyżej: Telewizor TCL 75C635 QLED dostępny online w sklepie maxelektro.pl
 

Telewizor w sypialni – wady

Według różnych badań telewizor umieszczony w sypialni może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Chodzi tu między innymi o promieniowanie telewizora LED. Jak każdy sprzęt elektryczny, wytwarza on pole elektromagnetyczne, który w zbyt dużym natężeniu może powodować problemy z zasypianiem, bóle głowy, problemy z koncentracją, ciśnieniem, a nawet z przemianą materii. Oprócz tego migający po ciemku obraz źle wpływa na wzrok.

Na grafice wyżej: telewizor dostępny online w sklepie maxelektro.pl

 

Wiele osób twierdzi również, że oglądanie telewizji przed snem utrudnia zasypianie i źle wpływa na jakość snu. Znajdą się takie osoby, które twierdzą, że sypialnia jest miejscem na sen, odpoczynek i relaks, a nie na sprzęty elektroniczne takie jak telewizor.

Co powinien mieć dobry telewizor do sypialni?

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup telewizora do sypialni, powinniśmy wziąć pod uwagę różne parametry techniczne. Największe znaczenie będą mieć jednak:

Przekątna ekranu – ile cali powinien mieć telewizor do sypialni? Wszystko zależy od wielkości pomieszczenia. Przeważnie odbiornik montujemy naprzeciwko łóżka, więc warto sprawdzić, jaka jest to odległość. W małej sypialni w zupełności wystarczy odbiornik o przekątnej 24 lub 32 cali. Natomiast w dużej z powodzeniem sprawdzi się nawet 50-calowy ekran.

Matryca – do wyboru mamy trzy rodzaje matryc: LED, QLED i OLED. Jeśli często będziemy oglądać filmy i seriale w sypialni i zależy nam na jak najlepszej czerni oraz kolorach, to bez problemu możemy postawić na matrycę OLED. Należy jednak zaznaczyć, że występuje ona jedynie w dużych odbiornikach. W innych przypadkach w zupełności wystarczy nam matryca LED albo QLED.

Smart TV – telewizor w sypialni koniecznie powinien mieć funkcję Smart TV, gdyż pozwoli ona korzystać z zasobów internetowych. Dzięki niej zyskamy dostęp do sieci, wielu platform telewizyjnych (Netflix, HBO Max czy Disney+), gier i innych rozrywek.

Wi-Fi – warto wybrać telewizor z modułem Wi-Fi, ponieważ dzięki niemu odbiornik bezprzewodowo połączy się z routerem, zapewniając dostęp do sieci internetowej. W przeciwnym razie będziemy musieli ciągnąć dodatkowe kable internetowe.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%