Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Łódź usuwa toksyny z organizmu uzależnionego

07.01, 12.09.2022 .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Człowiek nadużywający alkohol poprzez ciągłą obecność toksyn we krwi, naraża swój organizm na zniszczenie. Zamiast cennych składników odżywczych, w jego krwioobiegu nieustannie bytują pozostałości etanolu.

Taki stan odbija się na zdrowiu w wyjątkowo negatywny sposób, doprowadzając w niektórych przypadkach do utraty życia. Warto podkreślić, że człowiek latami pracuje na uboczne skutki spożywania alkoholu, konsumując go  w nadmiernej ilości i częstotliwości. Udowodniono także, że już jednorazowo wypita dawka oddziałuje na daną osobę w sposób niepożądany. Pojawiają się przypadki osób, które trafiają na odtruwanie alkoholowe już po kilkudniowym incydencie. Takie sytuacje są możliwe, gdyż każdy organizm posiada inne predyspozycje i w różny sposób reaguje na działanie używek.

Odtruwanie alkoholowe powstrzymuje groźne zmiany w organizmie, zaburzające homeostazę fizyczną i psychiczną. Ta procedura pozwala na przywrócenie zachwianych funkcji życiowych pod okiem profesjonalnej opieki medycznej. Lekarz w sposób kontrolowany uzupełnia wszelkie niedobory w organizmie Pacjenta, jednocześnie nawadniając go. Na skutek wyrównania poziomu elektrolitów, mikroelementów i witamin, ciało człowieka zostaje wypłukane z toksyn.

Ogromnym atutem odtruwania jest to, że Pacjent przebywa jednocześnie pod opieką lekarza, psychologa i pielęgniarki, którzy we wzajemnej współpracy wspierają i pomagają w przetrwaniu objawów, występujących szczególnie po gwałtownym odstawieniu używki. Tym samym odtrucie alkoholowe Łódź przyczynia się do poprawy komfortu przy walce z zespołem odstawiennym.

Bezpieczne i bezbolesne dochodzenie do trzeźwości 

Podczas odtruwania organizm może reagować w różnoraki sposób. Pomiędzy 6, a 72 godziną trzeźwości mogą pojawiać się pierwsze objawy natury psychicznej i somatycznej. Pacjent może zaobserwować u siebie drżenie kończyn, pocenie się, cierpienie spowodowane uporczywym bólem głowy, mdłości, a nawet może doznawać wszelkich omamów. Aby uniknąć skutków ubocznych wywołanych gwałtowanym odstawieniem używki, najlepiej skorzystać z odtruwania alkoholowego, przeprowadzonego pod opieką lekarza.

Pacjent ma zagwarantowane bezpieczeństwo i bezbolesność przechodzenia w stan trzeźwości. Odtruwanie pod opieką specjalistów pozwala zwalczyć uciążliwe dolegliwości z jednoczesnym kontrolowaniem reakcji i zachowania organizmu. Oferujemy dojazd do domu pacjenta. Należy jednak mieć świadomość, że odtrucie to jedynie pierwszy krok w drodze ku pokonaniu nałogu. Nasi specjaliści proponują także szereg dalszych rozwiązań, takich jak psychoterapia oraz uczestnictwo w grupach wsparcia - anonimowi alkoholicy. 

Odtrucie alkoholowe – wskazania

Sytuacje, w których niezbędne jest odtrucie alkoholowe:

 • odstawienie alkoholu, szczególnie kiedy pojawiają się napady drgawkowe lub omamy,
 • narastające objawy zespołu abstynencyjnego,
 • długotrwałe ciągi alkoholowe,
 • poczucie osłabienia, niedożywienia, odwodnienia organizmu,
 • połączenie alkoholu z innymi używkami lub lekami,
 • ujawnienie się innych, dodatkowych schorzeń i chorób.

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Lekarz po sprowadzeniu ogólnego stanu zdrowia Pacjenta, przeprowadza dokładne badania mające na celu sprawdzenie istniejących ewentualnych schorzeń i chorób, a także ich stopień zaawansowania. Istotna jest także historia uzależnienia alkoholowego, szczególnie z ostatnich kilku dni przed odtruwaniem. Jeżeli nie występują przeciwskazania do zabiegu, można bezpiecznie przystąpić do odtrucia.

Odtrucie alkoholowe obejmuje:

 • nawodnienie i odżywienie organizmu,
 • podawanie mikroelementów, elektrolitów i płynów,
 • podawanie witamin z grupy B oraz witaminy C,
 • podawanie beta-blokerów, o ile pobudzony jest układ współczulny,
 • w razie konieczności podanie leku benzodiazepin o działaniu wyciszającym, pomagającym wyeliminować objawy zespołu abstynencyjnego.

Wszystkie wyżej opisane produkty odżywcze i lecznicze podawane są drogą dożylną za pomocą kroplówki w odpowiednio do tego przystosowanym pomieszczeniu. Nasi specjaliści w szczególny sposób dbają o komfort Pacjenta i jego anonimowość.

Czym jest Zespół Abstynencyjny?

Typowym objawem w głębszych fazach uzależnienia jest zespół abstynencyjny, który pojawia się u człowieka w momencie podjęcia przez niego próby walki z nałogiem. Zważając na fakt, że zagraża on życiu, należy wybrać takie miejsce podczas odtruwania, które w pełni gwarantuje monitorowanie stanu zdrowia przez wykwalifikowanych i doświadczonych medyków. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów, w naszej ofercie proponujemy odtrucie w dogodnym dla Państwa terminie z dojazdem do domu. Ponadto, nasi lekarze doskonale potrafią zindywidualizować proces odtruwania, całkowicie dostosowując swoje działania do potrzeb danego Pacjenta.

Korzyści z odtruwania alkoholowego

Decydując się na odtrucie alkoholowe, uzależniony często gotowy jest do podjęcia dalszego leczenia antyalkoholowego. Aby zwiększyć jego szanse na trwałe efekty, warto zmotywować Pacjenta już na tym etapie.

Korzyści odtruwania alkoholowego są liczne. Jednak najistotniejszym jest usunięcie nagromadzonych toksyn z organizmu oraz osiągnięcie abstynencji Pacjenta pod bacznym okiem lekarzy. Przerwany w ten sposób ciąg alkoholowy jest dużym sukcesem, a jednocześnie podstawą budowania nowych rozdziałów w życiu, które prowadzą w kierunku do trzeźwości. Przy wsparciu rodziny i terapeutów, wspólnie można pokonać uzależnienie.

Odtrucie alkoholowe cena

Cena zabiegu ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od potrzeb danej osoby. Należy mieć na uwadze, że źle wykonany zabieg, może być nieskuteczny i groźny dla zdrowia. Niestety, nasze doświadczenie pokazuje, że wiele nieuczciwych placówek naraża zdrowiei życie Pacjentów dla własnych zysków. Zbyt gwałtowne obniżenie stężenia alkoholu we krwi wiąże się z powikłaniami, np. padaczką alkoholową, depresją, a nawet samobójstwem.

W cenie usług oferowanych przez naszą placówkę znajduje się:

 • wysoki standard działań i usług,
 • wykwalifikowana i doświadczona opieka medyczna,
 • indywidualnie dobrana farmakoterapia,
 • produkty i wyroby medyczne znanych i renomowanych firm farmaceutycznych,
 • konsultacja ze specjalistami,
 • komfortowe warunki leczenia,
 • dyskrecja i anonimowość.

Dyskretne odtruwanie organizmu z alkoholu

Podejmując decyzję o życiu w trzeźwości, warto rozpocząć działania antyalkoholowe od odtrucia, korzystając z jego dobrodziejstwa. Kluczem do pokonania swojego nałogu jest specjalistyczna pomoc, terapia i wiedza na temat alkoholizmu i jego skutków. Konieczna jest także umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wczesne rozpoznawanie problemu. W zoptymalizowaniu procesu zdrowienia niezbędne jest włączenie opieki fachowców, co pozwoli Pacjentowi uzyskać odpowiednie wsparcie i motywację do zmiany.

Medycy wykonujący odtrucie w swojej pracy kierują się dobrem Pacjenta, dostosowując swoje działania w sposób indywidualny do jego potrzeb. Dbają o to, aby warunki, w jakich Pacjenci przechodzą przez odtruwanie były jak najbardziej komfortowe.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%