Zamknij
REKLAMA

Prowadzisz sklep internetowy? Kup te PIĘĆ produktów, a zaoszczędzisz czas

13:34, 08.01.2022 | .
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Prowadzisz sklep internetowy? Kup te PIĘĆ produktów, a zaoszczędzisz czas. E-commerce jest dziś bardzo popularnym sposobem na sprzedaż produktów. Według różnych danych stanowi nawet 40% handlu. Większość zakupów przez Internet wiąże się natomiast z koniecznością wysyłki wybranych produktów.

Podczas prowadzenia sklepu internetowego przygotowywanie i wysyłanie paczek jest codziennością. Na szczęście istnieje kilka sposobów na usprawnienie pracy z pomocą przemyślanych narzędzi i urządzeń. Warto zastosować je w swojej firmie, by oszczędzić czas potrzebny na przygotowanie paczki. Niektóre gadżety pozwolą również na ograniczenie kosztów związanych z wysyłką.

Akcesoria do pracy z folią stretch - nożyki i ucinarki

Folia stretch w firmie NEOPAK.PL jest produktem bardzo często wykorzystywanym podczas przygotowywania paczek pocztowych. Pozwala nie tylko na zabezpieczenie zawartości paczki, może też stanowić formę ojej opakowania. Warstwa folii stretch pozwala ochronić towary przed zarysowaniem, wilgocią i skrajnymi temperaturami. Korzystanie z folii, która jest sprzedawana w formie rolek, może być natomiast dość uciążliwe, szczególnie gdy nie mamy drugiej osoby do pomocy. Odwijanie folii, obcinanie odpowiednich fragmentów i odkładanie na miejsce może zająć trochę czasu, dlatego warto wyposażyć się w urządzenie, które znacznie usprawni ten proces.

Ucinarka do folii stretch jest sprzętem, który należy postawić na stole lub biurku. W odpowiednim uchwycie montujemy rolkę z folią. Trzeba pamiętać, żeby szerokość rolki z folią odpowiadała tej, którą obsługuje obcinarka. Po umieszczeniu folii stretch w ucinarce, jej odwijanie staje się wygodne i proste. Folia stretch nie plącze się, a równe i szybkie odcięcie odpowiedniego kawałka jest możliwe dzięki zamontowanemu w narzędziu ostrzu. Dodatkowym plusem korzystania z takiego narzędzia jest to, że zapas folii stretch w rolce jest zawsze na swoim miejscu. To szczególnie istotne w przypadku firm, gdzie wiele osób odpowiada za pakowanie przesyłek pocztowych.

Kolejnym narzędziem, które zdecydowanie usprawnia pracę przy użyciu folii stretch są specjalne nożyki do folii. Istnieją dwa główne rodzaje. Pierwszy z nich przypomina zwykły nożyk do tapet - jest bardzo ostry i ma wymienne, wysuwane ostrze. Taki nożyk do folii stretch pozwala na znacznie bardziej precyzyjne cięcie, niż przy użyciu nożyczek, scyzoryka lub innych ostrzy, które zwykle mamy pod ręką. Drugim rodzajem jest tak zwany bezpieczny nożyk. Jego kształt w okolicy ostrza przypomina hak - to on pozwala na “złapanie” warstwy folii stretch. Ostrze jest nieco schowane wewnątrz obudowy, co jest bezpieczne dla operatora. Podczas korzystania z tego rodzaju noża mamy pewność, że tniemy jedynie warstwę folii stretch, a zapakowany w nią przedmiot lub karton pozostają nienaruszone,

Dyspensery do taśmy pakowej

Ciężko byłoby przygotować przesyłkę bez odpowiedniego zabezpieczenia jej przy użyciu taśmy klejącej. Taśma pakowa jest powszechnie stosowana w niemal każdym magazynie, sklepie internetowym i innych przedsiębiorstwach prowadzących regularną wysyłkę towarów. Korzystanie z taśmy klejącej jest oczywiście bardzo proste, lecz można ten proces usprawnić.

Dyspenser do taśmy pakowej jest narzędziem, które pozwala na szybką i wygodną pracę z taśmą. Posiada wygodny uchwyt, czasami ze spustem, niczym w pistolecie. To on odpowiada za odcinanie taśmy w danym momencie. Rolka z taśmą klejącą jest natomiast zamontowana na górze urządzenia.Trzeba wiedzieć, że istnieje kilka typowych szerokości rolek z taśmą - do dyspensera należy zastosować odpowiedni rodzaj taśmy.

Dzięki wykorzystaniu tego sprytnego urządzenia, można bez problemu jedną ręką kleić kartonowe pudełka lub inne rzeczy. Taki atut jest szczególnie istotny, gdy musimy drugą ręką przytrzymać fragment pudełka lub inną rzecz. Dyspenser do taśmy świetnie sprawdza się więc podczas klejenia kartonowych pudeł, paczek owiniętych folią stretch lub bąbelkową, rzeczy zapakowanych papierem pakowym, itp.

Stół do pakowania paczek

Jednym z najbardziej przydatnych w magazynie lub sklepie internetowym mebli jest stół do pakowania paczek. W najprostszej wersji może być to dowolny stół lub biurko, które zostanie wykorzystane właśnie podczas pakowania. Najbardziej zaawansowane i najlepiej wyposażone stoły do pakowania paczek mają na pokładzie zarówno obcinarki do folii stretch i papieru pakowego, jak i zamocowane rolki z folią bąbelkową i miejsce do odłożenia różnych rodzajów taśm pakowych i innych artykułów.

W profesjonalny stół do pakowania warto zaopatrzyć się wtedy, kiedy mamy potrzebę przygotowywania naprawdę dużej liczby wysyłek. Wtedy zakup nawet drogiego mebla zwróci się wielokrotnie, ponieważ praca będzie przebiegała szybko i sprawnie. Jeżeli nie mamy potrzeby lub możliwości na zakup w pełni wyposażonego stołu, warto i tak znaleźć większy fragment pustego blatu i przeznaczyć go właśnie na stół do paczek. Praca w miejscu, które zawsze jest puste i czyste jest bardzo sprawna i przebiega szybko. Dużym plusem, którego nie można pomijać, jest także łatwość odnalezienia wszystkich narzędzi i artykułów potrzebnych podczas pakowania - mając wydzielone miejsce na pakowanie, zawsze bez problemu je odnajdziemy.

Czy warto mieć zgrzewarkę próżniową do folii?

Zgrzewarka próżniowa pozwala na szybkie zapakowanie dowolnego artykułu. Dzięki temu, że uzyskujemy dzięki niej szczelne opakowanie, którego wnętrze pozbawione jest powietrza, można w ten sposób pakować także żywność. Zastosowanie takiego opakowania pozwala artykułom spożywczym na pozostanie świeżymi przez długi czas. Pozbywając się tlenu zabezpieczamy zawartość przed wchodzeniem w reakcje chemiczne, co często skutkuje pogorszeniem się smaku i utratą zapachu.

Czy zgrzewarkę próżniową można wykorzystać także do pakowania innych produktów? Oczywiście, wszystko zależy od kreatywności osoby przygotowującej przesyłkę.

Odpowiedni wybór opakowań i akcesoriów znacznie usprawni proces pakowania

By przygotowywanie przesyłek przebiegało szybko i bezproblemowo, najlepiej posiadać zapas opakowań odpowiadających różnym wymiarom zawartości przesyłek. Dzięki temu nie musimy improwizować i niepotrzebnie używać niedopasowanych opakowań. Aby być przygotowanym na zapakowanie dowolnej rzeczy z naszego sklepu internetowego, warto wyposażyć się w kartonowe pudełka w różnych rozmiarach, odpowiedni zapas folii stretch i folii pakowej, a także różne taśmy pakowe. Wykorzystywanie dopasowanych rozwiązań dla konkretnych zastosowań pozwala także na ograniczenie kosztów związanych z wysyłką.

Jeżeli wykorzystamy zbyt duże pudełko, będziemy zmuszeni do użycia znacznie większej ilości wypełnienia, folii użytej do osłony z zewnątrz i taśmy klejącej. Warto także rozważyć zakup bardziej wyspecjalizowanych opakowań, jak koperty bąbelkowe lub torebki strunowe. Pozwolą na przyspieszenie czasu potrzebnego do przygotowania przesyłki, tym samym optymalizację kosztów wysyłki. Warto dobrze poznać swój asortyment i wybrać najbardziej odpowiednie opakowania, które zapewnią odpowiednią ochronę towarom podczas wysyłki.

 

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%