Zamknij
REKLAMA

Jak szybko pozbyć się malinki?

07:19, 22.09.2021 | J.J
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Malinka to romantyczna pieczęć, jaką kochanek daje na ciele swojej nowej połówki. Dla pewnych osób jest to fragment gry miłosnej - ma znaczyć, iż „przypieczętowana” osoba jest zajęta. Zazwyczaj natomiast znak ów ukrywa się przed światem oraz właściwie nikt inny nie ma możliwości go dostrzec. Tymczasem dla posiadacza lub posiadaczki malinki jest z pewnością pozostałością po intensywnym spotkaniu. Jak szybko pozbyć się malinki?

Malinka na szyi – czemu się tworzy?

Malinka (https://estetico.pl/jak-szybko-pozbyc-sie-malinki) jest małym siniakiem, jaki tworzy się w efekcie miejscowego naruszenia naczyń krwionośnych oraz tkanek, identycznie jak krwiaki występujące w efekcie uderzenia (np. stłuczenia kolana). Też w tym przypadku krew wydostająca się z uszkodzonych małych naczyń krwionośnych dochodzi do tkanek podskórnych, co przejawia się wybroczyną o czerwonawym czy fioletowo–czerwonawym zabarwieniu. Malinka występuje, kiedy skóra jest zassana choćby poprzez parę sekund.

Jak pozbyć się malinki?

Malinka, więc mały siniak, pojawia się po mocnym ukąszeniu czy ssaniu skóry. W efekcie uszkodzenia naczynek krwionośnych pojawia się zaczerwienienie oraz zasinienie skóry. Poniektórym pozostałość po intensywnym pocałunku całkowicie nie przeszkadza, natomiast dla pozostałych jest powodem wstydu, szczególnie jeżeli znajduje się w charakterystycznym miejscu, takim jak szyja czy dekolt. Na szczęście jest parę sposobów na pozbycie się malinki. Krwiaka nie powinno się wystawiać na słońce. Jeżeli jest to lato, należałoby zaopatrzyć się w coś, co go okryje. Może być to np. chustka. Są też domowe sposoby na to, jak błyskawicznie się pozbyć malinki w jeden dzień, jakie spowodują, iż malinka znacznie szybciej się wchłonie. Doskonałym pomysłem jest ochłodzenie miejsca, w jakim jest. Mała temperatura spowoduje, iż naczynia krwionośne się obkurczą. Jeżeli masz w domu jakiś suplement z witaminą K, możesz go swobodnie przyjąć. Witamina K słynie z przyspieszania leczenia zmian widocznych na skórze.

Chłodny okład na malinkę

Lód jest popularnym rozwiązaniem na każdego typu sińce oraz stłuczenia. Przyłożenie paru kostek lodu zawiniętych ręcznikiem papierowym do bolącego miejsca nie jedynie znieczuli stłuczone miejsce, jednak także obkurczy naczynia krwionośne oraz zmniejszy podskórne krwawienie. Jednakowo efektownie sińca może schłodzić, łyżeczka włożona do lodówki. Trzymaj łyżeczkę poprzez ręcznik czy chustkę, natomiast czubek łyżeczki dołóż do miejsca, w jakim masz malinkę. Czynność powtarzaj parę razy dziennie.

Rozmasuj skórę

Innym sposobem na pobudzenie krążenia jest masaż. Najlepiej zrobić go miękką szczotką do zębów. Okolice zmienionego miejsca masuj kolistymi ruchami niezwykle delikatnie naciskając. Co pewien czas zmieniaj kierunek masażu, by uruchomić krążenie krwi. Owa metoda sprawdza się w wypadku jasnych, delikatnych malinek. Owe wykonane poprzez prawdziwego krwiopijcę będą wchłaniały się dłużej.

Mięta

Pobudzający rezultat mięty pieprzowej usprawnia krążenie krwi, natomiast tymże samym jest to niezwykle przydatne w leczeniu malinek. Nacieraj olejek miętowy w miejsce gryzienia. Po podaniu olejku pojawi się poczucie mrowienia, jednak błyskawicznie minie. Nie należy olejku wykorzystywać częściej aniżeli dwa razy dziennie, gdyż może on podrażnić skórę. Jednakowo efektywnie miejsca sińca, można smarować mentolową pastą do zębów. Wetrzyj pastę do zębów w skórę oraz pozostaw na parę minut. Stosuj raz dziennie. Najlepsze rezultaty otrzymasz, kiedy posmarujesz miejsce natychmiast po ugryzieniu.

Moneta

To sposób dla zdecydowanych, ponieważ metoda jest bolesna. Malinkę nasmaruj balsamem czy kremem oraz przygotuj pięciozłotówkę. Potem naciągnij skórę oraz krawędź monety rozpocznij dociskać do malinki, tak jakbyś ją skrobała. Należy dociskać bardzo, jednak zarazem uważać na to, by nie podrażnić za bardzo skóry. To ciężkie. Przygotuj się również na to, iż odczujesz dyskomfort, jednak dzięki temu działaniu, krew zgromadzona pod przestrzenią skóry zniknie, ponieważ zostanie wchłonięta poprzez krwiobieg. Czynność rób poprzez ok. 5 minut, natomiast następnie zrób pół godziny przerwy. Dobrze jest powtórzyć metodę choćby 4 razy.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%