Zamknij
REKLAMA

Cena dobrej polisy na życie

08:51, 03.09.2021 | materiały partnera

Posiadanie ubezpieczenia na życie jest w dzisiejszych czasach praktycznie normą. Zainteresowanie owym produktem stale rośnie, a pandemia koronawirusa tylko zwiększyła na niego popyt. Korzystnie dobrana polisa, może okazać się niezastąpionym wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych, na które nie mamy wpływu. Jej celem jest przecież nie tylko zabezpieczenie naszej przyszłości, ale i przyszłości naszych najbliższych.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Jest produktem oferującym ochronę zdrowia i życia ubezpieczonej osoby. W sytuacji, gdy dojdzie do zgonu ubezpieczonego, zapewni jego bliskim wsparcie finansowe w postaci wypłaconego polisy świadczenia. Dla osoby ubezpieczonej jest gwarantem pomocy i wsparcia w sytuacji, gdy dojdzie do nagłego zachorowania, uszczerbku na zdrowiu, czy koniecznej hospitalizacji lub rehabilitacji. Polisa na życie jest dobra inwestycją w przyszłość, gdyż niektóre z ofert zawierają rozszerzenie inwestycyjne, co pozwala na wypłatę zgromadzonych przez lata środków w momencie, gdy okres umowy dobiegnie końca.

Ile warto wydać na polisę?

Rozważając zakup ubezpieczenia na życie dla siebie lub naszych bliskich, powinno zacząć się od zapoznania z ofertami dostępnymi na rynku, które oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Najlepiej skorzystać z możliwości Internetu i wyszukać informacji na temat owej polisy na stronach ubezpieczycieli, a także skorzystać z dostępnych porównywarek ubezpieczeń pod kątem ich zakresu i ceny. Warto skorzystać z doradztwa agenta ubezpieczeniowego, który przedstawi i wyjaśni warunki polisy, a także pomoże dopasować ją indywidualnie do potrzeb klienta. Zebrane oferty należy dokładnie przeanalizować i dokonać selekcji. Te oferty, które powinny nas zainteresować muszą posiadać szeroki zakres zdarzeń polisowych, rozsądne wyłączenia wraz z karencją i powinny być w korzystnej cenie. Jeżeli taka polisa będzie nas kosztowała mniej niż 80 zł miesięcznie, możemy mówić, że jest opłacalna. Natomiast, cena może ulec zmianie, gdy zdecydujemy się na zakup dodatkowych umów, czyli rozszerzeń, np. polisy OC w życiu prywatnym, czy NNW dla dziecka, więcej informacji pod linkiem nnwdziecka.pl. Na cenę polisy na życie ma także  wpływ m.in.: zakres jej ochrony, rodzaj polisy, suma ubezpieczenia, okres trwania umowy, stan zdrowia, wiek, czy zawód osoby ubezpieczającej się. Należy pamiętać, że sami decydujemy o tym, ile chcemy przeznaczyć na owe ubezpieczenie, a także w jakim stopniu powinno nas ono chronić i na jakich zdarzeniach polisowych nam zależy. 

Zakupując ubezpieczenie na życie, nie powinno sugerować się tylko ceną. Polisa ta, ma przede wszystkim zagwarantować wymagany przez klienta zakres ochrony oraz być dobrana do prowadzonego stylu życia i odpowiadać codziennym potrzebom. Wybór owej polisy powinien być świadomy i w pełni przemyślany, a także odpowiadać naszym możliwościom finansowym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%