Zamknij
REKLAMA

Coraz chętniej zamawiamy jedzenie z dostawą do domu

15:59, 31.05.2021 |
Skomentuj Foto: Zleceniodawca

Czasy pandemii są trudne dla wielu branż, ale też komplikują nam codzienność – nie można skorzystać z oferty ulubionych restauracji tradycyjnie. W takich momentach najlepiej zdecydować się opcję zamówienia jedzenia z dostawą do domu. Pandemia wyrobiła w nas nowe nawyki i zmieniła nasze przyzwyczajenia.

Zamówienia online coraz popularniejsze

Jak wynika z badań prowadzonych w ostatnich miesiącach, co czwarta osoba korzysta z możliwości zamówienia jedzenia online z dostawą pod drzwi. Koronawirus mocno uderzył w branżę gastronomiczną, jednak możliwe jest prowadzenie działalności w formie realizowania zamówień na wynos.

Co prawda obecna sytuacja mocno obciążyła też domowe budżety, lecz mimo to chętnie korzystamy z tej możliwości i zamawiamy m.in. popularną pizzę, obiady domowe, curry czy azjatyckie pierożki na parze. Jednak niezmiennie najpopularniejszym daniem w dostawie jest wspomniana pizza. Włoski specjał stanowi ponad 50 proc. wszystkich zamówień.

Aplikacje do zamawiania jedzenia – proste i wygodne

Zamawianie ulubionych potraw przez Internet w trakcie pandemii jest popularnym trendem głównie wśród mieszkańców dużych miast – można skorzystać z oferty między innymi pizzerii Dominium w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu. Chętnie decydują się na tę opcję osoby dobrze zarabiające i pracujące zdalnie.

Na rosnącą popularność tego trendu wpłynęły też zapewne aplikacje do składania zamówień. Ich prostą obsługę może opanować każdy – złożenie i opłacenie zamówienia zajmuje raptem kilka minut, są też dostępne różne opcje płatności (np. gotówka przy odbiorze, BLIK, karta, przelew online).

Poza tym można też śledzić postępy w realizacji zamówienia oraz sprawdzić przewidywany czas dostawy. Wybrane lokale – pizzerie, trattorie, gospody, bary itd. – oferują też taką opcję na swojej stronie internetowej. Zwykle wybieramy płatność bezgotówkową z wygody, ale i w trosce o bezpieczeństwo – nie musimy mieć wtedy kontaktu z dostawcą.

Wygoda i chęć wsparcia ulubionych biznesów

Popularność składania zamówień z dostawą na wynos przez Internet wynika przede wszystkim z naszej wygody i braku czasu albo chęci na samodzielne gotowanie, ale także z potrzeby wsparcia lokalnych i ulubionych biznesów – jak ulubiona pizzeria w Warszawie, pobliskie bistro czy kawiarenka z domowymi pysznościami.

Coraz chętniej korzystamy z Internetu, by zrobić codzienne zakupy lub załatwić sprawy urzędowe, a zamawianie jedzenia nie jest wyjątkiem – doskonale wpisuje się w ten trend.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%