Zamknij
REKLAMA

Podsumowanie roku 2020 w IT

13:06, 04.01.2021 | J.J
Skomentuj

Rok 2020 był ze względu na pandemię bardzo nietypowy dla gospodarki. Wiele sektorów zanotowało ogromne straty. Co innego branża IT, która nie może narzekać na brak klientów i w której zauważono nowe trendy. Oto krótkie podsumowanie roku 2020 w IT.

Cyfryzacja kolejnych przedsiębiorstw

Ze względu na lockdown, wiele przedsiębiorstw musiało mocno zmienić swój model biznesowy i w dużej mierze przenieść swoją aktywność do sieci. Oznaczało to oczywiście wzrost popytu na oprogramowanie. Cyfryzacja sprawiła, że przedsiębiorstwa reprezentujące branżę IT były mocno zaangażowane w konkretne przedsięwzięcia – między innymi tworzenie komunikatorów i platform sprzedażowych. Trend prawdopodobnie utrzyma się również w 2021 roku.

Dynamiczny wzrost znaczenia aplikacji mobilnych

Spore wzrosty zanotowała branża związana z aplikacjami mobilnymi. Prawdopodobnie pandemia i konieczność pozostania w domu zwróciła naszą uwagę w kierunku aplikacji. Te ostatnie coraz częściej powstają w modelu cross platform development. Umożliwia to znacznie szybsze programowanie, ponieważ zdecydowana większość kodu jest identyczna niezależnie od tego, czy chodzi o wersję na iOS czy Android.

Salesforce wciąż dominuje na rynku systemów CRM

Na rynku systemów CRM wciąż dominującą pozycję utrzymuje Platforma Salesforce, której partnerem wdrożeniowym na polskim rynku jest Craftware - Partner Salesforce. Użytkownicy najchętniej wybierali to narzędzie już w poprzednim roku. Udział rynkowy Salesforce wynosi 18,3%. O popularności tego systemu CRM decydują nie tylko ciekawe funkcjonalności, ale również to, że jego wdrożenie może odbyć się na zasadzie projektu zwinnego - więcej o takich projekatach można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/utrzymanie-i-rozwoj-salesforce/agile-projects/.

Efektywna praca na home office

Podobnie jak w wielu sektorach gospodarki, również w branży IT praca w dużej mierze zyskała charakter zdalny. Zresztą w sektorze IT nie jest to nowością. Być może właśnie dlatego branża IT jest jednym z najlepszych przykładów na to, że praca zdalna może być równie efektywna co stacjonarna.

Materiał partnera

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA