Zamknij

Jak tanim kosztem odświeżyć salon?

14:25, 09.08.2022 . Aktualizacja: 14:25, 09.08.2022
Skomentuj Foto: AdobeStock/Zleceniodawca Foto: AdobeStock/Zleceniodawca

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu – zarówno z domownikami, jak i z gośćmi. Wyposażenie mieszkania to spory wydatek. Nawet gdy byliśmy zafascynowani projektem oraz jego starannym wykonaniem, po pewnym czasie możemy zapragnąć zmian. Na szczęście nie musimy wydawać góry pieniędzy, aby nadać pomieszczeniu świeżego wyglądu. Przyjrzyjmy się, jak tanim kosztem odnowić salon, aby był on zgodny z najnowocześniejszymi trendami.

Minimalistyczny styl skandynawski – mniej znaczy więcej

Jeszcze parę lat temu bardzo modny był przepych. W chwili obecnej w nasze życie wkradł się minimalizm. Popularny styl skandynawski cieszy się dużym zainteresowaniem. Aby móc normalnie funkcjonować potrzebujemy przestrzeni. „Zagracając” pomieszczenie sprawiamy, że również w naszym umyśle panuje chaos. Jest to bardzo widoczne u tzw. zbieraczy. Najczęściej na skutek nieszczęśliwych wydarzeń w życiu tracą oni kontrolę zarówno nad swoim życiem, jak i nad otoczeniem, w którym przebywają. Aby mogły zajść w nich zmiany, należy zacząć od uporządkowania ich mieszkań.

Powyższy przykład jest bardzo drastyczny. Osoby, które nieraz znalazły się w trudnej sytuacji, wiedzą, jak pomocne jest oczyszczenie otoczenia. Jeśli pragniemy zmian w naszym salonie i czujemy się przytłoczeni starymi przedmiotami, warto zastanowić się, które z nich są nam potrzebne. Może się okazać, że z wielu z nich możemy zrezygnować. Niepotrzebne meble oraz dekoracje do domu możemy schować w piwnicy lub na strychu. Możemy także spróbować je sprzedać, a zarobione w ten sposób pieniądze wydać na nowoczesną dekorację do salonu np. na tekstylia, kwiaty, czy modny regał. 

Delikatne firany na okna

Nasze babcie oraz mamy często zastawiały okna licznymi kwiatami. Nie mogły one obyć się bez firanek oraz zasłon zasłaniających nie tylko okno, ale i całą ścianę. Na ich wzór również zasłaniamy nasze „okna na świat”, nie zdając sobie sprawy z tego, jak przytłaczająco może na nas działać zastawione kwiatami oraz innymi bibelotami okno. Decydując się na zmiany w naszym salonie, powinniśmy pozbyć się zbędnych przedmiotów z parapetu.

Większe kwiaty, które mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu, możemy umieścić na stojakach na kwiaty. Na oknie najlepiej zostawić niewielkie kwiaty np. storczyki, które wyglądają naturalnie oraz elegancko. Jednocześnie nie zasłaniają one nam widoku na ogród czy też na miasto. Warto postawić na nowe firany – delikatne oraz zwiewne, które nadadzą lekkości pomieszczeniu.

Są to niewielkie zmiany, które praktycznie polegają na pozbyciu się przytłaczających nas przedmiotów. Efekty mogą być jednak piorunujące. Poczujemy się, jakbyśmy przebywali w zupełnie innym pomieszczeniu. Nabierzemy energii do życia oraz działania, a gości będziemy przyjmowali w naszym domu z ogromną ochotą.

Materiał partnera

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%