Zamknij
REKLAMA

Takich ludzi warto doceniać...

10:40, 19.10.2018 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Fantastyczna atmosfera towarzyszyła rozdaniu nagród podczas uroczystej gali z okazji zakończenia plebiscytu „Najlepszy Sołtys i Sołtyska 2018 roku”. Były podziękowania, nagrody i łzy wzruszenia. W tym roku czytelnicy Gostyn24 i „Gazety Gostyńskiej” za najlepszych włodarzy uznali Agnieszkę Gorwę i Zenona Słomińskiego. Oboje z gminy Piaski.

Ranking najlepszych sołtysów organizowany jest przez portal Gostyn24 i „Gazetę Gostyńską” od kilku lat. To najdłużej trwający cykliczny plebiscyt w powiecie gostyńskim. Wczoraj w restauracji „Cukropol” odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody najlepszym z najlepszych. Oprócz samych laureatów, czyli sołtysów z poszczególnych gmin, wzięli w niej udział także senator Marian Poślednik, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Wiesław Szczepański, a także burmistrzowie, wójtowie i samorządowcy z całego powiatu – Jerzy Kulak, Marek Rożek, Wiesław Glapka, Łukasz Kubiak, Mirosław Żywicki i Marcin Pazdaj. Nie zabrakło też przedstawicieli sponsorów, bez których uroczystość nie miałaby takiej oprawy – prezesa Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu Grzegorza Grzeszkowiaka i kierownik oddziału ARiMR w Gostyniu Ewy Jakubowskiej.

Imprezę rozpoczęto od powitania gości, po którym o plebiscycie opowiedział jego organizator - Jarosław Jędrkowiak, redaktor naczelny i wydawca Gostyn24 i „Gazety Gostyńskiej”. Zaraz potem na parkiecie pojawili się pierwsi z najlepszych - sołtysi z gminy Gostyń – Katarzyna Pasieracka, sołtys Osowa i Paweł Stachowiak z Goli. Nagrody – roboty kuchenne - wręczył im burmistrz Jerzy Kulak, a firmowe torby z gadżetami kierownik oddziału ARiMR w Gostyniu Ewa Jakubowska.

W gminie Borek Wlkp. najlepszymi włodarzami głosami czytelników „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyn24 zostali wybrani Róża Jędrosz z Wycisłowa i Marian Ziemliński, sołtys Grodnicy. Oni także otrzymali nagrody w postaci robotów kuchennych, które wręczył im burmistrz Borku Wlkp. Marek Rożek oraz firmowe torby z gadżetami od kierownik oddziału ARiMR w Gostyniu Ewy Jakubowskiej.

Kolejnymi sołtysami, jacy pojawili się na parkiecie, byli Łucja Markowska z Łęki Wielkiej i Stanisław Dworzyński z Bączegolasu w gminie Poniec. Oni także w pełni zasłużyli na sprzęt AGD, który w imieniu burmistrza Jacka Widyńskiego wręczył sekretarz gminy Poniec Marcin Pazdaj. Dla nich także ARiMR przygotowała firmowe torby z gadżetami, które wręczyła kierownik gostyńskiego oddziału Ewa Jakubowska.

Renata Nowacka z Wymysłowa i Eugeniusz Jędryczka z Bukownicy to para sołtysów, która uzyskała największą ilość głosów w gminie Krobia. Nagrody w postaci robotów kuchennych w imieniu burmistrza Sebastiana Czwojdy wręczył im Łukasz Kubiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Krobi, a firmowe torby z gadżetami od ARiMR Ewa Jakubowska, kierownik gostyńskiego oddziału.

Tego dnia najbardziej zadowolony z wyniku głosowania mógł być wójt Wiesław Glapka. Zarówno Agnieszka Gorwa, sołtyska Bodzewa, jak i Zenon Słomiński z Drzęczewa 1 nie tylko zdobyli tytuły najlepszych w swojej gminie, ale też osiągnęli najlepsze wyniki w powiecie. Oboje otrzymali roboty kuchenne od zadowolonego wójta, a także firmowe torby z gadżetami od ARiMR, które wręczyła im Ewa Jakubowska, kierownik gostyńskiego oddziału.

W gminie Pępowo najlepszymi sołtysami zdaniem czytelników „Gazety Gostyńskiej” i portalu Gostyn24 zostali Irena Matyla, sołtyska Gębic i Stanisław Chudy, sołtys Czeluścina. Nagrody w postaci robotów kuchennych wręczał tym razem nie przedstawiciel gminy, a senator RP Marian Poślednik, który w ten sposób docenił ich prace i zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności. Podobnie jak wcześniej laureaci otrzymali też firmowe torby z gadżetami od kierowniczki gostyńskiego oddziału Ewy Jakubowskiej.

Gmina Pogorzela to jedyna gmina, której przedstawiciele samorządu nie wzięli udziału w plebiscycie. Nagrody w postaci robotów kuchennych najlepszym sołtysom w tej gminie - Grażynie Naglak z Bułakowa i Zdzisławowi Figielkowi z Głuchowa - wręczył Wiesław Szczepański, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a firmowe torby z gadżetami od ARiMR Ewa Jakubowska, kierownik gostyńskiego oddziału.

Na koniec przyszedł czas na wręczenie nagród najlepszym wśród najlepszych. Tytuł Sołtysa i Sołtyski 2018 roku otrzymali w tym roku Agnieszka Gorwa, sołtys Bodzewa i Zenon Słomiński, sołtys Drzęczewa 1, którzy oprócz wcześniejszych nagród otrzymali także telewizory 32 cale ufundowane przez Spółdzielnię Mleczarską w Gostyniu, które wręczył im osobiście prezes firmy Grzegorz Grzeszkowiak i ekspresy do kawy ufundowane przez ARiMR, przekazane przez kierowniczkę gostyńskiego oddziału Ewę Jakubowską.

Dodatkowo wszyscy obecni na sali włodarze wsi otrzymają w przyszłym tygodniu okolicznościowe statuetki, stworzone i wykonane przez firmę FEM – wyroby metalowe z Krobi, które niestety nie dotarły na czas, z przyczyn niezależnych od organizatorów.

Wręczenie nagród najlepszym sołtysom w powiecie gostyńskim było momentem bardzo wzruszającym. Agnieszka Gorwa, która w tegorocznym plebiscycie otrzymała największą liczbę głosów, bardzo wzruszyła się podczas swojego przemówienia, w którym dziękowała mieszkańcom wsi, koleżankom z Koła Gospodyń Wiejskich, radnemu z Bodzewa i strażakom z OSP za wsparcie i dobrą współpracę. Na koniec wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i zasiedli do wspólnego obiadu, podczas którego był czas na gratulacje, rozmowy i podsumowania.

Obszerny materiał z gali rozdania nagród w plebiscycie „Najlepszy Sołtys i Sołtyska 2018 roku” znajdziecie poniżej.


 

(MiS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

alexalex

2 0

Pani Renata jest sołtysem Wymysłowa droga redakcjo .Renato gratulacje . 21:34, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlexAlex

3 1

Dziękuję za poprawienie błędu. 09:44, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone