Zamknij
3
12:16, 22.11.2020
Minął kolejny tydzień listopada. Tym razem największe zainteresowanie czytelników Gostyn24 skupiło się na informacji o policjancie gostyńskiej komendy, przyłapanym na kradzieży sklepowej w Lesznie. Poza tym sporo emocji towarzyszyło  artykułom o zwieszeniu oddziału chirurgii dziecięcej w Gostyniu, o młodych ludziach, którzy przeprosili za obrzucanie kościoła jajkami, a także śmierci ks. kanonika Henryka Szwarca z Pępowa i Grzegorza Głuszaka, cenionego lekarza, od lat związanego z lecznictwem w naszym powiecie.  Pisaliśmy też krzyżu w intencji wybawienia od pandemii , który stanął w Gostyniu i korespondencji, jaką otrzymała nasza czytelniczka od sanepidu. Dziesięć najchętniej czytanych i komentowanych artykułów minionego tygodnia przypominamy poniżej.
7
10:21, 16.10.2020
W czasach, gdy spora część naszego życia przeniosła się do internetu, coraz częściej jesteśmy świadkami zjawiska zwanego potocznie „hejtem” , którego skutki mogą być opłakane. Pod płaszczykiem anonimowości niektórzy ludzie przekraczają często granice nie tylko prawa, ale też zwykłej ludzkiej przyzwoitości, co jak udowodniono prowadzić może do depresji, a w skrajnych przypadkach nawet do odebrania sobie życia. Młodzież ze szkół ponadpostawowych powiatu gostyńskiego postanowiła postanowiła to zmienić. Pierwszym etapem walki z prześladowaniem w sieci ma być akcja „Stop hejt”
8
09:51, 09.02.2020
Przez kilka ostatnich lat nasza redakcja organizowała na Walentynki Randkę Marzeń. Główną nagrodą był zawsze romantyczny wieczór dla pary, która najbardziej się starała... W tym roku zmieniamy formułę, dając szansę wszystkim. Nie trzeba zbierać lajków czy wysyłać sms-ów, trzeba tylko lubić nas na Facebooku, otworzyć sejf i zgarnąć nagrody. Bo najlepsze Walentynki są zawsze z Gostyn24.
6
13:57, 10.01.2020
- Mamy to! Jesteśmy na Nordkapp! - taka informacja pojawiła się dziś po południu na profilu Corsage – blogu trzech chyba najbardziej zakręconych podróżników z Gostynia – Radosława Szwałka, Tobiasza Groszka i Macieja Stróżyńskiego. Jak informują było ciężko - walczyli z wyjątkowo trudną pogodą.
9
11:47, 31.12.2019
Za kilka godzin świętować będziemy nadejście Nowego Roku. Ten mijający obfitował w wiele wydarzeń, które na długo przykuły waszą uwagę. Wśród najczęściej czytanych dominowały wypadki, afery, pożary, ale też nowe inwestycje i niespodziewane decyzje. O wszystkich informowaliśmy na bieżąco, dlatego dziś w ostatni dzień 2019 roku spróbujemy je podsumować.
25
15:13, 14.10.2019
W niedzielę 13 października w całej Polsce wybieraliśmy posłów i senatorów. Wiemy już jak będzie wyglądał podział mandatów w okręgu nr 36. Sprawdziliśmy również, ile głosów zdobyli mieszkańcy powiatu gostyńskiego ubiegający się o poselski mandat. Najlepszy wynik osiągnął startujący po raz pierwszy w wyborach parlamentarnych Szymon Jakubowski.
16
14:39, 14.10.2019
Znamy nieoficjalne wyniki głosowania w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, wynikiem ponad 44 % i prawdopodobnie znów będzie miało samodzielną większość. Nieoficjalnie znamy też posłów z naszego okręgu – kalisko-leszczyńskiego. Jeśli nic się nie zmieni połowę mandatów weźmie PiS
12
14:37, 14.10.2019
Już wczoraj informowaliśmy o wysokiej frekwencji, jaka towarzyszył tegorocznym wyborom do parlamentu. Dziś się potwierdziło. Mieszkańcy naszego powiatu poszli poszli do urn bardzo licznie, chociaż słabiej niż w Polsce i województwie. Najwięcej osób zdecydowało się głosować w gminie Gostyń, najmniej w Poniecu.
12:55, 23.07.2019
Wakacje to czas, kiedy niewiele się dzieje. Życie płynie jakby wolniej, większość z nas myśli o urlopie, a Gostyn24 codziennie dostarcza swoim czytelnikom informacji, czasem też rozrywki i dobrej zabawy. W miniony weekend ustanawialiśmy rekord Polski, dziś mamy dla Was nową zabawę, jakiej dotąd nie było. Do zdobycia ten piękny samochód na cały, nadchodzący weekend z pełnym zbiornikiem paliwa.
2
13:12, 17.07.2019
W natłoku codziennych obowiązków rzadko myślimy o swoim zdrowiu. Do lekarza idziemy dopiero wtedy, gdy zachorujemy. Badania profilaktyczne dla większości z nas to mrzonka. Może jednak warto się zbadać jeśli laboratorium podjeżdża dosłownie pod nos?
24
09:15, 06.07.2019
Tegoroczne żniwa rozpoczęły się niezbyt szczęśliwie, dlatego wierzymy, że zakończą się one dużo lepiej, a rolnicy zamiast gasić pożary, będą spokojnie zbierać owoce swojej ciężkiej pracy. Podsumowaniem żniw są tradycyjne dożynki. Jak co roku Gostyn24 prezentuje dożynkowy rozkład jazdy czyli miejsca i daty imprez związanych z tym ważnym społecznym wydarzeniem. Jeśli będziecie potrzebować informacji wystarczy kliknąć w baner, który zainstalowaliśmy dla was na G24
13
14:59, 04.05.2019
Arcybiskup Stanisław Gądecki przekazał kolejne decyzje dotyczące zmian personalnych, które zajdą od 1 lipca w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Już wiadomo, kto zastąpi ks. Tadeusza Murawskiego, dotychczasowego proboszcza parafii pw. Ducha Świętego i Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gostyniu.
12
11:12, 15.03.2019
Nie minęły 24 godziny, a pieniądze w całości zostały zebrane. Mimo to, ludzie z całej Polski nieustannie wpłacają datki. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na adwokata dla skazanego przez sąd w Krotoszynie Wojciecha C, którą zainicjował Leszek Świerzewski z Pudliszek. Znalazł się też adwokat, który ma bronić 59-latka.
6
12:11, 03.03.2019
Na Świętej Górze trwa msza święta w intencji pomyślnego przebiegu wznowionego procesu beatyfikacyjnego ks. Wawrzyńca Kuśniaka. Uroczystości w których udział bierze także biskup Damian Bryl rozpoczęły się od zaprzysiężeniem trybunału beatyfikacyjnego.
9
12:08, 25.02.2019
Mowa nienawiści to temat, o którym wiele się mówi w ostatnim czasie. Powagę tego problemu spróbuje nakreślić Szymon Hołownia, dziennikarz, pisarz i publicysta , który przyjeżdża do Gostynia. Dla wszystkich, którzy nie będą mogli w nim uczestniczyć przygotowujemy relację na żywo, którą będzie można obejrzeć na Gostyn24 nie wychodząc z domu.