REKLAMA

REKLAMA
1
11:16, 07.11.2017
Trwa tegoroczna edycja projektu Szlachetna Paczka, a już wkrótce ważna data w jej kalendarzu. 18 listopada otwarta zostanie internetowa baza rodzin, z której darczyńcy będą mogli wybierać rodziny, do których w finałowy weekend grudnia trafią paczki. Idea projektu jest taka, by z pomocą dotrzeć do prawdziwej biedy, dla której mądre wsparcie będzie szansą na zmianę.
19
12:18, 22.10.2017
To był historyczny moment. Po 150 latach milczenia po raz pierwszy w bazylice na Świętej Górze zabrzmiały organy, których odrestaurowanie kosztowało prawie milion złotych. Odnowiony instrument poświęcił w sobotę wieczorem metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Po mszy zgromadzeni wysłuchali inauguracyjnego koncertu w wykonaniu najsłynniejszego w kraju organmistrza prof. Juliana Gembalskiego.
4
10:03, 22.10.2017
Przełom października i listopada to czas, kiedy kończy się sezon jeździecki. W wielu miejscach urządzany jest wówczas Hubertus, na którym bawią się miłośnicy jazdy konnej i pogoni za lisem. Nie inaczej było w Rokosowie, gdzie oprócz tradycyjnych gonitw odbyły się także pokazy sokołów i wyszkolenia psów.
4
13:09, 10.10.2017
Sołtysi zrzeszeni w Stowarzyszeniu Sołtysów Województwa Wielkopolskiego zjechali do Gostynia. Wzięli udział w naradzie, podczas której wybrano nowy zarząd. - W tej gminie jest klimat sprzyjający sołtysom, dlatego spotykamy się tu dzisiaj - mówiła Barbara Czachura ze Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. Miłym akcentem było wręczenie wyróżnień między innymi gostyńskim sołtysom oraz burmistrzowi Jerzemu Kulakowi.
12:50, 08.10.2017
Najlepsi z najlepszych spotkali się na Halowym Turnieju Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Gostyńskiego. Młodzi adepci sztuki pożarniczej wykazali się nie lada sprawnością fizyczną, wiedzą, a nawet... zdolnościami wokalnymi. Jedną z konkurencji było odśpiewanie hymnu strażackiego.
22
14:21, 07.10.2017
W wielu miastach i miasteczkach w Polsce odbyła się 11. edycja akcji "Zerwijmy łańcuchy – Przywiąż psa do siebie, nie do budy". Miłośnicy zwierząt przypięli się łańcuchami do psich bud na znak protestu przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów. W Gostyniu oprócz członków stowarzyszenia "Noe" ciężar łańcucha mógł poczuć każdy, kto przechodził deptakiem.
1
13:03, 06.10.2017
Dwaj gostyńscy policjanci - sierż. sztab Jarosław Pecolt i post. Aleks Pawlak - przesiedli się na rowery w bardzo szczytnym celu! Wzięli udział w wyjątkowej sztafecie rowerowej "Mundur na Rowerze", by pomóc choremu koledze. - Jestem z nich bardzo dumny. Zrobili to w czasie wolnym od pracy, z dobrego serca - mówił asp. sztab. Michał Kubiak, kierownik OPI KPP Gostyń, witając ich w progach jednostki.
2
10:17, 06.10.2017
Ogromne zniszczenia wyrządził orkan Ksawery na terenie powiatu gostyńskiego. Szalejący wiatr zerwał lub uszkodził dachy na kilkudziesięciu budynkach. W jednej z podponieckich wsi spadający dach zabudowania gospodarczego zniszczył samochody i uszkodził budynek wielorodzinny. To cud, że nikomu nic się nie stało.
2
11:43, 01.10.2017
W ciągu kilku godzin od emisji materiału o Krzysiu Wendzonce w sobotnim wydaniu Faktów TVN24 udało się uzbierać brakujące pieniądze potrzebne na kolejne operacje chłopca, który urodził się z wadą bezocza. Zbiórka trwała zaledwie miesiąc. W tym czasie udało się zgromadzić łącznie 121 344,95 zł. Rodzicom chłopca brakuje słów na wyrażenie wdzięczności
2
12:32, 22.09.2017
Ogromne wyróżnienie dla zastępcy komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu mł. bryg. Michała Pohla, który odebrał odznaczenie z rąk Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Nieco spóźniona ceremonia wręczenia wyróżnienia miała miejsce w Kobylinie.
REKLAMA
3
13:34, 14.09.2017
Procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po raz piąty w tym roku przeszła ulicami Gostynia. Wierni wyruszyli z kościoła farnego, gdzie wzięli udział we mszy świętej i podążyli na Świętą Górę. Po drodze zgromadzeni odmawiali różaniec, który przeplatano śpiewem pieśni maryjnych.
28
16:10, 11.09.2017
Kilkanaście młodych mam, niektóre z mężami, inne z partnerami, spotkało się na gostyńskim rynku, aby publicznie karmić dziecko piersią. - Jest to coś zupełnie naturalnego. Nic oderwanego od rzeczywistości - mówiła Natalia Marchewka, współorganizatorka wydarzenia. Te wyjątkowe chwile uwiecznione zostały w formie sesji fotograficznej
08:19, 29.08.2017
Ludzie patrzą na Kubusia i mówią „jaki on ładny”, bo na pierwszy rzut oka nie widać u niego choroby, ale ile się nacierpi, to wiemy tylko my – mówi Alicja Kolasińska, mama Kuby chorującego na zespół Pradera-Williego, rzadką chorobę genetyczną, nazywaną chorobą wiecznego głodu. Rodziców dziecka przeraża to, że do końca życia będą musieli go kontrolować, a jeśli będzie trzeba - w drastyczny sposób ograniczać jedzenie. I choć z chorobą nie uda im się wygrać, robią wszystko co w ich mocy, by walczyć o Kubusia. W tej walce Jakuba wspierać będzie „Tęczowa Armia”, pod której skrzydła właśnie trafił.
12
17:07, 23.08.2017
Premier Beata Szydło zakończyła roboczą wizytę w naszym powiecie. Jak już pisaliśmy, najpierw zapoznała się z sytuacją po nawałnicach, potem spotkała się z dziennikarzami, a następnie odwiedziła jedno z poszkodowanych gospodarstw rolnych w Trzecianowie, gmina Borek Wlkp. Premier rządu zapewniała, że zależy jej na jak najszybszym oszacowaniu strat i przekazaniu realnej pomocy najbardziej poszkodowanym
3
12:22, 23.08.2017
Zakończyło się posiedzenie sztabu antykryzysowego z udziałem premier Beaty Szydło, dotyczące sytuacji po nawałnicach, jakie przeszły przez nasz powiat. W niedostępnym dla dziennikarzy spotkaniu omówiono obecną sytuację na terenie Wielkopolski, a także problemy i możliwości pomocy poszkodowanym
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone | 2017