Zamknij

Ich miłość do muzyki była uśpiona. Teraz wszystko odżyło. Były owacje na stojąco

14:05, 25.05.2023 PB Aktualizacja: 14:30, 25.05.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Spotkali się po latach, by ponownie stanąć na scenie. Zadebiutowali koncertem z okazji Dnia Matki, prezentując popularne i lubiane na całym świecie utwory. Krobski "Big Band" oczarował publiczność, która nagrodziła występ owacjami na stojąco.

Tego dnia sala Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi pękała w szwach. Na premierowy koncert krobskiego "Big Bandu" przyszło wielu spragnionych wrażeń muzycznych entuzjastów, którzy na pewno się nie zawiedli. Artyści skradli serca widzów, którzy owacją na stojąco nagradzali kolejne utwory. 

Podczas koncertu wybrzmiały światowe hity takie jak: “Skyfall”, “Somewhere Over The Rainbow” czy “Goldfinger”, a wokalistka Monika Kasperska zaśpiewała utwór Zbigniewa Wodeckiego “Zacznij od Bacha”.

Grupę tworzą ludzie z pasją, którzy spotkali się po latach. Część z nich zaczynała swoją przygodę w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. Dzisiaj motywują do tego swoje dzieci.

[FOTORELACJA]10188[/FOTORELACJA]

- Część z nas zaczęła przyprowadzać swoje dzieci na zajęcia Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Sami kiedyś w tej orkiestrze graliśmy, zaczynaliśmy przygodę z muzyką, jak zapowiedział prowadzący, gdzieś ta miłość do muzyki przez lata była uśpiona, ale odżyła. Stwierdziliśmy że warto coś zrobić z naszą pasją stąd pomysł na powstanie "Big Bandu" - mówił Adam Sarbinowski, muzyk krobskiego Big Bandu.

Podkreślił, że to ludzie z doświadczeniem w różnym wieku i z różnym stażem, a inicjatywa nie jest objęta żadnym patronatem.

- Grają obecni i byli muzycy orkiestry ale także instruktorzy. Nie działamy pod żadnym konkretnym szyldem, ćwiczymy w jednym z centrów kultury - dopowiedział pod koniec.

Konferansjerem podczas imprezy był Jarek Adamek, dziennikarz, z dużym doświadczeniem w kontakcie z publicznością.

- Prowadziłem koncerty Dziecięco - Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zapamiętali mnie jak ich zapowiadałem i poprosili, abym zrobił to również na tym wydarzeniu - mówił Jarek Adamek.

Skład Big Bandu:
Konga/perkusja - Mikołaj Andrzejewski,
Konga/perkusja - Marek Kajdrys,
Konga - Stanisław Szymkowiak,
Bas - Krzysia Szarszewska,
Gitara - Piotr Szymkowiak ,
Tenor - Adam Sarbinowski,
Tenor - Joanna Nele,
Puzon - Tomasz Serwatka,
Puzon Rafał Wołos,
Trąbka - Mariusz Pikulski,
Trąbka - Wiktoria Wajszczak,
Trąbka - Jakub Dorsz,
Trąbka - Aleksander Moczarski,
Tenor sax - Michał Olejniczak,
Tenor sax - Andrzej Piotrowiak,
Alt sax - Piotr Fórmanowski,
Klarnet - Daria Budkowska,
Flet Poprzeczny - Justyna Pikulska,
Wokal - Monika Kasperska

[ALERT]1685015254424[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%