Zamknij
REKLAMA

Pierwszy koncert w nowej sali przeszedł do historii. Bez kafelków za to z dobrym brzmieniem

14:17, 11.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Gostyn24/fotomontaż
REKLAMA

Ten koncert był absolutnie wyjątkowy - pierwszy w nowo oddanym do użytku krobskim Centrum Biblioteczno-Kulturalnym "KROB-KULT" Artysta z Wrocławia zachwycił klimatycznymi utworami, wprowadzającymi w magiczny nastrój.

Koncert zorganizowano w sali wielofunkcyjnej, która zgodnie z przeznaczeniem ma służyć organizowaniu wydarzeń kulturalnych i  kameralnym koncertom. Dopisała także publiczność, która rozsiadła się wygodnie w krzesełkach, choć dzieci wolały poduszki i pufy.

Słuchaczy powitała dyrektor GCKiR Anna Krzyżostaniak, po czym sceną zawładnął Janek Samołyk - gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, który przypomniał, że nie pierwszy raz występuje w tej okolicy.

- Już kiedyś miałem okazję występować tutaj w okolicy, ale nie miałem przyjemności prezentować tego repertuaru...To też pierwszy koncert w tej sali...Nie ma kafelków, a więc jest szansa, że będzie dobrze brzmiało i ten dzisiejszy koncert będzie dobrym początkiem nowej historii, nowej historii tego miejsca jako sali koncertowej - mówił Janek Samołyk.

Na początek, artysta zaprezentował utwór pt. "Wybieramy kolor", potem wybrzmiały kolejne - "Problem z wiernością", czy “Piosenka o pointach”. Janek Samołyk chętnie wchodził  też w interakcje ze słuchaczami, opowiadał o historii tworzonych przez siebie utworów i o muzycznych doświadczeniach.

Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Muzyczna droga wokalisty rozpoczęła się od zwycięstwa w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009. W międzyczasie został też finalistą Jarocina 2010 (5 lat później powrócił na festiwal, otwierając go), wydał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single “Codziennie”, “Problem z wiernością”, “Piosenka o pointach”, “Złe czasy” i “Na prezent” gościły na Liście Przebojów Radiowej "Trójki".

Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Dżentelmeni Metalu.  

[ALERT]1633954486911[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NikNik

3 3

Gdyby nie Dżentelmeni Metalu, nie byłoby historii tego koncertu...pozdrawiam zasłużonych:)! mniej entuzjastycznie pozdrawiam podpinające sie pod sukces inne środowiska burmistrzowskie 09:45, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KrobianinKrobianin

4 1

Bo nasi włodarze bardzo lubią podpisywać się pod zasługami innych osób, często poświęcających się w imię czegoś fajnego, czegoś dla ludzi. A najlepiej im wychodzą wtedy wywiady i błyszczenie w lokalnych mediach i w sumie nie tylko lokalnych, jak oni to super wymyślili...oczywiście wtedy ani słowa o prawdziwych ojcach sukcesu... 13:07, 12.10.2021


REKLAMA
0%