Zamknij
REKLAMA

W Hutniku już się nie mieścili. Dlatego impreza odbędzie się w innym miejscu...

12:10, 05.02.2020 | MiS
REKLAMA
Skomentuj

Games Room, warsztaty kendo, walki bronią białą, robotyka, czytelnia komiksów  - to tylko niektóre z atrakcji jakie towarzyszyć będą kolejnej edycji Festiwalu Fantastyki Gostkon. To fantastyczne wydarzenie już w najbliższy weekend.

Gostyński Festiwal Fantastyki Gostkon to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych w Gostyniu. - Zostaliśmy przy terminie lutowym, bo jest to okres ferii, a w okresie letnim jak przekonaliśmy się jednego roku, dużo osób wyjeżdża - mówi Tomasz Teodorczyk, współorganizator festiwalu.

Przed miłośnikami gier, filmu, fantastyki, cosplay'u dwa dni niesamowitej zabawy,ale nie jaka zawsze w Hutniku, lecz tym razem  w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Helsztyńskiego. - W zeszłym roku 2019 sala gier rozrosła nam się do takich rozmiarów, że nie mieściliśmy się w Hutniku i konieczne było przeniesienie tej atrakcji do siedziby Szkoły Podstawowej nr 3. Poza tym tutaj w centrum mamy więcej parkingów, są puby i restauracje w bardzo blisko. Mamy więcej pomieszczeń i jest to dla nas wygodniejsze - mówi Tomasz Teodorczyk.

Wydarzenie rozpoczyna się w piątek 7 lutego o godz. 16. Tego dnia do godz. 22. czynny ma być Games Room, w którym miłośnicy fantastyki będą mieli do wyboru aż 400 gier. Najwięcej atrakcji będzie miało miejsce w sobotę 8 lutego. Początek zabawy o godz. 11. - Oczywiście dostępny będzie Games Room, do tego jak zawsze czytelnia komiksów, warsztaty komiksowe, literackie z Michałem Cetnarowskim, sala LEGO i plastyki, teatr Kamishibai - wymienia Tomasz Teodorczyk. - Do tego dochodzą nam warsztaty kendo (przyp. red. japońska sztuka walki) i walki bronią białą, tutaj dodam że związane z Wiedźminem, który podbija świat, a spotkania te poprowadzą specjaliści w tych dziedzinach - mówi Tomasz Teodorczyk. Co prawda organizatorzy nie planują w tym roku cosplay'u, ale jeśli przyjadą chętni przebrani za fantastyczne postacie mogą liczyć na profesjonalną sesje zdjęciowe.

Festiwal jak podkreśla Tomasz Teodorczyk jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. - Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami. My nie konkurujemy z dużymi festiwalami – działamy dla mieszkańców powiatu gostyńskiego i ościennych, aby poczuli klimat fantastyki. - zachęca nasz rozmówca.

Dodajmy, że hasłem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest - "Twoje spojrzenie na świat wyobraźni", a symbolem reptilianin – człowiek jaszczur znany z teorii spiskowych. Gostkon od 2014 roku organizowany jest przez Klub Fantastyki - Kopuła Zapomnienia oraz Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik". Od 2017 roku wydarzenie współorganizuje również Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

??????

0 1

To w końcu gdzie jest ta impreza? SP3 czy SP1? Bo na gostyńskiej piszą, że w SP1. I chyba oni mają rację, bo jest mowa o centrum. A SP3 jest tuż obok Hutnika i żadne z tego centrum. 21:18, 05.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

..

0 0

Czytaj ze zrozumieniem; Impreza odbędzie się w SP 1 - stare gimnazjum 09:34, 06.02.2020


© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone