Zamknij
REKLAMA

Za bohatera się nie uważa

11:40, 05.09.2019 | MiS
Skomentuj Foto: arch. prywatne
REKLAMA

Dzięki jego niezwykłym umiejętnościom i pasji, czarno-białe zdjęcia przedstawiające ważne wydarzenia i ciekawe postacie nabierają koloru i blasku. Za zaangażowanie w przywracaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim Mikołaj Kaczmarek z Piasków został nominowany do prestiżowej nagrody.

Ogłoszono nominacje do Nagrody "BohaterON" imienia Powstańców Warszawskich. Nagroda ma wyróżnić firmy, osoby i instytucje, których aktywność w szczególny sposób promowała wiedzę o historii Polski z lat 1918-1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną w 2018 roku. Kandydatów zgłaszano w siedmiu kategoriach: instytucja (m.in. Instytut Pileckiego, Narodowy Bank Polski czy Wielkopolskie Muzeum Niepodległości), organizacja non profit (m.in. Fundacja PZU, Fundacja Kochania Poznania), osoba publiczna (m.in. Filip Chajzer, Dariusz Malejonek czy Jan Żaryn), firma (PGE Polska Grupa Energetyczna, PKN Orlen, PGNiG), dziennikarz (m.in. Tomasz Wolny, Magda Łucyn, Piotr Kuśmierzak), nauczyciel oraz pasjonat.

W zaszczytnym gronie nominowanych, w kategorii "Pasjonat" znalazł się Mikołaj Kaczmarek z Piasków - koloryzator archiwalnych zdjęć, o którym pisaliśmy w dziale "Ludzie z pasją"  -TUTAJ-. W nocie przedstawiającej Mikołaja podkreślano jak ważne dla młodych pokoleń jest to co robi  - Prezentowane na czarno-białych kliszach postaci i wydarzenia często wydają się – szczególnie młodym ludziom – bardzo odległe. Ich pokolorowanie stwarza wrażenie, że obrazy miały miejsce w nie tak odległej przeszłości, a na fotografiach znajdują się nasi rówieśnicy – młodzi, ambitni, z marzeniami. W 2018 roku na profilach Pana Mikołaja w mediach społecznościowych znalazło się wiele zdjęć przybliżających obserwatorom, jak naprawdę wyglądało piekło wojny. Na swoim fanpage’u autor zaprezentował historię i sylwetki uczestników powstania, zachęcając odbiorców postów do dyskusji, uzupełniania informacji i dzielenia się – często bardzo emocjonalnymi – odczuciami - czytamy na stronie bohateron.pl.

Sam Mikołaj Kaczmarek za bohatera się nie uważa, ale przyznaje, że nominacja to dla niego ogromne wyróżnienie. - Traktuje to jak wyrazy uznania dla pracy którą wykonuje, w mojej kategorii było ponad 50 zgłoszeń a ja jestem już w finałowej 5. Oczywiście ani trochę nie czuje się bohaterem - komentuje Mikołaj Kaczmarek, którego działalność można śledzić w mediach społecznościowych, na Fanpegu - Mikołaj Kaczmarek - Kolor Historii.

Na Mikołaja Kaczmarka można głosować za pośrednictwem strony bohateron.pl do 2 października.

Laureatów wybierze kapituła nagrody, w każdej z kategorii zostaną wręczone po trzy BohaterONy: brązowy, srebrny i złoty.

(MiS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

qewaroqewaro

6 9

no brawo nie zazdroszcze ale czuje jak pachnie pisem 18:13, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

randeroooranderooo

7 6

Głos oddany . Gratulacje haczi ;) 19:14, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz