Zamknij
REKLAMA

Nie może was tam zabraknąć

15:15, 26.06.2019 | AgnA
Skomentuj
REKLAMA

Coraz więcej organizowanych festynów czy imprez sportowych ma na celu nie tylko dobrą zabawę, ale staje się okazją do charytatywnych zbiórek. Nie inaczej będzie w najbliższą sobotę, 29. czerwca na boiskach sportowych przy ulicy Górnej w Gostyniu. Na otwarcie naszych serc i portfeli czekają nieuleczalnie chore dzieci z osiedla Konstytucji 3 Maja.

Dwoje miejscowych maluchów: 9 letnia Zuzia Grzesiek chora na mukowiscydozę, podopieczna fundacji „Matio” oraz siedmioletni Kuba Maliński, zmagający się z chorobą Wolfa- Hirschhorna z fundacji „Słoneczko”. Oboje potrzebują funduszy na rehabilitację i długotrwałe leczenie. Możemy im pomóc w bardzo prosty sposób. Wystarczy przyjść cała rodziną na festyn charytatywny organizowany przez radę osiedla Konstytucji 3 Maja, dobrze się bawić i wrzucić choć drobną kwotę do przygotowanych przy stoiskach puszek. - To są dzieci z naszego osiedla, chore niestety do końca swoich dni. My robimy takie festyny cyklicznie, to będzie już drugi w tym roku. Staramy się zbierać na wszystkie maluchy z sąsiedztwa po kolei - tłumaczył Henryk Urbaniak, przewodniczący Rady Osiedla.

Swój udział w imprezie zapowiedziały cztery urocze Mażoretki (aktualnie mistrzynie Polski), szalona ekipa z „Jumping Frog” oraz młodzież z lokalnej ekipy „Sporty Walki Gostyń”. Reklamowana na plakacie grupa „Capoeira Brasil” niestety nie może przybyć bo mają w tym czasie eliminacje mistrzowskie.

Zapowiedziano też punkt znakowania rowerów. Straż Miejsca zarejestruje i wprowadzi do bazy danych zgłaszane rowery, zabezpieczając je w ten sposób przed kradzieżą. - Rejestracja jest darmowa, prosimy za to o datki od serducha dla naszych chorych dzieci - prosi pan Henryk.

Przybyłe na festyn dzieci będą mogły rywalizować na swoich jednośladach na przygotowanym torze przeszkód lub poszaleć na dmuchanych zamkach. Z kolei starsi będą mogli dokonać pomiaru cukru i ciśnienia, a także zobaczyć pokaz gołębi pocztowych. Od strony gastronomicznej również zapowiada się bardzo ciekawie: potrawy z grilla, bigos, pieczenie kiełbasek, słodkości i napoje.

- Motto tego festynu mówi wszystko „Uśmiech dziecka jest uśmiechem całego świata”. Zachęcam wszystkich na otwarcie serc i wspomożenie tych niewinnych dzieciaków. To jest nasza przyszłość i trzeba o nie dbać - podkreślił organizator festynu. - Będziemy organizować tą imprezę na ulicy Górnej tak długo na ile nam starczy sił i możliwości sponsorskich - obiecał w imieniu Rady jej przewodniczący.

(AgnA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

czytelnikczytelnik

2 1

impreza raczej 29 czerwca :) maj już za nami. 15:34, 26.06.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TojaToja

0 0

przecież pisze że 29 czerwca naucz się czytać...??? 06:26, 29.06.2019


MamaMama

2 2

Nie mukowiscytoza lecz mukowiscydoza 15:54, 26.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz