Zamknij
REKLAMA

Lidli, Biedronka, McDonald's mają ten sam problem. Wszyscy przepraszają za...

09:17, 05.09.2020 | J.J
Skomentuj Zdjęcie poglądowe/fotolia/ fotomontarz/foto-rukola/lidl
REKLAMA

Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny, firma dostarczająca produkty zawierające popularną rukolę do takich sieci jak Lidl, Biedronka czy sieć restauracji McDonald's wykryła w jednej z partii towaru obecność bakterii Salmonelli. Rozpoczęto proces wycofywania trefnego towaru, a w internecie pojawiły się przeprosiny dla klientów.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę Eisberg Sp. z o.o., ul. Bydgoska 22, 59-220 Legnica wycofaniu produktów zawierających rukolę. Ma to związek z wykryciem w dwóch próbkach produktu „Rukola 100g” obecności bakterii Salmonella.

Zgodnie z wewnętrznymi procedurami rozpoczęto proces wycofania towaru od klientów, do których mogły trafić „podejrzane” partie.Ponieważ odbiorcami firmy z Legnicy są takie podmioty jak Jeronimo Martins Polska S.A., Lidl Sp. z o.o. sp.k., McDonald’s, SCA PR Polska Sp. z o.o. ( Intermarche), Transgourmet Polska Sp. z o.o.(Selgros) „trefne” produkty mogły też trafić na stoły mieszkańców naszego powiatu.

Rukola używana jet też w wielu restauracjach, pizzeriach i innych podmiotach
oferujących jedzenie, dlatego ich właściciele powinni sprawdzić czy nie pochodzi ona z partii objętych wycofywaniem.

Biorąc pod uwagę to co się wydarzyło, wszystkie w/w sieci zareagowały w podobny sposób. Proszą klientów o wyrzucenie podejrzanych produktów lub zwrócenie ich w najbliższym sklepie. Wszyscy też przepraszają za zaistniałą sytuację

- Pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją i zapewnić, że dobro naszych Konsumentów jest dla nas absolutnym priorytetem – czytamy na stronie Jeronimo Martins Polska S.A.

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem „podejrzanych”  produktów z partii objętych komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionych produktów, należy skontaktować się z lekarzem.

Cały komunikat GIS można przeczytać – TUTAJ -

Foto/Lidl

(J.J)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Konsument Konsument

7 2

Mogliby podać w jakim terminie było to sprzedawane w sklepie. Akurat w tym tygodniu pochłonęłam 2 paczki mixu z rukolą i niestety opakowania wyrzuciłam więc nawet tego nie sprawdzę 🤣 10:58, 05.09.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

jaja

7 4

Ale zyjesz wiec ok-chyba ze przechodzisz zatrucie "bezobjawowo" 11:21, 05.09.2020


JanJan

1 1

Jak nie masz *%#)!& tzn: że nic ci nie jest. Będziesz żył. Zadowolony?????? 20:54, 05.09.2020


logiklogik

1 1

Po co mają podawać ci termin, skoro i tak nie możesz sprawdzić? 09:44, 06.09.2020


PiętaPięta

2 0

Dobrze że tego ohydnego McDonald nie ma w Gostyniu, podobnie jak tego niestrawnego kurczaka z KFC. 13:59, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz