Źródło/Foto:FB/Gmina Poniec
W Szurkowie odbyły się obchody dwóch ważnych jubileuszy. Mieszkańcy wspólnie świętowali 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich. Uroczystość zgromadziła mieszkańców, przedstawicieli samorządu oraz zaproszonych gości.
Podczas obchodów strażacy z OSP Szurkowo odebrali medale, odznaczenia i wyróżnienia za wieloletnią służbę oraz działalność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Druhowie podziękowali także samorządowcom, instytucjom, sponsorom i wszystkim osobom wspierającym rozwój jednostki. Słowa wdzięczności wybrzmiały również podczas jubileuszu Koła Gospodyń Wiejskich, którego przedstawicielki podziękowały obecnym i byłym członkiniom oraz osobom wspierającym działalność organizacji przez ostatnich 60 lat.
Po części oficjalnej uczestnicy skorzystali z atrakcji przygotowanych dla dzieci, rodzinnego pikniku i poczęstunku. Jubileusz zakończyła zabawa taneczna dla mieszkańców i gości.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Michalina Orpel [email protected]