Zamknij

Korona porcelanowa na Żoliborzu? ? poznaj dostępne rodzaje koron protetycznych

11:51, 03.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:03, 03.04.2019

Porównując wszelkie rodzaje koron, warto wiedzieć o tym, że poziom ich trwałości jest do siebie dość zbliżony. Korona porcelanowa na cyrkonie, to jeden z najnowszych typów protetycznych uzupełnień. Zdaniem wielu ekspertów, ma ona najwięcej zalet spośród innych, znanych typów. Wybór jednak, będzie uzależniony od kilku kwestii – wskazań do wykonania, warunków miejscowych oraz oczywiście ceny.

Zanim przystąpimy do leczenia, wypada wcześniej wybrać dobrego specjalistę i ofertę. Jeżeli więc mieszkamy np. w Warszawie i interesuje nas protetyka stomatologiczna na Żoliborzu, dobrym sposobem będzie uprzednie zorientowanie się w Internecie, jak sprawa wygląda cenowo. Wystarczy skorzystać chociażby z wyszukiwarki internetowej wpisując interesującą nas frazę – np. korona porcelanowa Żoliborz. Wszystko co nam się wówczas wyświetli, to będzie lista dostępnych usług w rejonie, który wybraliśmy.

Wybór korony porcelanowej

Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek ułamania, zniszczenia zęba, pierwsze co robimy – udajemy się do dentysty, mając nadzieję, że jednak nic groźnego się nie stało i nie będzie wymagało to usunięcia zęba. Dzięki najnowocześniejszej technologii, jaką wykorzystuje protetyka i stomatologia, istnieje możliwość odbudowania tkanek, które uległy uszkodzeniu, a co za tym idzie – odzyskania pierwotnego stanu estetyki uzębienia. Podczas, kiedy planowana jest metoda leczenia, stomatolog będzie proponował nam różne rodzaje koron.

Okazuje się, że jest to niezwykle istotny wybór. Głownie dlatego, że korona protetyczna, będzie nam służyła od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu lat. Wiele kwestii związanych z estetyką oraz naszym samopoczuciem po zakończeniu leczenia, będzie uwarunkowanych tym, jakiego dokonamy wyboru, jeżeli chodzi o rodzaj korony.

Korona porcelanowa na metalu

Już po samej nazwie, można się zorientować, że widnieją w niej metalowe elementy – w tym wypadku czapeczka. Bezpośrednio na nią, nakłada się cienką warstwę porcelany.

W wyniku laboratoryjnych procesów, na początku powstaje środek korony porcelanowej, wykonany z metalu. Zazwyczaj odlewa się go z czystego metalu lub stopu kilku. Następnie, pokrywa się go opakerową warstwą, aby skutecznie zamaskować niepożądany kolor. Kolejne warstwy to porcelana oraz glazura. Jest to typ korony, który przejawia bardzo wysoką trwałość, stąd często są mocowane w bocznych odcinkach łuku zębowego.

Jeżeli jednak chodzi o względy estetyczne, znacznie ustępują koronom ceramicznym. Głównie, jeżeli chodzi o przedni łuk zębowy. Metalowa podbudowa korony porcelanowej, bez względu na rodzaj wykorzystanego metalu, może powodować efekt sinienia brzegów dziąseł. Zdarza się tak, w wypadku obniżenia linii dziąseł, lub kiedy mamy do czynienia z wyjątkowo cienką tkanką miękką, która otacza ząb. W związku z obecnością metalowej czapeczki – nie można uzyskać efektu, naturalnego przenikania światła przez swą strukturę.

Korona porcelanowa na złocie

Protetyka na Żoliborzu, stosuje różne rozwiązania. Doskonałym jest połączenie złota i porcelany. Odnotowano, że tego typu uzupełnienie, jest w stanie wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, bardzo skutecznie chroniąc zęba i przyzębie. Z uwagi na to, że złoto posiada wiele ciekawych właściwości, świetnie radzi sobie z zapobieganiem wszelkich stanów zapalnych dziąseł oraz powstawaniu próchnicy.

Oprócz wielu zalet istnieje jednak, jedna poważna wada – cena. Najczęściej jest ona wyraźnie wyższa, niżeli w wypadku tradycyjnych porcelanowych koron. Natomiast, mając na względzie solidność i gwarancję wieloletniego użytkowania, warto zastanowić się nad tą propozycją.

Korona porcelanowa na tytanie

W związku z wyjątkową biokompatybilnością tytanu, porcelanowa korona, która może być na nim osadzona, będzie świetną propozycją odbudowy tkanek zęba, które uległy zniszczeniu. Oczywiście cena jest stosunkowo wysoka, niżeli w wypadku każdej innej podbudowy, ale tutaj główną rolę odgrywa technologia wykonania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%