Zamknij

"Odpalili Święta" w nieco innej formie. Hitem okazała się świąteczna kartka...

11:41, 07.12.2023 tom Aktualizacja: 12:38, 07.12.2023
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Mieszkańcy Krobi mieli okazję rozpocząć sezon świąteczny w niezwykły sposób. Wszystko dzięki inicjatywie Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji. Wydarzenie "Odpalamy Święta" połączyło w sobie magię "Mikołajek" z uroczystym odpaleniem świątecznych iluminacji w centrum miasta. Frekwencja była imponująca.

Rynek w Krobi rozjaśnił blask świątecznych iluminacji. Wszystko za sprawą akcji "Odpalamy Święta" przygotowanej przez Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Krobi.  

- Mamy w Krobi  parafię pw. św. Mikołaja, dlatego każdego roku mieszkańcy bardzo uroczyście obchodzili mikołajkowe święto. W tym roku postanowiliśmy nieco zmienić formułę i zaprosiliśmy mieszkańców na rynek, aby nie tylko świętować Mikołajki, ale również odpalić świąteczne iluminacje - mówiła Anna Krzyżostaniak, dyrektor GCKiR w Krobi 

Frekwencja na rynku dopisała. Po krótkiej rozgrzewce przygotowanej przez pomocników św. Mikołaja, dzieci wspólnie z rodzicami odpalili świąteczne iluminacje oraz zaprosili do zabawy św. Mikołaja.

-  Przygotowaliśmy różne zabawy, aby rozgrzać nieco dzieci i rodziców  w ten chłodny wieczór. Po rozgrzewce wspólnie wezwaliśmy św. Mikołaja, który wraz ze swoimi pomocnikami, wręcza dzieciom słodycze - dodaje Anna Krzyżostaniak z GCKiR Krobia.

[FOTORELACJA]10808[/FOTORELACJA]

Punktem kulminacyjnym było wspólne odliczanie, po którym rynek w Krobi zmienił swoje oblicze. Największe zainteresowanie wzbudziła gminna świąteczna kartka, która oczarowała wszystkich uczestników.

- Nasza gminna pocztówka, na rynku pojawiła się pierwszy raz. Mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie będą się przy niej fotografować. Tym bardziej, ze ogłosiliśmy specjalny konkurs w naszych social mediach, którego finał odbędzie się podczas Bożonarodzeniowego Jarmarku, który odbędzie się 16tego grudnia. Autorzy najładniejszych zdjęć otrzymają od Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji nagrody niespodzianki -  podsumowała Anna Krzyżostaniak dyrektor GCKiR W Krobi. 

[ALERT]1701946778697[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(tom)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

🌲👍💪🌲👍💪

4 3

Krobia pany👍 13:32, 07.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Niwpewna.Niwpewna.

4 0

I to wszystko odbyło się bez proboszcza? Tu mi czymś śmierdzi! 22:21, 07.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

No i dobrze No i dobrze

2 0

Jak nie podnieśli podatków przed świętami w prezencie dla mieszkańcom jak radni Forum Demokratyczne Jerzego Kulaka w Gostyniu i Roberta Marcinkowskiego SKW to mogą świętować w gminie Krobia. 10:39, 11.12.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

obserwatorobserwator

1 0

Będą podnosić na sesji 15 grudnia :D 12:53, 12.12.2023


0%