Zamknij
REKLAMA

Mała szkoła o wielkim sercu. W tym roku też nie zawiedli. Wielkie brawa dla was!

07:55, 14.02.2021 | Mirosław Sobkowiak
Skomentuj Foto: PCPR
REKLAMA

Fantastycznie zakończyła się tegoroczna akcja dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! którą zorganizował ZSS w Brzeziu. Nauczyciele przygotowali wiele działań aktywizujących wychowanków, a Ci bardzo chętnie wzięli w nich udział, przy okazji dzieląc się swoimi oszczędnościami i darami przekazanymi przez rodziców. Swój spory wkład mieli też nauczyciele.

Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu to pod względem liczby uczniów niewielka szkoła, za to z niezwykle sympatyczna i widoczną zawsze po wejściu zbliżoną do rodzinnej atmosferą. W tym roku społeczność szkolna zebrała i podarowała na wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy ratujących życie i zdrowie dzieci kwotę czterech tysięcy dwustu sześćdziesięciu dwóch złotych i osiemdziesięciu jeden groszy!

Zebrane pieniądze przekazała do powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu główna koordynatorka akcji – wolontariuszka WOŚP Ewa Mayer. -„To, jak co roku, niezwykłe działanie.” – skomentował szef powiatowego sztabu WOŚP – „Zespół Szkół w Brzeziu od lat organizuje przesympatyczne finały WOŚP na terenie swojej placówki. I jak co roku zaskakuje wielkością zbieranych środków. Najważniejsze jest jednak to, że nauczyciele i wychowawcy wykorzystują narodowe święto ludzkiej solidarności i życzliwości, jakim są finały WOŚP, do tego, by uczyć swoich uczniów, jak ważne jest pomaganie i ile może przynieść satysfakcji. I to już jest wyjątkowe, gdyż część uczniów sama korzysta ze wsparcia, a dzięki temu działaniu pokazują oni, że są gotowi i potrafią pomagać innym. WIELKIE BRAWA!

(Mirosław Sobkowiak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JulaJula

2 1

Brawo! 11:03, 14.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%