Zamknij
REKLAMA

Czy seniorzy w Piaskach migają (się)?

15.31, 20.09.2022 Tekst/Foto: PCPR Aktualizacja: 15.31, 20.09.2022
Skomentuj Foto: PCPR
REKLAMA

Już ponad 1/4 Polaków to osoby powyżej 60. roku życia - czyli ponad 10 milionów (dane GUS i Eurostatu). A za 20 lat 1/3 Polaków będzie po 60-tce! Nigdy w historii ludzkości, Europy czy naszego kraju nie było takiej sytuacji!

Jak dotąd liczba osób starszych była stosunkowo marginalna. A obecnie mamy trend zgoła inny - osoby starsze, chociażby poprzez swoją liczbę, stają się coraz ważniejszymi przedstawicielami społeczeństwa, także i na terenie powiatu gostyńskiego

Z myślą o tej grupie mieszkańców Gmina Piaski ogłosiła konkurs na zadania w zakresie działalności na rzecz seniorów. Stowarzyszenie „DZIECKO” odpowiedziało projektem „Zmysłowy senior”. Projekt otrzymał dofinansowanie i jest obecnie realizowany. Obejmuje on działania aktywizujące, wspierające oraz poświęcone bezpieczeństwu osób w wieku senioralnym.

Obecnie prowadzone są warsztaty języka migowego. Język migowy to język naturalny służący do porozumiewania się bez używania narządu słuchu, zazwyczaj przez same osoby głuche lub osoby słyszące z osobami głuchymi. Seniorzy z Piasków uczą się aktywnie tej formy komunikacji i podkreślają, zajęcia są wymagające. Podkreślają, że ćwiczenie języka migowego doskonale rozwija sprawne myślenie, uważność, spostrzegawczość i sprawność ruchową, zwłaszcza manualną.

Kolejne działania zaplanowane w projekcie to warsztaty sensoryczne oraz warsztaty poświęcone bezpieczeństwu seniorów.

Realizację projektu wspierają Koło w Piaskach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

[ALERT]1663680699916[/ALERT]

 

(Tekst/Foto: PCPR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

prrrrrprrrrr

1 0

i prawie cała ta banda wierzy w pis jak w swięty obrazek i razem z nimi rujnuje to państwo 13:28, 19.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%