Zamknij

Trwają przygotowania do XXIII ogólnopolskiego festiwalu na Świętej Górze

11:48, 11.08.2022 . Aktualizacja: 13:09, 11.08.2022
Skomentuj Foto: Gostyn24 Foto: Gostyn24

Trwają przygotowania do XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2022”, realizowanego pod patronatem Starosty Gostyńskiego Roberta Marcinkowskiego. Zapraszają na tę ważną dla środowiska osób organizatorzy: Stowarzyszenie „DZIECKO”, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu oraz Kongregacja Oratorium Księży Filipinów na Świętej Górze.

W ramach festiwalu odbędą się trzy konkursy dla osób z niepełnosprawnością: „Muzyka Bez Barier” – konkurs piosenki, „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny na żywo oraz „Sztuka Bez barier” – konkurs plastyczny prac nadesłanych, których wystawę będzie można obejrzeć w podcieniach murów klasztornych.

Festiwal rozpocznie się o godz.10.00 w piątek 9 września 2022 r. w ogrodach klasztornych na Świętej Górze w Piaskach k. Gostynia. Oprócz obejrzenia i wysłuchania konkursu muzycznego uczestnicy festiwalu będą mogli też oglądać na żywo, jak powstają prace wykonywane przez artystów z niepełnosprawnością. Dla tych, którzy przyjdą na festyn towarzyszący festiwalowi, organizatorzy przygotowali wesołe zabawy i konkurencje, w których można sprawdzić swoje talenty. Odbędzie też konkurs strzelecki z nagrodami. Na uczestników zabaw czekają słodkie upominki. Będą też losowane nagrody dla widzów, którzy oddadzą swój głos w konkursie muzycznym, wskazując wykonawcę do Nagrody Publiczności. Dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów przygotowany będzie Punkt Porad i stoisko z darmowymi publikacjami.

W finale festiwalu będzie można obejrzeć koncert laureatów. Będą też atrakcje – niespodzianki dla uczestników i widzów. Całość zakończy uroczyste wręczenie nagród w konkursach XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego „Bez Barier – Święta Góra 2022”. Zostaną też wylosowane nagrody dla publiczności.

Oprócz uczestników konkursu zapraszamy do wspólnej zabawy na widowni osoby z niepełnosprawnoscią i ich opiekunów oraz przyjaciół i rodziny.

Festiwal odbywa się przy wsparciu finansowym Powiatu Gostyńskiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz własnemu wkładowi finansowemu Stowarzyszenia „DZIECKO”.

Warunki uczestnictwa  w konkursie piosenki „Muzyka Bez Barier”:

Wymagane zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału uczestnika: imię, nazwisko, wiek, adres, tytuł piosenki, autor, do dnia 5 września 2019 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: [email protected]). Czas wystąpień: do 8 minut (maksymalnie 2 utwory) - organizatorzy zapewniają odtwarzacz CD (laptop) oraz nagłośnienie instrumentów. Konieczne jest zgłoszenie instrumentarium i liczby mikrofonów dla wykonawców.

Warunki uczestnictwa w konkursie plastycznym „Sztuka Bez Barier”:

Kategoria I: na żywo - zgłoszenie na karcie zgłoszeniowej udziału: imię, nazwisko, wiek, adres, technika – ołówek, kredka, farby itp. do 5 września 2022 r. na adres PCPR w Gostyniu (faks 65 572 75 29, mail: [email protected]. Uczestnicy konkursu na żywo przyjeżdżają z własnymi materiałami.

kategoria II: Konkurs prac gotowych – podpisanych i dostarczonych do PCPR w nieprzekraczalnym terminie do 5 września 2022 r. wraz z pisemnym zgłoszeniem (imię, nazwisko, tytuł pracy, technika plastyczna). Adres: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń.

Wszelkie zapytania dotyczące festiwalu „Bez Barier– Święta Góra 2019” prosimy kierować pod nr telefonu: 65-572-75-28 (wewn. 206, 205) PCPR w Gostyniu – Dział Pomocy Osobom niepełnosprawnym, ul. Wrocławska 8, 63-800 Gostyń, pierwsze piętro – pokoje nr 205 i 206 . Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.pcprgostyn.pl w zakładce: Pobieranie druków i wniosków. Można je też otrzymać przesyłając prośbę o nie na adres mailowy: [email protected]

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w regulaminie Festiwalu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%