Zamknij
NEWS

Dopiero co je naprawili. Ostrzegał, że tak będzie. Pieniądze wyrzucone w błoto?

11:37, 14.09.2023 Aktualizacja: 11:43, 16.09.2023
Skomentuj Foto: Czytelnik Foto: Czytelnik

Zaledwie kilka tygodni temu naprawiono bariery przy moście na ul. Dworcowej w Piaskach, ale znów zostały uszkodzone.  Już w czerwcu jeden z radnych ostrzegał, że może się tak zdarzyć. Urzędnicy obiecują, że do końca października, problem powinien zniknąć raz na zawsze.  Póki co można się zastanawiać czy wydane na remont pieniądze nie zostały wyrzucone w błoto?

Na ul. Sienkiewicza i Dworcowej w Piaskach obowiązują zakazy wjazdu pojazdów o wadze ponad 10 ton. Kierowcy ciężarówek nagminnie jednak łamią przepisy, przy okazji niszcząc bariery mostu  znajdującego się na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do strefy gospodarczej i cmentarza. Kilka tygodni temu uszkodzone wcześniej barierki przy moście naprawiono, wydając na to 35 tys. złotych. Długo nie postały... Wczoraj ponownie ktoś je uszkodził.

- Mostek w Piaskach znów uszkodzony - napisał na Alert24 jeden z czytelników i podesłał zdjęcie.

Radni gminy Piaski już kilak miesięcy temu zwracali uwagę na to, że sama naprawa barier nie wystarczy.  

- Na czerwcowej sesji Rady Gminy mówiłem, że most został naprawiony, ale problem ruchu ciężarówek pozostał. Już wtedy było wiadomo, że jeśli szybko nie zostaną podjęte działania, to tak po raz kolejny się skończy. Szkoda, że to wszystko tak długo trwała - napisał radny Dariusz Naskręt w mediach społecznościowych.

Z kolei Szymon Jakubowski, członek zarządu powiatu gostyńskiego przekonuje, że do końca października tego roku, problem powinien zniknąć raz na zawsze. Na moście pojawią "przeszkody", których ciężarówki nie będą w stanie pokonać.

- Zlecamy usługę polegającą na montażu znaków pionowych i urządzeń bezpieczeństwa ruchu na moście w Piaskach. - mówi Szymon Jakubowski, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

- Będzie to ograniczenie przejazdu pojazdów ciężarowych przez most na ul. Dworcowej. Ma to polegać na zamontowaniu barier betonowych i plastikowych. Bariery betonowe, które zostaną zamontowane na wlotach na most i spowodują, że ciężarówki nie będą mogły tam wjechać a bariery plastikowe będą na moście, aby nie obciążać dodatkowo wagą tego mostu, nie nadwyrężać jego konstrukcji. - kontynuuje i dodaje. -

Tir nie będzie w stanie tam wjechać. Wartość zadania.

Zadanie ma kosztować budżet powiatu około 20 tys. złotych. do końca października termin realizacji tego zadania. 

[ZT]60792[/ZT]

[ALERT]1694684216746[/ALERT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!
(mis)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(15)

JanuszJanusz

8 7

Dobrze ze mamy takiego Radnego 👏👏 z tego co zauważyłem jest on samotny w wielu działaniach 😪 a gdzie reszta radnych 😪popierają działania Wójta 😪 albo są biernymi radnymi 😪

12:52, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

6 4

Jeździłem tamtędy czasem z uwagi na budowę obwodnicy. Szczerze mówiąc tam osobówka nie jest prosto wjechać z mostku w te boczna drogę jadąc od strony miasta. Nie trzeba ciężarówki wystarczy jakiś bus lub furgon i barierka zniszczona. Wystarczyloby zasypać ten ,,mostek ,, i po klopocie

13:51, 14.09.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PiaskowaninPiaskowanin

1 1

*%#)!& głupoty jeżdżę tam codziennie busem i nie mam problemu

14:26, 14.09.2023

mmmm

0 0

To prawda. Nie jest tam specjalnie szeroko i na dodatek przy wyjeździe od strony cmentarza kiepska widoczność. A TIRy jeżdżą żeby ominąć korek na drodze do Grabonogu i dlatego, że nowy dojazd od strony Grabonogu jest zbyt wąski.

15:27, 14.09.2023

mondimondi

7 2

Moze mondi niech pokryje koszty,przeciez to do nich jadą tiry .Nowy wjazd do simetu i cały czas problem.Traktory z wielkimi przyczepami tez są jak świete krowy,dzielnicowy chyba śpi .

14:39, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PomocPomoc

1 3

Widocznie wjazd za szeroki, Zrobić węszy wjazd żeby osobówka lub bus się przecisnely i po kłopocie. A 35 tys można na premie dać.

15:11, 14.09.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WęszyWęszy

1 0

Buahaha 😂🤣😂🤣😂. Daleko do szkoły było oj daleko. Czasami lepiej milczeć niż się upokorzyć.

22:17, 14.09.2023

PomocPomoc

0 0

Buhaaaa J z ciebie jak z koziej D trabitko, chociaż masz fistaszek to i tak zrozumiałeś treść wpisu.

12:31, 15.09.2023

BysnesMenBysnesMen

4 0

Ustawie się tak kiedyś, zrobię kilka zdjęć, i poinformuję was ile można wyciągnąć dniówki. Fifty fifty lub przed oblicze nieustraszony ch funkcjonariuszy.

15:59, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

januszowajanuszowa

3 3

Nie żartuj . Ten niby "wszystko" nie zrobił nic przez wszystkie lata . Czasem próbuje zabłysnąć czyimś światłem . Wiesz też dobrze , że ma swoich. Żenujące te łzawe buźki .

16:00, 14.09.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

GostyniakGostyniak

1 0

Ale siedzenie cię boli jesteś godna pożałowania

21:05, 14.09.2023

JanuszJanusz

0 0

Ja mówiłem o Panu Darku , a nie o Jakubowskim

21:30, 15.09.2023

JerzykJerzyk

3 1

Jakuboski do robienia przecieru a nie ustawiania techniki drogowej.

21:01, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ktoś ktoś

0 3

o straży nikt nie pomyślał przy tworzeniu tego projektu

22:06, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RxxlRxxl

3 1

Zróbcie bariery i zablokujecie dojazd straży pożarnej w momencie nie drożności drugiego wjazdu
Brawo bezmuzgi...

22:09, 14.09.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gutgut

0 0

Kolejny geniusz ortografii. Popatrz chłopcze jak pisze się słowo mózg.

19:46, 17.09.2023

AndrzejAndrzej

1 3

A może na skrzyżowaniu Dworcowej z 12 ustawić znak informujący, ze do firmy Mondi prosto, bo kazda nawigacja każe skręcić w lewo

06:56, 15.09.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SwójSwój

1 0

Znaki drogowe a potem nawigacja, przepisy się kłaniają

08:36, 15.09.2023

jerzykowa jerzykowa

1 1

Nic mnie nie boli .Ciebie już wszystko , oj , cierpisz . Widzę , że już uwiera cię nawet Jakubowski .

08:11, 15.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marysia nkaMarysia nka

3 0

wyjazd pod górkę ,,bariery mostu zasłaniają wyjazd w lewo kiedy lustro jest zaparowane jest naprawdę niebezpiecznie ,,,a kto tam jedzie zgodnie z ograniczeniem prędkości do poprawy skrzyżówanie ....ale jak to w Piaskach

08:33, 15.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MostMost

4 0

Wydali 35000 na trochę zelastwa i roboty? Jednak powiat ma kasę. A teraz kolejne 20000. To może lepiej postawić tam kogoś kierującego ruchem na etacie. Będzie taniej. Nieudolność powiatu i jego radnych jest porażająca. A radni powiatowi Z piasków znów tematu nie widzą.

08:44, 15.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

drugidrugi

1 1

Powiatowy działa , tylko w drugą stronę . Po cichu obrabia innego .

11:58, 15.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O !!! O !!!

2 0

Przecież tam aż się prosi żeby ustawić monitoring , każdy delikwent byłby do zidentyfikowania, ale to pewnie za proste rozwiązanie

14:36, 15.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%