Zamknij
REKLAMA

Mówiła o tym cała Polska! Jest szansa na odbudowanie pasieki. Pomoc nadeszła z...

14:18, 13.10.2021 | M.S
Skomentuj Foto: Policja/Canva/Fotomontaż Gostyn24
REKLAMA

Ta przykra historia zbulwersowała nie tylko mieszkańców naszego regionu. O wytruciu prawie pół miliona pszczół w Tworzymirkach informowały nawet ogólnopolskie media. Tymczasem jest nadzieja, że zniszczona pasieka zostanie odbudowana. Po naszym artykule, pomoc właścicielowi zaoferował Bank Pszczół z Rzeszowa, prowadzony przez pasjonatów pszczelarstwa, których wcześniej spotkało to samo. 

O tej bulwersującej sprawie informowaliśmy we wrześniu. Nieznani sprawcy otruli wówczas prawie pół miliona 420 pszczół. 

- Do otrucia pszczół posłużył prawdopodobnie środek chemiczny - przekazała wówczas asp. sztab. Monika Curyk, oficer prasowy KPP w Gostyniu.

Straty zostały wycenione na 44 tys. złotych. Sprawą zniszczonej pasieki zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy już po kilku dniach zatrzymali podejrzanego mężczyznę - 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego związanego ze środowiskiem pszczelarzy.

Śledztwo nadal jest prowadzone, ale tu pojawiło się światełko w tunelu. Za naszym pośrednictwem z właścicielem zniszczonej pasieki skontaktował się Bank Pszczół z Rzeszowa.

- To ludzie, którzy stracili pszczoły...66 pszczelich rodzin, które ktoś wytruł - mówi Marek Pochylski, pszczelarz z Tworzymirek. - Ruszyli ze zbiórką, by odbudować pasiekę i zebrali tyle środków, że postanowili założyć Bank Pszczeli - wyjaśnia nasz rozmówca.

Na wiosnę Bank Pszczeli z Podkarpacia przekaże panu Markowi pięć uli.

Na wiosnę przywiozą mi pięć uli jednokomorowych, rodzin pszczelich. Chcą pomóc w odbudowaniu pasieki, którą prowadzę wraz z kolegą - mówi Marek Pochylski i dodaje, że cały czas walczy, by odratować pszczoły, które przeżyły. - Próbujemy ratować te pszczoły, które przeżyły. Podkarmiamy je. Zobaczymy czy przeżyją...Patrzymy jak walczą - mówi Marek Pochylski. 

[ZT]53154[/ZT]

[ALERT]1634127333007[/ALERT]

(M.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

czytelnikczytelnik

6 0

Logiczne byłoby, żeby ten pseudo pszczelarz, który zniszczył pasiekę odbudował ją czyli zapłacił za straty wycenione na 44 tys. zł. Ale pewnie tak nie będzie. Jak zrobił takie coś to raczej był niepoczytalny bo normalny to chyba nawet nie wymyśliłby takiego świństwa. 07:38, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Świadek historiiŚwiadek historii

4 0

Ludzie mogą wpadać na różne nieobliczalne pomysły.... człowiek z zazdrości jest w stanie zrobić wszystko !!!! 09:18, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%