Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać odpowiednie kurtyny paskowe do swoich potrzeb?

08:33, 18.11.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kurtyny paskowe idealnie sprawdzają się na halach produkcyjnych, w chłodniach, bramach doków załadunkowych czy też zakładach spawalniczych. Skutecznie odgradzają wybrany obszar, nie blokując jednocześnie ruchu pieszych i środków transportu. Jak w takim razie wybrać ich odpowiedni rodzaj do swoich potrzeb?

Rodzaje kurtyn paskowych

Kurtyny paskowe to nic innego, jak specjalistyczne kotary, które tworzą nakładające się na siebie lamele wykonywane najczęściej z PVC. Te oferowane w sklepie https://www.kurtynypasowe.pl/ mocowane są one na systemach montażowych wykonywanych ze stali nierdzewnej typu INOX, która gwarantuje ich odporność na korozje i czynniki niszczące.

W zależności od potrzeb użytkowników wyróżnia się kurtyny paskowe przystosowane do chłodni, zastosowań zewnętrznych, a także uodpornione na działanie wysokich temperatur wyposażone w lamele spawalnicze, przeznaczone jak sama nazwa wskazuje dla branży metalurgicznej. Dlatego tak istotne jest odpowiednie dobranie kurtyn do indywidualnych potrzeb i otoczenia, w którym mają być montowane, aby mogły one spełniać swoje funkcje.

Na co zwrócić uwagę kupując kurtyny paskowe?

Dobierając odpowiednią kurtynę paskową do swoich potrzeb, należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Miejsce montażu

Jednym z najważniejszych czynników jest miejsce montażu. Inna kurtyna paskowa sprawdzi się w przypadku chłodni, a jeszcze inna do odgradzania drzwi wejściowych do hali i śluz transportowych. Nie ma jednej uniwersalnej kurtyny, dlatego za każdym razem powinna być ona dobrana ściśle pod względem tego kryterium.

Wymiary kurtyny paskowej

Rozwiązanie to może działać skutecznie tylko wtedy, kiedy jego wymiary są odpowiednio dobrane do miejsca, w którym ma być ono zamontowane. Dlatego niezwykle istotne przy składaniu zamówienia na kurtyny paskowe są: szerokość oraz wysokość otworów, a także szerokość pasów, czyli lameli, z jakich ma być ona wykonana.

Zalety kurtyn paskowych z lamel PCV

Wykorzystanie kotar drzwiowych w przedsiębiorstwach niesie za sobą wiele korzyści. Lamele montowane między drzwiami a wejściem na hale pozwalają skutecznie chronić przed dostępem owadów, przenikaniem kurzu i pyłów.

Zastosowane między stanowiskami roboczymi chronią przed szkodliwym dla pracowników hałasem, a w przypadku branży spawalniczej lamele spawalnicze chronią także przed przenikaniem promieniowania świetlnego i odprysków metalu. W chłodniach skutecznie zabezpieczają natomiast przed dostawaniem się do nich ciepłego powietrza, utrzymując tym samym należytą temperaturę w nich, bez względu na to, jak często są one otwierane.

Wszystko to w połączeniu z niewielkim kosztem lameli sprawia, że są one zarazem skutecznym, jak i ekonomicznym rozwiązaniem, które gwarantuje bezpieczeństwo pracy oraz jej odpowiednie warunki.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA