Zamknij
REKLAMA

Co tak naprawdę oznacza healthy lifestyle?

09:18, 13.11.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Healthy lifestyle to pojęcie, z którym spotykamy się coraz częściej, Lekarze promują taki styl życia, a celebryci popularyzują. A co tak naprawdę oznacza healthy lifestyle?

Healthy lifestyle – czym jest?

Healthy lifestyle to styl życia, którego celem  jest zadbanie o zdrowie i zminimalizowanie ryzyka zachorowania na choroby społecznych. Zalicza się do nich m.in. cukrzycę typu 2, schorzenia układu sercowo-naczyniowego jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, nowotwory czy depresję. Zdrowy styl życia dotyczy wielu dziedzin życia i opiera się na stosowaniu kilku najważniejszych zasad:

1. Odpowiednio zbilansowana dieta. Spożywane posiłki powinny być bogate w witaminy oraz składniki mineralne i odżywcze, potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

2. Aktywność fizyczna. Regularny wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na wygląd, ale również i zdrowie. Zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób.

3. Sen. Elementem healthy lifestyle jest także zapewnienie odpoczynku nie tylko ciału, ale i umysłowi, co pozwala na regenerację. Powinniśmy zadbać oto, aby spać 7-8 godzin dziennie. Ważna jest również jakość snu.

4. Rezygnacja z używek. Palenie papierów czy picie alkoholu niesie za sobą wiele konsekwencji. Nałogi m.in. przyśpieszają proces starzenia się skóry, uszkadzają komórki i są przyczyną nowotworów.

Healthy lifestyle – dlaczego warto?

Prowadzenie zdrowego stylu życia to szereg korzyści. Przede wszystkim ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Do innych zalet możemy zaliczyć:

 • Lepsze samopoczucie. Mają na to wpływ ćwiczenia. Podczas aktywności fizycznej wytwarzane są hormony szczęścia, które korzystnie wpływają na nasz nastrój.
 •  Zgubienie zbędnych kilogramów. Połączenie uprawiania sportu i odpowiednio zbilansowanej diety to klucz d osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
 • Poprawa kondycji skóry, paznokci i włosów. Stosując się do zasad healthy lifestyle, dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednią ilość witamin oraz składników mineralnych, które pozytywnie wpływają na skórę, włosy i paznokcie.
 • Zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób.
 •  Poprawa kondycji seksualnej. Badania dowodzą, że prowadząc zdrowy styl życia, poprawie ulega kondycja seksualna.

Zdrowy styl życia – jak zacząć?

Powszechnie przyjęło się, że zdrowy styl życia opiera się na rygorystycznych zasadach i restrykcyjnej diecie. Nic bardziej mylnego! Healthy lifestyle to przede wszystkim odpowiednie nawyki żywieniowe połączone z aktywnością fizyczną, zapewnieniem organizmowi odpowiedniego odpoczynku. Jeśli zależy Ci na prowadzeniu zdrowego trybu życia, zacznij od małych kroków. Przede wszystkim:

 • Zerwij z nałogami takimi jak palenie papierosów oraz picie alkoholu,
 • Spożywaj 5 regularnych posiłków w ciągu dnia w równych dostępach, bogatych w witaminy i składniki mineralne,
 • Świadomie kupuj produkt zdrowe, naturalne, a unikaj produktów wysokoprzetworzonych, cukru raz soli,
 • Staraj się jeść 5 porcji warzyw i owoców,
 • Pij dużo wody,
 • Uprawiaj sport,
 • Zadbaj o odpowiednią ilość i jakość snu.

Przy pisaniu artykułu wsparliśmy się pomocą portalu CityMag.pl, który codziennie publikuje wiele ciekawych porad. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA