Zamknij
REKLAMA

Czym charakteryzuje się centrum obróbcze CNC?

16:13, 28.10.2020 | Materiał partnera
Skomentuj

Wielofunkcyjne maszyny cieszą się sporym uznaniem we współczesnych zakładach stolarskich. Pozwalają bowiem na realizowanie wielu procesów bez konieczności inwestowania w kilka urządzeń. To nie tylko ekonomiczne pod względem finansowym, ale też pozwalające na znaczną oszczędność miejsca. Co warto wiedzieć na temat centrów obróbczych CNC?

Obrabiarki, które opisujemy, są sprzętem wielofunkcyjnym. Oznacza to, że korzystając z nich, zrealizujesz wiele procesów wymagających wysokiej precyzji oraz powtarzalności. Centra obróbcze CNC zastępują urządzenia do:

- frezowania,
- wiercenia,
- toczenia,
- gwintowania,
- rozwiercania,
- szlifowania.

Zakres czynności realizowanych przez daną maszynę może być inny, dlatego przy zakupie warto jest skonsultować się ze specjalistami. Doradca klienta, poznawszy oczekiwania inwestora i charakter prowadzonej przez niego działalności, może polecić konkretny sprzęt. W tym także używany.

Nowoczesne centrum obróbcze CNC

Wiele zakładów przemysłowych i warsztatów stolarskich decyduje się na inwestycję w wielofunkcyjne centra obróbcze CNC. Dzięki bogatemu wyposażenia oraz solidnym komponentom świetnie sobie radzą ze skrawaniem stali o podwyższonej wytrzymałości. Jest to możliwe dzięki obecności prowadnic ślizgowych lub linearnych tłoczonych, a także elektronicznych paneli sterowania, automatycznych podajników czy osi o szerokim zakresie pracy.

Centrum obróbcze czy pojedyncze maszyny?

Inwestorzy często zastanawiają się, czy lepiej kupić  kompletne centrum obróbcze CNC, czy raczej zdecydować się na każdy sprzęt oddzielnie. Podejmując decyzję, warto zastanowić się na tym, ile miejsca masz w swoim zakładzie i ile osób, które zapewnią ciągłość pracy maszyn. Jeżeli w każdym z tych obszarów występuje deficyt, wówczas lepiej zainwestować w centrum obróbcze.

Argumentem może być także koszt zakupu. Po zliczeniu cen poszczególnych maszyn, może się okazać, że są znacznie droższe niż centrum obróbcze. Ten sprzęt będzie jeszcze tańszy, jeżeli zdecydujesz się na wybór modelu używanego lub wzięcie go w leasing.

Centrum obróbcze ma wiele zalet. Przede wszystkim skraca czas potrzebny na obróbkę detali i sprawia, że po opuszczeniu jednego stanowiska są one gotowe do poddania dalszym czynnościom. Praca operatora staje się bardziej komfortowa – programuje i kontroluje przebieg procesu, umieszcza w szczękach materiał, a potem ocenia sukces całego przedsięwzięcia. Jedna osoba wystarczy, aby obsłużyć maszynę do obróbki CNC.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA