Zamknij
REKLAMA

Co zwiedzić w Gdańsku?

11:47, 27.10.2020 | Materiał zewnętrzny
Skomentuj

Gdańsk nie bez powodu nazywany jest Koroną Północy. Jest to bowiem miasto niezwykle atrakcyjne pod względem wizualnym i turystycznym, nie tylko ze względu na bliskość Morza Bałtyckiego.

Nic więc dziwnego, że jest on rokrocznie intensywnie oblegany przez turystów. Warto zatem przed przyjazdem wiedzieć, co przede wszystkim trzeba tam zobaczyć.

Ulica Długi Targ

Część osób myśli, że w Gdańsku znajduje się starówka i trzeba tę informację już na początku artykułu całkowicie zdementować. Reprezentacyjny plac poprawnie określany jest mianem Starego Miasta i tego nazewnictwa będziemy się trzymać. Niegdyś było to miejsce o dużym znaczeniu kupieckim, gdzie na dodatek rezydowały osoby o wysokim statucie społecznym, w tym królowie. Podróż tym „szlakiem” rozpoczyna się od Złotej Bramy, a kończy na Zielonej.

Co czeka nas po drodze? Widok jedynych w swoim rodzaju zabytkowych budynków, obiekt zainteresowania turystycznej fotografii, czyli fontanna Neptuna, pomniki, ale i restauracje oferujące przekrój światowej kuchni oraz stawiające na przyjemną atmosferę kawiarnie.

Brama Żuraw

Kolejny nieodzowny element wielu zdjęć przedstawiających miasto Gdańsk. Jest to obiekt, którego funkcjonowanie ma swój początek w wieku XV, a w trakcie jego odwiedzin od razu można poczuć średniowieczny klimat. Gdy wejdziemy na samą jego górę, będziemy mieli idealny widok na rzekę Motławę. Nieopodal Żurawia znajduje się kolejna ciekawa atrakcja, czyli Morskie Centrum Kultury, które jest w stanie zainteresować zarówno młodszych, jak i starszych.

Co z noclegiem?

Prawda jest taka, że w jeden dzień nie jesteśmy w stanie odkryć wszystko, co Gdańsk ma do zaoferowania. Dlatego warto pomyśleć nad noclegiem, zwłaszcza że miasto posiada bogatą bazę hotelową, szczególnie w centrum, skąd szybko i bez problemu będzie można się przemieszczać do poszczególnych dystryktów. Wówczas będziemy mogli w pełni wygodnie realizować poszczególne cele naszego pobytu w Trójmieście.

Źródło: Hotelhanza.pl

Podsumowanie

W Gdańsku zdecydowanie jest co zwiedzać, zatem nie dziwi jego turystyczna popularność. Dobrze jest zatem zarezerwować sobie odpowiedni czas w roku i samemu doświadczyć ogromu zalet tej miejscowości, oczywiście po uprzednim zorganizowaniu sobie komfortowego noclegu. W końcu gdzieś trzeba się regenerować po intensywnych dniach aktywnego urlopowania.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA