Zamknij
REKLAMA

Domowe remonty

13:48, 14.10.2020 | materiały partnera

Nadszedł czas na wymianę kuchni, stara służyła 20 lat, to już ten czas. A może przy okazji wyremontować łazienkę? Dwie pieczenie na jednym ogniu...

Wymiana kuchni wiąże się z chwilowym brakiem dostępu do normalnego jej używania. Trzeba więc mieć plan "B". Na czas remontu, jadać można w restauracjach, lub zamówić jedzenie na wynos. Chyba, że mamy gdzieś blisko jakąś babcię, która o nas zadba w tym ciężkim czasie. Kuchnia to pomieszczenie, gdzie jest sporo instalacji, które mogą przysporzyć nam problemów. Warto więc zadbać o profesjonalnych pomocników do takiego remontu.

Na samym początku remontu, warto już zadbać o odpady. Są dostępne kontenery na gruz Warszawa, nawet jeśli mieszkamy w wieżowcu. Jednakowo obowiązują nas przepisy, więc wywóz odpadów poremontowych Warszawa do również dostępna dla nas opcja.

Od czego zacząć?

Generalny remont rozpoczynamy od projektu. Mamy już załatwiony wywóz gruzu Warszawa, więc możemy się brać do roboty, krótko mówiąc. Wszystko co obecnie znajduje się w kuchni musimy wynieść. Stare meble zastąpią nowe. Ściany będą odnowione i odświeżone. Sprzęty czyli, lodówka, kuchenka, zmywarka zapewne staną w nowym miejscu, a więc musimy zadbać o wszystkie podłączenia trzymając się zaleceń dotyczących odstępów. Od ilości sprzętów zależy ilość gniazdek. Meble kuchenne zamawiamy na wymiar. Wybór płytek jest tak ogromny, że przyprawia o zawrót głowy. Nowa kuchnia zapewne będzie miała wiele nowych funkcjonalnych rozwiązań. To znacznie ułatwi nam korzystanie z niej. Nowe blaty im grubsze, tym bardziej dodadzą szyku naszej kuchni. Jeśli zdecydujemy się na blat z konglomeratu, osiągniemy unikatową perełkę w naszej kuchni. Montaż kuchni to ostatni ważny element remontu. Na koniec wstawiamy dekoracje.

Wszystko co jest odpadem budowlanym, ładujemy na czekające kontenery na gruz Warszawa. Nie składujemy tego na mieszkaniu, gdyż jest to dla nas szkodliwe. Wywóz gruzu Warszawa odbierze od nas ciężki do posegregowania odpad. Wywóz odpadów poremontowych Warszawa zajmuje się odpowiednim przewożeniem takich śmieci.

Łazienka

Łazienka to duże wyzwanie. Pierwszy krok to również projekt. Szacujemy koszty. Nie obejdzie się od kucia starej glazury. Będzie tego sporo, niezbędny będzie wywóz gruzu Warszawa, jak przy remoncie kuchni. Kontenery na gruz Warszawa pomieszczą wszystkie nasze odpady. Hydraulika. Po skuciu starych płytek, zobaczymy jak układają się piony kanalizacyjne i instalacja elektryczna. następnie po oczyszczeniu całej przestrzeni dokładnie z gruzu i wpakowaniu na kontenery na gruz Warszawa, przystępujemy do dalszych prac. Wywóz odpadów poremontowych Warszawa to konieczność ze względu na szkodliwość wspomnianych śmieci.

Na tym etapie wymieniamy rury, doprowadzamy wodę do wszystkich urządzeń, takich jak pralka, oraz baterie. Następnie wymieniamy instalację elektryczną i doprowadzamy przewody do miejsc żarówek. Oświetlenie warto wymienić na nowoczesne, pasujące do naszej wymarzonej łazienki. Jeśli ściany są nie równe należy je wyrównać. Wykorzystujemy do tego płyty wodoodporne gipsowe. Teraz czas na położenie glazury. Od tej chwili efekt zacznie być piorunująco widoczny. Jeśli łazienka jest mała, zdecydowanie powiększą ją duże lustra wtopione w płytki. Czas na wstawienie wanny, lub kabiny prysznicowej, umywalki i innych potrzebnych rzeczy. Na koniec zostaje jeszcze wykończenie. Fugowanie płytek, położenie silikonu oraz zamontowanie wybranych mebli.

Skomplikowany remont łazienki dobiegł końca. Został jeszcze wywóz odpadów poremontowych Warszawa, dopinamy więc ostatnie operacje. Wywóz gruzu Warszawa zapewnia nam zakończenie wszelkich prac.

Końcowe sprzątanie i podsumowanie

Na koniec trzeba wszystko dobrze umyć, wypolerować. Usuwanie pyłu po skutych płytkach czasem trwa jeszcze kilka dni po skończonym remoncie. To czas na podsumowanie, czy wyrobiliśmy się w czasie i założonym budżecie? Często zdarza się, że nie. Podczas takich remontów nie sposób wszystkiego przewidzieć. Warto być przygotowanym na wszelkie takie niespodzianki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA