Zamknij
REKLAMA

Jak obliczyć ratę kredytu? Odkryj kalkulator kredytowy i porównaj oferty banków!

07:34, 02.10.2020 | J.J
Skomentuj

Odpowiednio przemyślany kredyt to spokój na długie lata! Rozważając zobowiązanie, zwróć uwagę na to, że dobra pożyczka to taka, która zanadto nie nadwyręży Twojego budżetu. Co więcej, istotne są również jej koszty, które wynikają z oprocentowania, jakie proponuje Ci dany bank. Wymienione aspekty bezpośrednio przekładają się na ratę spłaty zobowiązania. Jak obliczyć ratę kredytu i porównać poszczególne oferty? Sprawdź, dlaczego warto wykorzystać kalkulator kredytowy!

Jak dobrze zaplanować kredyt?

W planowaniu pożyczki warto uwzględnić symulacje jej spłaty. To zabieg, który pozwoli Ci obliczyć wysokość miesięcznych rat. Dzięki niemu będzie Ci łatwiej oszacować swoje finansowe możliwości i wysokość maksymalnej kwoty, która nie przeciąży domowego budżetu. Pamiętaj, że planując kredyt i jego spłatę, musisz uwzględnić również oprocentowanie. W wykonaniu powyższych obliczeń doskonale sprawdzi się kalkulator kredytowy NOTUS Finanse, który w prosty sposób oszacuje wysokość raty planowanej pożyczki.

Jak działa kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy przeznaczony do szacowania rat to narzędzie, które oblicza całkowity miesięczny koszt pożyczki. W procesie tym uwzględniane są następujące dane:

– kwota kredytu,
– okres kredytowania od 5 do 35 lat,
– rodzaj raty, np. stała lub malejąca,
– oprocentowanie kredytu proponowane przez bank.

Korzystanie z kalkulatora kredytowego

Wykonanie obliczeń za pomocą kalkulatora kredytowego jest banalnie proste i zajmuje zaledwie kilka chwil. Wystarczy, że wypełnisz pola formularza, a przygotowany algorytm zwróci Ci konkretną wartość raty pożyczki. Co istotne, kalkulator jest ogólnie dostępny i całkowicie bezpłatny!

Kalkulator kredytowy – porównaj oferty banków!

Pożyczki oferowane przez poszczególne banki różnią się w zakresie rozmaitych warunków, np. wysokości oprocentowania. Przed decyzją o wyborze konkretnej propozycji, warto porównać przynajmniej kilka ofert. Kalkulator kredytowy może okazać się tu niezwykle pomocny. Dzięki możliwości samodzielnego ustawienia wartości takich jak wysokość oprocentowania, rodzaj raty czy okres kredytowania, w szybki i prosty sposób uzyskasz realną wysokość rat, które proponuje Ci bank. Znacznie ułatwi Ci to wybór oferty najlepiej dopasowanej do Twoich oczekiwań.

Pozostałe zalety kalkulatorów kredytowych

Kalkulator kredytowy to nie tylko łatwe obliczanie wysokości rat i oprocentowania! To darmowe i przyjazne w obsłudze narzędzie dostępne jest w wielu wariantach. Za jego sprawą w szybki i prosty sposób określisz również swoją zdolność kredytową, uzyskasz konkretne oferty banków lub zaplanujesz konsolidację zobowiązań finansowych.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA