Zamknij
REKLAMA

Czy dzieci mogą używać szczoteczek sonicznych?

13:02, 25.09.2020 | materiały partnera

Wraz ze wzrostem popularności szczoteczek sonicznych coraz więcej osób decyduje się podarować je swoim bliskim osobom – partnerowi, rodzicom…a co z dziećmi? Czy szczoteczki soniczne są bezpieczne dla dzieci? Z jednej strony mogą być przydatne i zapewnić dokładnie umyte ząbki malucha, a z drugiej strony możemy się obawiać, czy nie są za ciężkie, nie poruszają się za szybko, czy go nie przestraszą… Jak to jest z tymi szczoteczkami sonicznymi dla dzieci?

Czy szczoteczka soniczna dla dziecka to dobry pomysł?

Powiedzmy sobie wprost – wszystko, co może sprawić, że dziecko wykaże większe zainteresowanie szczotkowaniem zębów jest godne uwagi. Większość dzieci niechętnie szczotkuje zęby. Zwykle musimy im o tym przypominać czy wręcz do tego nakłaniać, a kiedy już sięgają po szczoteczkę chcą zazwyczaj zrobić to jak najszybciej, nie przykładając większej uwagi do tego, co tak naprawdę robią. Szczoteczka soniczna nie wyręczy ich całkowicie w tym codziennym obowiązku, ale może go ułatwić, uczynić mniej nudnym, a rodziców zapewnić, że ząbki są umyte wystarczająco dokładnie.

Jak działa szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne opierają się na technologii, która pozwala na wprawienie główki w ruch wibracyjny do 40-60 tysięcy drgań na minutę – dla porównania zwykłą manualną szczoteczką jesteśmy w stanie wykonać nie więcej niż 600 ruchów na minutę. Szczoteczka soniczna pozwoli na dużo dokładniejsze umycie zębów, nawet jeżeli dziecko nie będzie przykładać do tego większej uwagi ani nie będzie szczotkować specjalnie energicznie. Ponadto szczoteczki tego typu posiadają wbudowane timery, które nie tylko po 30 sekundach poinformują Twoją pociechę, że czas przesunąć szczoteczkę do kolejnej części buzi, ale też po 2 minutach automatycznie się wyłączą. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dziecko myje zęby wystarczająco długo.

Idealna szczoteczka soniczna dla dzieci

O ile funkcje omówione powyżej są dość podstawowe i znajdziemy je w większości szczoteczek dostępnych na rynku, to warto zwrócić uwagę na coś naprawdę ciekawego, mianowicie obsługę aplikacji mobilnej. Tak, wygląda na to, że teraz nawet szczoteczki soniczne muszą mieć dedykowane aplikacje.

Oclean Air to szczoteczka soniczna z wbudowanymi sensorami, które monitorują sposób, w jaki użytkownik myje zęby. Mapuje ona jamę ustną i rozpoznaje obszary, które są szczotkowane wystarczająco dobrze oraz te, które są pomijane. Wszystkie te dane przekazywane są użytkownikowi poprzez aplikację na smartfona – szczoteczka łączy się z nim poprzez Bluetooth i ocenia każde nasze szczotkowanie. W ten sposób nudny obowiązek może zamienić się w kolejną grę, w której musimy zdobyć XP lub przebić najwyższy wynik. Sensory te chronią także przed potencjalnymi uszkodzeniami zębów w wyniku zbyt intensywnego szczotkowania – jeżeli Oclean Air wykryje zbyt duży nacisk na powierzchnię zęba, automatycznie dostosowuje prędkość pracy tak, aby nie zaszkodzić szkliwu i dziąsłom.

Oclean Air – nasz wybór

Warto także dodać, że Oclean Air – choć nie była zaprojektowana wprost z myślą o dzieciach – sprawdzi się także ze względu na niewielką wagę – jedynie 91 gramów, co stanowi znaczącą różnicę względem innych modeli ważących zwykle 150-200 gramów. Dzięki temu szczoteczka Oclean Air będzie dużo lepiej leżała w dziecięcej rączce i nie będzie problemów z jej obsługą nawet przez najmłodszych użytkowników. Spadek wagi wiąże się standardowo ze zmniejszoną pojemnością baterii, ale ta w Oclean Air wciąż jest obiecująca – możemy liczyć na przynajmniej 30 dni pracy na jednej baterii, a jej ponowne naładowanie wymaga tylko 2 godzin.

Naszym zdaniem Oclean Air to najlepszy wybór, jeżeli szukamy pierwszej szczoteczki sonicznej dla dziecka. Niewielka waga przy jednocześnie zastosowanych najnowocześniejszych technologiach sprawiają, że mycie zębów może dla dzieci stać się frajdą, a nie tylko przykrym obowiązkiem.

Oclean Air najlepiej kupić na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora marki – https://oclean.pl. Znajdziemy tam także różne akcesoria do szczoteczek, w tym także wymienne główki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA