Zamknij
REKLAMA

Masz problem ze skórą? Wiem jak Ci pomóc, nawet gdy wszystko inne zawiodło!

00:00, 22.07.2020 | Materiał partnera

Wiele osób mających problemy ze skórą zadaje sobie pytanie,  jak poprawić jej wygląd, zniwelować przebarwienia, zmniejszyć rumień, a najlepiej pozbyć się tego raz na zawsze? Okazuje się, że przy odpowiednim podejściu można osiągnąć niesamowite efekty. Wymaga to jednak zlokalizowania źródła problemu i zastosowania komplementarnych działań, powodujących, że skóra znów stanie się jędrna i na długo zachowa młody wygląd.

Współczesna rzeczywistość zapewnia nam coraz więcej bodźców mających wpływ na funkcjonowanie skóry. Żyjąc w ciągłym pędzie i stresie, nie dbając o rytm okołodobowy naszego snu i nie skupiając się na właściwym odżywianiu, jesteśmy narażeni na liczne niedobory, prowadzące do wielu zaburzeń. To z kolei może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych defektów na skórze, stanowiących często poważny problem estetyczny i psychiczny.

Problemy ze skórą dotykają ludzi w każdym wieku. Trądzik, rumień, przebarwienia, to najczęściej spotykane mankamenty, z jakimi zmagają się pacjenci gabinetów kosmetologicznych. Wszystko to jednak ma swoje ukryte przyczyny, dlatego tak trudno jest w sposób szybki i doraźny pozbyć się ich bez odpowiedniej konsultacji. Od czego więc zacząć?

Odpowiedzi na to pytanie szukamy u mgr kosmetologii Sylwii Olejniczak, właścicielki gabinetu kosmetologicznego LiviArtMed Kosmetologia Medyczna, który od niedawna z powodzeniem działa w Gostyniu i już zyskał sobie wielu klientów, ze względu na holistyczne podejście do problemów skóry.

Gostyn24 - Dlaczego tak wiele osób regularnie odwiedza gabinety kosmetyczne, nie mogąc pozbyć się problemów ze skórę raz na zawsze?

Mgr kosmetologii Sylwia Olejniczak - Problemy skórne to obraz tego co dzieje się wewnątrz organizmu, gdyż każdy jej defekt ma często źródło właśnie tam. Kluczem do pozbycia się drażliwego problemu jest odpowiednia diagnoza. Dlatego bardzo dużą wagę przywiązuję do szczegółowych konsultacji kosmetologicznych. Na ich podstawie można rozpocząć dalszy etap kuracji

Gostyn24  - Jak wygląda taka konsultacja i o co pyta Pani swoich klientów?

Sylwia Olejniczak - Najważniejszy jest wywiad dotyczący stylu życia, sposobu odżywiania, wykonywanego zawodu, pracy układu pokarmowego, poziomu stresu, ilości i jakości snu oraz sposobu pielęgnacji domowej, wreszcie diagnostyki laboratoryjnej czyli stanu odżywienia naszego organizmu. Dopiero wyniki badań morfologicznych krwi umożliwią głębokie zdiagnozowanie rzeczywistej przyczyny problemu i zobrazują niedobory występujące w organizmie. Natomiast ich uzupełnienie za pomocą zmiany nawyków żywieniowych czy suplementacji celowanej, może realnie i długotrwale wpłynąć na stan naszej cery i poprawić jej wygląd. Usługi jakie oferuję w swoim gabinecie, to kosmetologia interdyscyplinarna, łącząca w sobie zakres wiedzy z nauk medycznych, klinicznych, paramedycznych, chemicznych i biologicznych.

Gostyn24 - Jaka jest przewaga kosmetologii komplementarnej nad (tradycyjnymi) innymi działaniami?

Sylwia Olejniczak - Często w problemach skórnych stosowane są szybkie rozwiązania w postaci antybiotyków, sterydów czy innych silnych środków leczniczych. Po zaprzestaniu ich podawania, w większości przypadków objawy wracają. Kosmetologia komplementarna oferuje rozwiązania wielopłaszczyznowe, składające się z odpowiednich etapów i elementów. Pierwszy z nich to dokładna diagnoza, a następnie łagodzenie lub ostateczna eliminacja objawów. Dzięki takiemu podejściu możemy całkowicie i nieodwracalnie zlikwidować trądzik, rumień czy przebarwienia

Gostyn24 - Czy można zatrzymać proces starzenia się skóry?

Sylwia Olejniczak - Nie, ale da się go z powodzeniem opóźniać. W swoim gabinecie wykorzystuję głównie terapie healthy aging – czyli zdrowe starzenie. Tylko działania oparte o dokładną znajomość fizjologii, pozwalają zrozumieć fakt, iż starzeniu nie da się przeciwdziałać. Można za to starzec się zdrowo i jak najbardziej spowalniać ten nieunikniony proces naszego życia . Znając prawdziwe przyczyny możemy je eliminować , ale trzeba być w pełni świadomym, że starzenie to proces, który musimy zaakceptować.

Gostyn24 - W takim razie co trzeba zrobić, by nasza skóra zachowała zdrowy wygląd przez długi czas?

Sylwia Olejniczak - Do procesów starzenia skóry należy podejść w sposób dogłębny i kompleksowy. Ja polecam mikroodżywianie poprzez celowaną suplementację - czyli dostarczenie komórkom naszego organizmu wszystkiego czego potrzebują do prawidłowego funkcjonowania. Pozwala to na zachowanie zdrowego i młodego wyglądu przez długi czas. Zdrowa i dobrze odżywiona skóra wygląda młodziej, dlatego terapie, które zalecam, przeznaczone są dla klientów w każdym wieku.

Podsumowując, healthy aging to przede wszystkim prewencja. Aby spowalniać procesy starzenia się skóry, musimy stosować odpowiednią jej pielęgnację, uwzględniającą przede wszystkim ochronę przeciwsłoneczną. Zabiegi, jakie oferuję polegają na naprawie uszkodzeń posłonecznych, wspomaganiu regeneracji skóry oraz potęgowaniu efektów terapii, poprzez suplementację i zalecaną pielęgnację domową.

Jak usłyszeliśmy problemów ze skórą pozbyć można się raz na zawsze, ale potrzeba do tego wiedzy i fachowej porady. Sam proces starzenia się skóry jest nieodwracalny i chcąc nie chcąc musimy go zaakceptować. Możemy jednak znacznie spowolnić to zjawisko, stosując odpowiednie preparaty wspomagające. Wiele zależy też od nas samych. Wizyta u mgr Sylwii Olejniczak, może sprawić, że twoje defekty skórne znikną raz na zawsze, a sama skóra na dłużej pozostanie młoda. Pamiętajmy, że starzeć można się pięknie, niekoniecznie wbrew naturze. Należy jednak podejść do tego w sposób przemyślany i odpowiedzialny.

Jeśli więc masz problemy ze skórą – trądzik, przebarwienia, rumień, naczynka... lub chcesz po prostu dłużej zachować młody wygląd – skorzystaj z profesjonalnej konsultacji w gabinecie kosmetologicznym LiviArtMed, Gostyń ul. Ogrodowa 9, tel 795 085 176

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA