Zamknij
REKLAMA

Rzucanie palenia? Trzeba po prostu to zrobić. Jak się przygotować?

15:27, 17.07.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj fot: pixabay.com

Rzucanie palenia nie jest łatwe. Trudno jest zerwać z nałogiem, który często towarzyszy nam przez długi czas. Jak się przygotować do rzucania palenia? Co warto wziąć pod uwagę?

Proces rzucania palenia

Palenie papierosów to niezdrowy nałóg, z którym warto jak najszybciej zerwać. Pamiętajmy o tym, że nigdy nie ma odpowiedniego momentu na pozbycie się problemu, zatem trzeba to po prostu zrobić. W procesie rzucania palenia musimy liczyć się także z szeregiem trudności, które napotkamy na swojej drodze. Z pewnością utrudnieniem jest stres, który towarzyszy nam na co dzień, a także palący znajomi, którzy często namawiają nas do wspólnego palenia np. podczas przerwy w pracy. Niezwykle ważne w tym przypadku jest to, aby wyeliminować sytuacje, które wzmagają w nas chęć sięgnięcia po papierosy. Znajdźmy zatem inne zajęcia w trakcie przerwy na dymka i postawmy na solidną motywację. Zróbmy to nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich, których niejednokrotnie narażamy na wdychanie niezdrowego dymu papierosowego. Zyski są znacznie większe, niż nam się może wydawać - odczujemy poprawę zdrowia, samozadowolenie, zaoszczędzimy pieniądze, a nawet poprawimy swój wygląd niwelując przykry zapach z ust czy problemy z cerą i brakiem kondycji. 

Leki na rzucanie palenia

Jeśli pragniemy skorzystać z dodatkowej pomocy w procesie rzucania palenia, sięgnijmy po leki dające wymierne skutki. Znane preparaty zawierają zazwyczaj cytyzynę, będącą substancją czynną działającą podobnie do nikotyny. Nie bez powodu składnik ten już od wielu lat stosuje się w leczeniu uzależnienia od palenia tytoniu - jest to związek organiczny pochodzenia roślinnego, mający za zadanie oszukać nasz organizm. Dzięki niemu w pewnym stopniu dochodzi do pobudzenia autonomicznego układu nerwowego, jak i blokowania wiązań nikotyny z receptorami w naszym mózgu. Po pewnym czasie odczujemy brak przyjemności z palenia, co jest sporym ułatwieniem w leczeniu uzależnienia. Ponadto, środki na bazie cytyzyny zwiększają ciśnienie tętnicze krwi oraz pobudzają wydzielanie adrenaliny i dopaminy, które stymulują ośrodek oddechowy oraz naczynioruchowy. W trakcie kuracji pamiętajmy o tym, aby nie łączyć preparatu z nikotyną, aby nie zaszkodzić organizmowi. Co ciekawe, dzięki temu złagodzimy także objawy, jakie towarzyszyć mogą procesowi rzucania palenia. 

Co daje rzucenia palenia?

Rzucenie nałogu daje szereg korzyści, które są związane z:
- oczyszczaniem się organizmu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zawału serca,
- powrotem działania organizmu, ciśnienia krwi i pulsu do wartości prawidłowych,
- regeneracją zakończeń nerwowych, co wpływa na lepszy smak i węch,
- rozszerzaniem się oskrzeli i zwiększeniem pojemności płuc,
- odnawianiem się rzęsek, które oczyszczają oskrzela (dochodzi do usunięcia kaszlu, zmęczenia i duszności),
- poprawieniem krążenia krwi i pracy płuc, dzięki czemu odczuwamy mniejszy wysiłek.

Podsumowując, przygotowanie do rzucenia nałogu nie jest łatwe. Warto sięgnąć po specjalne preparaty przeznaczone do leczenia uzależnienia, jak i poszukać wewnętrznej motywacji do działania. Wsparcie najbliższych jest także w tym okresie bardzo ważne.

Źródło:Leki na rzucenie palenia, Gdziepolek.pl(https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-rzucanie-palenia)

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA