Zamknij
REKLAMA

Dawid Podsiadło – najlepsze utwory i kolaboracje

13:37, 25.06.2020 | materiały partnera

Dawid Podsiadło już od momentu, w którym nieśmiało dał się nam poznawać w programie X Factor, skradł nasze serca. Jego wrażliwość, naturalna skromność, a przede wszystkim wokal i niebanalne teksty piosenek to coś, czego brakowało na polskiej scenie muzycznej. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich artystów, dlatego stworzyliśmy zestawienie jego najwybitniejszych utworów solowych oraz wyjątkowych kolaboracji. Zaciekawieni? W takim razie koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem.

Trójkąty i kwadraty

Na pierwszym miejscu oczywiście znajduje się singiel artysty, który był dobrym zwiastunem sukcesu jego pierwszej płyty. Utwór ukazał się w 2013 roku i do dzisiaj jest jednym z ulubionych i przesłuchiwanych na okrągło przez fanów Dawida. Trójkąty i kwadraty niejednokrotnie były notowane na polskich listach przebojów, piosenka znajduje się między innymi na pierwszym miejscu w Liście Przebojów Programu Trzeciego. Artysta często gra ten utwór na koncertach, nawet jeśli promuje inną płytę – najbliższą okazją do doświadczenia muzycznych doznań z Dawidem są tegoroczne koncerty, odbywające się w Polsce. Gdy wpiszemy w jakąkolwiek wyszukiwarkę hasło: Dawid Podsiadło bilety, to znajdziemy mnóstwo polskich miast, w których odbędą się koncerty artysty, jednak bilety w dużej mierze są już wyprzedane – jednym z bezpiecznych rozwiązań nabycia biletu od osób trzecich, jest kupienie go za pośrednictwem portalu: https://www.alebilet.pl/bilety/dawid_podsiadlo.

4:30

Kolejne miejsce w naszym zestawieniu zdobywa całkowicie autorski tekst Dawida, który mogliśmy usłyszeć w filmie reżyserii Glińskiego Kamienie na szaniec. Tytuł piosenki nawiązuje do godziny, w której jeden z głównych bohaterów filmu został schwytany i aresztowany. Autor piosenki wyjaśnia, że był bardzo poruszony historią Rudego, dzięki czemu było mu łatwiej stworzyć coś autentycznego, pełnego prawdziwych emocji. W teledysku tego utworu są wykorzystane sceny z filmu, a dodatkowo możemy oglądać Dawida Podsiadło, odgrywającego rolę pielęgniarza w jednym z domów spokojnej starości.

Taconafide – Tamagotchi ft. Dawid Podsiadło

Nie moglibyśmy również pominąć piosenki, która przewijała się w 2019 roku przez niezliczoną ilość odbiorników, mowa oczywiście o Tamagotchi. Oczywiście bez Quebo i Taco utwór by nie powstał, jednak to Dawid dodaje do niego nieco świeżości, która była niezbędna do stworzenia tak wpadającej w ucho piosenki.

Elektryczny – Męskie Granie

Męskie Granie, czyli trasa koncertowa odbywająca się na terenie całej Polski, której założycielem jest Żywiec. W tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszani są topowi artyści polskiej sceny muzycznej, dzięki czemu koncerty cieszą się ogromną popularnością. Jednym z hymnów tego wydarzenia jest właśnie Elektryczny, który tworzy Dawid Podsiadło i Monika Brodka, jako wokaliści, Piotr Waglewski, który gra na perkusji, Olaf Deriglasoff na basie, Andrzej Smolik odpowiedzialny za oprawę muzyczną oraz Katarzyna Nosowska, która stworzyła słowa piosenki. Mimo tego, że w utwór zaangażowanych jest mnóstwo wybitnych artystów, to jesteśmy pewni, że bez Dawida po prostu by nie wyszedł.

Dawid Podsiadło jest wyjątkowym artystą, który swoją skromnością, wrażliwością i wokalem porywa wszystkich Polaków, bez wyjątku. Naszym zdaniem te cztery utwory są jego najlepszymi, jednak interesuje nas również Wasze zdanie. Koniecznie dajcie znać w komentarzu, która piosenka Dawida nie znalazła się w rankingu, a powinna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA