Zamknij
REKLAMA

Metamorfoza salonu - proste sposoby

08:16, 05.05.2020 | materiały partnera

Niezwykle ważne jest, aby każdy z nas dobrze czuł się we własnym domu. Czasem wystarczy naprawdę niewiele, by zupełnie zmienić wygląd wnętrza, tak by prezentowało się fantastycznie i gustownie. Sprawdźmy, jak w łatwy sposób zapewnimy naszemu salonowi metamorfozę. 

Z pewnością każdy od czasu do czasu, wypoczywając sobie spokojnie na sofie, ma nagle ochotę coś mienić w wyglądzie pokoju dziennego. Remont to jednak dość kosztowna sprawa. Co więcej, wymaga niezwykłego zaangażowania oraz poświęcenia ogromnej ilości czasu, którym my niestety zazwyczaj nie dysponujemy. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak duży wpływ ma na nas nasze otoczenie. Właściwa energia wnętrza jest nam niezbędna, abyśmy czuli się dobrze w swoich czterech ścianach. Co więc zrobić, by pokój dzienny znów stwarzał niepowtarzalny klimat i zachwycał nas swym ciepłem i przytulnością? Na szczęście jest kilka sposobów, dzięki którym zupełnie zmienimy naszą przestrzeń i to bez radykalnego remontu. Listwy ścienne, nowa lampa, a może jedynie mała modyfikacja? Co sprawdzi się najlepiej? 

Wnętrze z klasą — listwy ścienne

Dla wszystkich fanów trendów wnętrzarskich. Listwy ścienne z pewnością są doskonale znane. Element ten jest bowiem obecnie niezwykle modny. Można zastosować go właściwie w każdym wnętrzu. Listwy pasują zarówno do wystroju klasycznego, jak i nowoczesnego, nieco bardziej surowego. Sztukateria dostępna jest w wielu różnych, gotowych wzorach. Wystarczy jedynie ją zamontować. To także jest niezwykle proste. Listwy ścienne są bardzo lekkie, dlatego też z ich przymocowaniem poradzi sobie każdy. Ich największy atut? Z pewnością fakt, że są małym elementem, który może pozwolić na stworzenie wnętrza z efektem ''wow''. Niewątpliwie jest to propozycja dla tych, którzy chcą uzyskać gustowne i efektowne wykończenie. 

Dodatki lub szybkie przemeblowanie 

Dobrze dopasowane do siebie i wnętrza dodatki, mogą czasem zdziałać cuda. Często, to właśnie one odpowiedzialne są za finalne wrażenie, jakie sprawia nasze mieszkanie. Dlatego też, jeśli mamy ochotę na małą metamorfozę naszego pokoju dziennego, to doskonałym sposobem jest modyfikacja aranżacji poprzez zmianę dodatków. Tutaj liczy się pomysł oraz zmysł estetyczny. Wybierzmy jakąś wspólną cechę dla nowych elementów. Może być to kolor, faktura, czy wzór i kupmy dodatki, które stworzą świetną kompozycję. 

Jeśli listwy ścienne, czy zakup elementów dekoracyjnych nie wchodzi w grę, możemy postawić na najszybsze rozwiązanie, jakim jest przestawienie mebli. Czasem tak niewielka rzecz, może w dużym stopniu wpłynąć na to, jak będzie prezentować się nasz salon. Warto spróbować wszystkich tych możliwości, by zawsze czuć się świetnie we własnym domu. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA