Zamknij
REKLAMA

Wczasy dla seniora w górach

15:34, 25.03.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wesołe jest życie staruszka? Niestety nie zawsze. Liczne schorzenia czy problemy finansowe nierzadko odbierają naszym seniorom dobre samopoczucie. Warto jednak zapewnić im rozrywkę na miarę dzisiejszych możliwości. Doskonale zawsze robi zmiana klimatu. Sanatoria, wille czy uzdrowiska zawsze świetnie działają zarówno na duszę, jak i na ciało. Coś szczególnie magicznego jest w górach… Co sprawia, że tak chętnie tam wracamy? A co z naszymi dziadkami i babciami? W końcu oni też mogą chcieć odwiedzić polskie Tatry!

Prozdrowotna zmiana klimatu

Już w dawnych książkach przeczytać można było, że bohaterowie wyjeżdżają w góry, aby podreperować zdrowie. My, Polacy, kochamy nasze góry i chętnie spędzamy w nich urlopy. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się oczywiście malownicze Zakopane. Nie jest to już tylko zimowa stolica Polski, również letnie miesiące sprzyjają górskim wojażom. Jednak Tatry to nie tylko domena młodych. Wczasy dla seniora w górach to znakomita opcja. Odpowiednio przystosowane ośrodki, opieka lekarska i pielęgniarska, a także ogrom atrakcji zapewnianych przez ośrodek to tylko niektóre z plusów tego rozwiązania. Jest ich znacznie więcej i za chwilę się o tym przekonamy.

Turnusy rehabilitacyjne

Tego rodzaju wyjazdy wiążą się oczywiście z kosztami, które można zniwelować odpowiednimi dopłatami, które starszym ludziom (chociaż nie tylko im!) się należą. Turnusy rehabilitacyjne w górach to nie tylko zmiana klimatu, ale prawdziwie kompleksowa obsługa i świetnie zorganizowany czas. Takie wyjazdy to bowiem oczywiście obowiązkowe zakwaterowanie i wyżywienie. Ale także zorganizowane atrakcje towarzyskie: od wieczorku zapoznawczego aż po dancingi, wycieczki do pobliskich punktów turystycznych czy wycieczki krajoznawcze. Przede wszystkim jednak to szereg zabiegów odpowiednio dobranych do kondycji i potrzeb naszego seniora, a także opieka specjalistów i badania, które pozwalają określić, czy stosowana kuracja przynosi zamierzone efekty. W takich miejscach świetnie odnajdują się osoby samotne, mogą bowiem spędzać czas z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach. Niejedna para skojarzyła się na takim wyjeździe… Połączenie prozdrowotnego wyjazdu z atrakcjami turystycznymi i towarzyskimi to naprawdę świetne rozwiązanie dla osoby starszej.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA