Zamknij
REKLAMA

Jak dopasować moskitierę do okna dachowego?

14:17, 23.03.2020 | materiały partnera

Moskitiera to skuteczny sposób na powstrzymanie komarów i much przed dostaniem się do wnętrza domu. Dzięki niej spanie przy otwartym oknie nie będzie kończyło się licznymi ukąszeniami komarów, a wypoczynku w ciągu dnia nie przerwie uciążliwe bzyczenie muchy. Moskitiery na okna dachowe trzeba jednak odpowiednio dopasować. Co to oznacza? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Moskitiery na okna dachowe i ich rodzaje

Wybór moskitiery w dużym stopniu zależy od konstrukcji okna. Na rynku można znaleźć modele montowane bezpośrednio na skrzydle okna lub przeznaczone do takich okien, które przechodzą w ściankę kolankową. Zdarza się, że moskitiery nie pasują do okien danego producenta i znalezienie odpowiedniego modelu stanowi niemały problem. Można jednak tego uniknąć. Dostępne w ofercie VELUX, montowane we wnęce, moskitiery na okna dachowe sprawdzą się w przypadku okien różnego typu i pochodzenia. Ich dopasowanie jest dużo prostsze w porównaniu do innych, mocowanych na okiennym skrzydle modeli.

Odpowiednio dopasowana moskitiera – od czego zacząć?

Aby znaleźć idealną moskitierę do okna dachowego, trzeba postawić na dokładność.  Moskiterę dobiera się do rozmiaru wnęki okna Skrupulatny pomiar wysokości i szerokości wnęki okiennej to podstawa. Uzyskany wynik można porównać z udostępnianymi przez producentów tabelami rozmiarów moskitier, by przekonać się, jaki model będzie odpowiedni do danego okna..

Jak kupić moskitierę?

Zakupy online czy w stacjonarnym sklepie? Moskitiery na okna dachowe można nabywać na różne sposoby. Jeśli wolisz bezpośredni kontakt ze sprzedawcą, zapisz wyniki pomiarów i udaj się do zaufanego punktu sprzedaży. Z pewnością spotkasz tam specjalistów, którzy nie tylko pomogą Ci znaleźć odpowiednią moskitierę, ale też odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią wątpliwości. Zakupy moskitiery na okna dachowe online są wygodne i błyskawiczne. To opcja dla zapracowanych, dostępna m.in. w sklepie internetowym marki VELUX.

Dlaczego odpowiednie dopasowanie jest tak ważne?

Bez odpowiedniego dopasowania moskitiery na okna dachowe nie może być mowy o szczelności. Nieszczelna, niedokładnie dopasowana siatka z kolei oznacza nieskuteczną ochronę przed owadami. Warto więc przed zakupem moskitiery poświęcić kilka chwil na dokładny pomiar, by móc później cieszyć się spokojnym snem, bez much i komarów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA