Zamknij
REKLAMA

Jaki tusz do drukarki? Oryginalny czy zamiennik?

14:07, 20.03.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Użytkownicy drukarek atramentowych wiedzą, że jakość materiałów eksploatacyjnych ma ogromne znaczenie, ponieważ wynik drukowania zależy od nich. Atrament odpowiada za jasność i nasycenie zdjęć, prezentacji, broszur, plakatów, broszur, wizytówek lub innych materiałów pełnokolorowych, dlatego należy zwrócić uwagę na ich wybór, szczególnie tych, którzy zajmują się drukiem lub fotografią zawodowo.

Który atrament wybrać: oryginalny czy zastępczy?

Oryginalne tusze to materiały eksploatacyjne opracowane przez firmy drukujące Canon, Epson i HP dla określonych modeli drukarek, urządzeń wielofunkcyjnych i ploterów. Charakteryzują się wysoką ceną i wysoką jakością. Kompatybilny - jest to atrament wytwarzany przez marki innych producentów, ale w pełni spełnia wymagania sprzętu drukującego i jest w 100% do niego odpowiedni. Są budżetowym analogiem oryginalnych, a ponadto praktycznie nie różnią się od nich jakością. Zakup tego rodzaju materiałów eksploatacyjnych jest istotny dla osób, które do drukowania używają wkładów wielokrotnego użytku (PZK) lub systemów ciągłego zasilania atramentem (CISS). Oczywiście, kupując oryginalne wkłady z oryginalnym atramentem, zabezpieczysz się przed niemiłymi niespodziankami i będziesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia lub inne zdjęcia będą zgodne z oczekiwaniami. Ci, którzy zajmują się drukowaniem w celach komercyjnych, wiedzą, że objętość kartridża jest minimalna, a atrament jest zużywany w krótkim czasie, szczególnie przy dużych nakładach pracy. W takim przypadku znacznie bardziej opłaca się podłączyć CISS do drukarki i zatankować go za pomocą kompatybilnych materiałów eksploatacyjnych, co obniży koszt drukowania materiałów 30–40 razy.

Jakie rodzaje atramentów istnieją

Zawierają pigmenty - stałe cząstki organiczne / nieorganiczne o wielkości około 0,1 mikrona. Takie materiały eksploatacyjne umożliwiają drukowanie trwałych zdjęć, które nie blakną przez długi czas i nie boją się wilgoci. Ich wadą jest to, że nie są one kompatybilne z błyszczącym papierem, ponieważ nie wysychają i są na nim rozmazane oraz że mogą zatkać głowicę drukującą. Często dzieje się tak podczas przestoju sprzętu drukującego, gdy część atramentu wysycha. W przeciwieństwie do pigmentowych atramentów rozpuszczalnych w wodzie są całkowicie bezpieczne, ponieważ nie zawierają stałych składników. Są wykonane z barwnika rozpuszczonego w wodzie, dlatego szybko penetrują strukturę błyszczącego i matowego papieru fotograficznego i natychmiast wysychają, dlatego często są używane do tworzenia zdjęć. Zaletą tych materiałów eksploatacyjnych jest ich taniość.

Kilka porad dotyczących wyboru

Przed zakupem tuszu zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki. Pigmentowe wkłady nadają się tylko do czterokolorowego i pięciokolorowego Epsona, w którym wielkość kropli jest większa niż 2 pl. Tylko atramenty rozpuszczalne w wodzie są kompatybilne z prawie wszystkimi modelami Canon, Epson, HP i Brother, dlatego kupując je, możesz być pewien, że nie tylko pozwolą ci na tworzenie wysokiej jakości wydruków, ale będą również bezpieczne dla twoich drukarek.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA