Zamknij
REKLAMA

Pogrzeb dla ukochanego czworonoga

11:33, 06.03.2020 | materiały partnera

Pies może być największym przyjacielem człowieka. Może być jego pocieszycielem, powiernikiem, towarzyszem podróży, może być wszystkim. Rodziny, które posiadają psa są bardziej szczęśliwe, a dzieci uśmiechnięte. Pies wprowadza tę cząstkę życia do rodzinnego świata, którą trudno jest opisać słowami. Kiedy umiera… no właśnie. nagle świat zatrzymuje się w miejscu, bowiem okazuje się, że umiera jeden z członków rodziny, a wszyscy inni nie potrafią normalnie funkcjonować.

Niestety śmierć wpisana jest w część życia każdej żywej istoty. Tak, jak umierają ludzie, tak również i odchodzą nasze zwierzęta. Jak więc pochować naszego kochanego czworonoga? Jak przeprowadzić pogrzeb?

Kremacja zwierząt animaleden.pl na przestrzeni ostatnich lat stała się niezwykle popularna. Sprawiła ona, że ludzie zaczęli bardziej świadomie podejmować decyzje odnośnie tego, by swojemu ukochanemu zwierzęciu wyprawić odpowiednie pożegnanie. W ten więc sposób zaczęło pojawiać się na rynku coraz więcej miejsc, gdzie można o to właśnie zadbać. Cmentarze dla zwierząt są już bardzo popularne, ale krematoria to stosunkowa nowość, która niemal od początku jej powstania cieszy się bardzo dużą popularnością. Miejsce takie w sposób szczególny jest cenione przede wszystkim za to, że można zorganizować zwierzątkom taki pogrzeb, na jakim tylko nam zależy.

Krematoria dla zwierząt - sposób na biznes

Choć będąc od strony właściciela zwierzęcia patrzymy na krematorium jedynie w kwestii zorganizowania pieskowi godnego pożegnania, to dla wielu ludzi, takie rozwiązanie jest bardzo dobrym sposobem na biznes. W chwili obecnej w Polsce działa zaledwie kilka takich miejsc, a mimo wszystko każde z nich cieszy się bardzo dużą popularnością i ilość klientów jest naprawdę bardzo dużo. Krematorium dla zwierząt to bardzo poważna inwestycja, której to otwarcie wcale nie jest takie łatwe, jak chociażby założenie sklepu z odzieżą. Tutaj potrzebne są odpowiednie pozwolenia i pozytywne decyzje, by móc w ogóle taki rodzaj działalności prowadzić. Jedno jest pewne - jeśli przyszłemu przedsiębiorcy uda się zrealizować swój plan, ten biznes ma rację bytu. Z jednej strony daje on duże możliwości finansowe, z drugiej z kolei jest miejscem, którego klienci potrzebują, by móc w godny sposób pożegnać swoje ukochane zwierzęta.

Jak wygląda kremacja zwierząt?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na to, by pożegnać nasze zwierzątko poprzez kremację, pierwszym elementem jest wybranie miejsca, które takie usługi świadczy. Jeśli to nam się uda, wówczas bez problemu cała procedura będzie odpowiednio przygotowana, aby móc to pożegnanie zorganizować w taki sposób, aby mogło ono przebiec zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Firma oferująca takie usługi świadczy transport zwierzęcia, czy to z kliniki weterynaryjnej, czy też z domu klienta. Po przewiezieniu na miejsce, rodzina zostaje zaproszona na tak zwane ostatnie pożegnanie. Po pożegnaniu, zwierzę ląduje w komorze pieca, gdzie następuje jego spalenie. Jak długo takie palenie trwa? Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jakiej wielkości to zwierzę jest. Zazwyczaj czas kremacji oscyluje w granicach 1.5 - 4h. Po całej procedurze palenia, prochy przesypywane są do specjalnych pojemników medycznych, które wręcza się rodzinie. W profesjonalnie zarządzanych krematoriach istnieje możliwość zakupu odpowiedniej urny, tak aby mogła ona znaleźć się w ważnym miejscu naszego domu i aby mogła zawsze nam przypominać, czym to zwierzę dla nas było i jak ważną w naszej rodzinie odegrało ono rolę.

Czy kremacja zwierząt jest droga?

Z pewnością procedura ta nie należy do najtańszych i trzeba się liczyć z tym, że to kosztowna usługa. Nie ma jednak określonej jednej kwoty, gdyż wszystko zależy tak naprawdę od wielkości zwierzęcia, które to z kolei wpływa na czas trwania całej tej procedury. Istotne znaczenie ma także i sposób spopielenia zwłok. Zupełnie inną cenę będziemy musieli zapłacić, jeśli w grę wchodzi kremacja małego kotka animaleden.pl/urny-i-pamiatki, królika, czy chomika, a zupełnie inna cena będzie za kilkunastokilogramowego psa. Ceny ustalane są więc w pełni indywidualne z każdym klientem.

Czy warto stawiać na kremację zwierząt?

Pytanie to zadaje sobie wielu ludzi, szczególnie tych, którzy zwierząt nie mają. Dla wielu bowiem może wydawać się, że przecież to jest tylko zwierzę. Możemy zakopać je na ogródku lub na polanie w lesie i nic z tego tytułu nie będziemy płacić. Okazuje się jednak, że właściciele zwierząt myślą zupełnie inaczej. Dla nich kremacja zwierząt, to możliwość takiego zorganizowania całego przedsięwzięcia, by móc w godny sposób pożegnać swoje zwierzątko, organizując mu jak najlepsze ostatnie pożegnanie.

Dla właścicieli zwierząt, ukochany pies czy cudowny kot to członkowie rodziny. Ich odejście traktują oni niemal tak samo, jak pożegnanie bliskiej osoby. Nic więc dziwnego, że osobom takim zależy na tym, aby ten czas pogrzebu wyglądał jak najlepiej. Zakopanie zwierzęcia to dla wielu właścicieli ogromna trauma, z którą trudno jest się im pogodzić. Kremacja z kolei to procedura, dzięki której wszystko może wyglądać w pełni profesjonalnie, a samo pożegnanie może być doskonałą procedurą, w trakcie której powiedzieć możemy jedno - do zobaczenia…

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA