Zamknij
REKLAMA

Giętarka trzpieniowa – precyzyjne gięcie elementów

16:06, 12.02.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nadanie materiałom odpowiednich kształtów odbywa się z wykorzystaniem różnego rodzaju narzędzi. Wśród nich znajduje się także giętarka trzpieniowa, która pozwala na precyzyjne wyginanie elementów metalowych.

Giętarka to szeroka rodzina urządzeń technicznych, które służą do wyginania elementów wykonanych z metalu, najczęściej prętów, rur, blachy, pasów czy profili, na przykład płaskowników. To popularny sprzęt stosowany w obróbce, używany w różnych zakładach przemysłowych. Wśród dostępnych modeli giętarek znajduje się także giętarka trzpieniowa w ABH Maszyny. Giętarka ta wyposażona jest w trzpień i stosowana jest przede wszystkim do wyginania rur wykonanych z różnych materiałów.

Za pomocą giętarki trzpieniowej można wyginać rury wykonane z:

- aluminium
- tali nierdzewnej
- stali zwykłej
- innych materiałów

Za pomocą giętarki można wykonywać bardzo precyzyjne gięcia bez ryzyka deformacji elementów. Możliwość dokładnego określenia kątów gięcia pozwala na przygotowywanie dużej liczby powtarzalnych elementów. Gięcia mogą być przeprowadzane dla elementów o różnych średnicach i w różnych promieniach. Giętarki trzpieniowe najczęściej są napędzane silnikami elektrycznymi. Sterowanie w przypadku ręcznych giętarek najczęściej odbywa się z użyciem pedałów nożnych.

Giętarki trzpieniowe – także CNC

Urządzenia takie, jak giętarka trzpieniowa, dostępne są również w wariancie CNC. Urządzenia CNC (Computerized Numerical Control) wyposażone są w mikrokomputery, za pomocą których można zaprogramować ich pracę i przygotować elementy całkowicie zgodne z założeniami projektowymi. Giętarka trzpieniowa CNC umożliwia szybkie, dokładne wykonywanie obróbki z wysoką powtarzalnością elementów. Sterowanie odbywa się wtedy za pomocą panelu sterowania, który w nowoczesnych urządzeniach może być wyposażony w ekran dotykowy. Aktualnie giętarki trzpieniowe oferowane są przez wielu różnych wariantach do wyboru. Sprzęt ten oraz jego parametry techniczne można sprawdzić już teraz na stronach internetowych producentów i sprzedawców.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone