Zamknij
REKLAMA

Jak najszybciej zaciągnąć pożyczkę ratalną?

13:41, 30.01.2020 | materiały partnera

Pożyczka to najprostsze i najszybsze rozwiązanie na niespodziewane wydatki. Zepsuty telewizor, pralka lub remont to sytuacje, które powodują, że potrzebujemy pilnie gotówki. Uzyskanie kredytu w banku wiąże się z długim czasem oczekiwania i skomplikowanymi procedurami. W takim przypadku najlepiej sięgnąć po szybką pożyczkę ratalną dostępną przez Internet.

Brak jakiekolwiek zadłużenia w ostatnim kwartale 2019 roku zadeklarowało 38% Polaków, we wcześniejszym okresie wspomnianego roku było to 42%, a w poprzednim roku - 54%.

Najczęściej Polacy spłacają kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową w banku oraz w instytucji pożyczkowej. Taki rodzaj zadłużenia wskazuje 50% naszych rodaków. Za to rzadziej zadłużamy się w zakładzie pracy - takie rodzaj zobowiązania ma tylko 10,5% Polaków. Pożyczający korzystają także ze wsparcia finansowego rodziny i znajomych – taką pożyczkę posiada 9,6% naszych rodaków. Najmniej zobowiązań Polacy mają w zakładzie energetycznym, u operatora telekomunikacyjnego, w spółdzielni mieszkaniowej (3,3%) oraz w lombardzie, leasingu itp. (3,4%).

Polacy nie są zbyt skłonni do finansowania pożyczkami bieżących wydatków jak żywność, odzież, koszty utrzymania. Taką opcję wyklucza ponad połowa naszych rodaków. Za to bierze ją pod uwagę 13,8% Polaków, a 4,3% twierdzi, że jak najbardziej weźmie pożyczkę na codzienne wydatki. W rzeczywistości jednak nie mamy większych oporów, żeby finansować różne wydatki pożyczonymi pieniędzmi. Czasami jednak to konieczność, ponieważ pojawiają się pilne wydatki, których nie można odłożyć w czasie. Wtedy można jednak zaciągnąć szybką pożyczkę ratalną przez Internet.

– Pożyczka na raty online to produkt, który można wziąć szybko i bez skomplikowanych formalności. Niektóre instytucje pozabankowe skróciły cały proces pożyczkowy maksymalnie, jak to było możliwe – wyjaśnia ekspert https://www.aasapolska.pl/.

– Ma to ułatwić osobom potrzebującym pilnie gotówki dostęp do finansowania. Za pośrednictwem swoich stron internetowych pożyczkodawcy dają klientom możliwość łatwego obliczenia raty zobowiązania, sprawdzenia parametrów pożyczki oraz przesłania wniosku online. To sprawia, że pożyczkobiorca może otrzymać pieniądze bezpośrednio na swoje konto nawet w ciągu kilkunastu minut.

Pożyczka ratalna – gdzie ją znaleźć?

Jeśli szukamy szybkiej pożyczki dostępnej w kilkanaście minut, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ofert dostępnych w Internecie. Rynek pożyczek ratalnych online jest bardzo szeroki, dlatego trzeba poświęcić trochę czasu na wybór najkorzystniejszej i najtańszej oferty. Najszybszym sposobem znalezienia takiej pożyczki jest skorzystanie z porównywarki internetowej, która na podstawie wybranych kryteriów pomoże wybrać z wielu ofert najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb.

W porównywarce pożyczek należy określić kwotę, jaką chcemy pożyczyć i okres spłaty. Dzięki temu porównywarka wyświetli odpowiednie dla nas oferty. Spośród nich wystarczy wybrać najlepszą. W tym celu powinniśmy porównać pożyczki pod względem całkowite kwoty do spłaty, wysokości raty, oprocentowania oraz RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), która określa całkowite koszty pożyczenia pieniędzy w skali roku. Można również skorzystać z rankingu pożyczek ratalnych. Takie zestawienia są często publikowane w portalach o tematyce finansowej i pożyczkowej.

Pożyczka na raty - szybkie procedury

Pożyczka w 15 min na raty to rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują bardzo szybko gotówki. Taka pożyczka charakteryzuje się błyskawicznym procesem weryfikacyjnym oraz zminimalizowanymi formalnościami. Wszystko załatwiamy przez komputer, tablet lub telefon bez wychodzenia z domu.

Aby wziąć szybko pożyczkę ratalną, wystarczy wejść na stronę internetową wybranej instytucji pozabankowej i określić wysokość pożyczki oraz okres spłaty. Po chwili kalkulator wyliczy nam wszystkie parametry zobowiązania jak rata, oprocentowanie, prowizja itp. Jeśli koszty i wysokość raty nam odpowiadają, możemy przejść do następnego kroku, jakim jest wypełnienie wniosku.

W formularzu musimy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko, PESEL), adres, numer konta, telefonu, adres e-mail oraz rodzaj i wysokość uzyskiwanego dochodu. Po wypełnieniu wniosku możemy go przesłać online.

Teraz pożyczkobiorcę czeka proces weryfikacyjny, w którym jest sprawdzana jego wiarygodność, zdolność kredytowa oraz historia kredytowa. Dzięki nowoczesnej technologii trwa to bardzo krótko. Po tych wszystkich czynnościach na adres e-mail lub w wiadomości SMS wnioskodawca otrzymuje decyzję. Jeśli jest pozytywna, należy wykonać jeszcze przelew weryfikacyjny, który ma potwierdzić tożsamość pożyczkobiorcy. Czynność ta polega na przelaniu symbolicznej kwoty w wysokości 1 gr lub 1 zł z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy. Po zaksięgowaniu przelewu weryfikacyjnego pożyczka zostaje przekazana na konto pożyczkobiorcy. Natomiast umowa w wersji elektronicznej jest dostarczana na adres e- mail podany wcześniej w formularzu. Przy okazji warto pamiętać, że przysługuje nam także prawo do wcześniejszej spłaty pożyczki.

Pożyczka ratalna przez Internet to najszybszy sposób na uzyskanie gotówki. Ograniczone do minimum formalności i zaawansowany system weryfikacji klienta sprawiają, że cała procedura pożyczkowa przebiega błyskawicznie. Dzięki temu pożyczkobiorca może cieszyć się pieniędzmi niekiedy już po kilkunastu minutach od złożenia wniosku o pożyczkę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone