Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę, kupując zegarek?

09:34, 27.01.2020 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wielu z nas bez zegarka na nadgarstku nie wyobraża sobie życia. Wiele osób ma jednak problem z wyborem odpowiedniego modelu. Poza wąskim gronem znawców i kolekcjonerów, zdecydowana większość klientów nie wie, na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu.

Marka oraz design

Na pewno powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy markowy, a więc z reguły dość drogi zegarek jest dla nas najlepszym wyborem? Decydując się na zakup konkretnego zegarka, powinniśmy przeanalizować masę czynników. Po pierwsze pod uwagę bierzemy aktualny, a w wielu przypadkach także historyczny prestiż marki. Ważne powinny być dla nas popularność marki na naszym rynku, łatwość w ew. odsprzedaży, kwestia utraty wartości czy także jakość serwisu. Są to bardzo ważne elementy. Jednak nie najważniejsze. Najważniejsze jest bowiem to, aby dany zegarek nam się po prostu podobał i aby dobrze "leżał" na naszym nadgarstku. Często liczy się pierwsze wrażenie - jeśli mamy poczucie, że to "ten jedyny", najprawdopodobniej także po jakimś czasie, kiedy zakupowe emocje opadną, zegarek będzie nam się nadal podobał. Z drugiej strony, jeśli nie jesteśmy przekonani do danego modelu, nawet naprawdę ciekawa historia firmy, czy też powszechne uznanie dla danej marki schodzą na dalszy plan. Estetyka jest w tym przypadku bardzo ważna.

Jakie szkiełko?

Nikt z nas nie chce, aby przypadkowe otarcia powodowały, że na szkiełku naszego zegarka pojawią się rysy. Warto więc sprawdzić, czy dany zegarek został wyposażony w szafirowe szkiełko. Szkło to jest na tyle twarde, że jego porysowanie wymaga sporej siły i naprawdę twardego narzędzia, zatem w zasadzie nie jest możliwe jego przypadkowe uszkodzenie. Wadą tutaj jest mniejsza odporność na uderzenia, porównując je do szkieł syntetycznych czy też do szkieł mineralnych. Musimy także pamiętać, że producenci w trosce o estetyczne walory upiększają szkiełko antyrefleksyjną warstwą, która zmniejsza odbicia światła. Taką warstwę umieszcza się bezpośrednio na powierzchni szkła dwustronnie lub jednostronnie. Rozwiązanie to jednak ma jeden mankamenty. Twardość takiej powłoki jest dużo niższa niż samego szkiełka, zatem ryzykujemy porysowanie samej powłoki. Oczywiście ostateczny wybór należy do nas i powinien uwzględniać warunki, w jakich będziemy używać zegarka.

Zegarki Orient - rozsądny kompromis

Podczas zakupu zegarka niemal każdy kieruje się jego ceną. Jeśli budżet jest mocno ograniczony, z reguły pozostaje nam wybór produktów tańszych, jednocześnie najpopularniejszych marek. Jeśli jednak dysponujemy nieco większymi środkami i jeśli zależy nam jednocześnie na wysokiej jakości zegarka, powinniśmy zwrócić uwagę na zegarki Orient ze średniej półki cenowej. Stosunek jakości do ceny produktów tej japońskiej marki jest bardzo wysoki, jednocześnie - oprócz niezawodności - możemy liczyć na ciekawe kształty, kolory i design.

Zegarki Orient są po prostu ładne i ponadczasowe. Często można je spotkać w stylizacjach na blogach modowych. Jest to obecnie pewnego rodzaju wyznacznik dla nas co się nosi, a co raczej już na starcie odpada. O pomoc w dobraniu konkretnego modelu możemy także poprosić sprzedawcę w sklepie z zegarkami. Nie zostajemy z tym problemem sami.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA