Zamknij
REKLAMA

Rodzaje kominków domowych

00:00, 22.01.2020 | materiały partnera

Rozwiązań kominkowych aktualnie na rynku jest całe mnóstwo. Przekonuje się o tym każdy, kto przymierza się do kupna takiego rozwiązania. Każdy rodzaj kominka domowego posiada swoje wady i zalety, dlatego nie wszystko będzie odpowiednie dla każdego. Wiąże się to również z możliwościami technologicznymi naszych domostw jak i aranżacjami. Jeżeli przymierzasz się do inwestowania w kominek domowy - poznaj podstawowe rodzaje kominków domowych jak i ich wady i zalety.

Rodzaje kominków domowych

Pierwszym kominkiem jaki omówimy jest kominek otwarty. Idealne opcja dla osób, którzy wolą bardziej tradycyjne rozwiązania. Taki kominek to styl i klasa, która świetnie prezentuje się w klasycznych aranżacjach. Może być zarówno głównym punktem naszej stylizacji, jak i skutecznym dodatkiem. Pamiętaj, aby nie umieszczać go obok konkurencyjnego telewizora. Takie rozwiązania nie mogą ze sobą kolidować! Ma on budowę otwartą, przez co na własnej skórze możemy odczuć przyjemne ciepło płynące z palącego się drewna. Takie rozwiązanie to jednak tylko i wyłącznie estetyczne i wizualne rozwiązanie. Jako środek grzewczy w naszym domu niespecjalnie się sprawdza. Jego sprawność jest niska, gdyż przez jego otwartą budowę i komin wydostaje się mnóstwo ciepła. Dodatkowo wymaga stałem obserwacji i nie możemy zostawić palącego się ognia bez nadzoru. Jest niebezpieczny dla dzieci i wymaga sporej ilości wolnego miejsca. Musi stać w odpowiedniej, bezpiecznej odległości od innych elementów naszego wystroju wnętrza. Warto mieć to na uwadze.

Innym przykładem są kominki z wkładem. Dzielimy je głównie na wkłady żeliwne i stalowe. Te pierwsze mają świetne właściwości akumulacyjne, przez co oddają ciepło nawet na długo po wygaśnięciu ognia w palenisku. Poza tym świetnie nadają się do wsparcia naszej aktualnej instalacji grzewczej. Dają przyjemne ciepło i nie wyglądają źle. Jeżeli jednak zależy nam tutaj zarówno na funkcji grzewczej jak i estetycznej - lepiej sprawdzi się wkład stalowy. Ma mniejsze właściwości akumulacyjne, lecz znacznie lepiej prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach. Dostępnych mamy wiele wersji przeszkleń i opcji drzwiczkowych, dzięki czemu świetnie potrafi się wpasować w prawie każdą aranżację. Minusem jest tutaj spora ilość potrzebnego, wolnego miejsca i potrzeba generalnego remontu. Zwłaszcza jeżeli decydujemy się na dodatkowe instalacje takie jak płaszcz wodny czy DGP.

Innym rozwiązaniem są kominki elektryczne. Są tanie i nie wymagają dodatkowego remontu. Można je zamontować praktycznie wszędzie bez potrzeby dostępu do przewodu kominowego. Świetnie sprawdzają się w mieszkaniach w bloku jak i miejscach, gdzie montaż tradycyjnego kominka domowego nie jest możliwy. Poza tym nie generują spalin, co jest dodatkowym atutem dla wielu z nas.

Na co się zdecydować?

Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie niestety sami. Warto też dopytać się tych ekspertów od wrocławskich kominków. Wszystko zależy od naszych oczekiwać jak i okoliczności. Aby odpowiednio wybrać rozwiązanie dla siebie, warto doradzić się u sprawdzonych specjalistów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone