Zamknij
REKLAMA

Czy można zrobić zakupy w każdą niedzielę?

15:22, 09.01.2020 | materiały partnera

Zakupy w niedzielę są w dalszym ciągu bardzo ważne dla wielu z nas. Ciężko jest się przyzwyczaić do faktu, że niewiele sklepów jest tego dnia otwartych. Na szczęście przepisy nie zabraniają całkowicie handlu w ostatnim dniu tygodnia. Sprawdźmy więc jakie sklepy są otwarte w niedzielę?

Powody zakupów w niedzielę

Choć niedziela jest przeznaczona na wypoczynek po ciężkim tygodniu, wielu z nas traktuje ją jako dzień, w którym sklepy powinny być otwarte. Mowa jest tutaj o sytuacji, gdy pracujemy lub uczymy się w weekendy i musimy się wówczas zaopatrzyć. Tymczasem wykonanie większych zakupów w sobotę bywa trudne, szczególnie gdy wieczorem chcemy odpocząć. Również niespodziewana wizyta gości w niedzielę jest kłopotliwa, jeśli nie mamy w domu podstawowych produktów spożywczych lub ciasta do kawy. W takim przypadku trzeba udać się do sklepu. Obecnie handel jest dopuszczalny w Polsce tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Ustawodawca wyznaczył oprócz tego kilka niedziel handlowych przed świętami, które pozwalają na spokojne przygotowania.

Sklepy otwarte w każdą niedzielę – czy takie istnieją?

Mimo, że przepisy dotyczące handlu w niedzielę zostały w ostatnich latach zaostrzone, wiele sklepów wciąż sprzedaje produkty i usługi w ostatnim dniu tygodnia. Jakie sklepy są otwarte w niedzielę i z czego to wynika? Przykładem są obiekty handlowe , które działają jako placówki pocztowe. Tego typu placówki mogą być, zgodnie z przepisami, otwarte w każdą niedzielę, podobnie jak m.in. stacje paliw, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, piekarnie, cukiernie, lodziarnie czy też sklepy, w których handel prowadzi przedsiębiorca osobiście, we własnym imieniu oraz na własnych rachunek. Takie obiekty handlowe mogą otwierać się dla klientów w dowolnie wyznaczonych godzinach.

Jak znaleźć sklep otwarty w niedzielę?

Szukanie na własną rękę sklepu otwartego w niedzielę, metodą prób i błędów, bywa kłopotliwe. O to, jakie sklepy są otwarte w niedzielę, można zapytać oczywiście swoją rodzinę i znajomych, ale nie w każdym przypadku to rozwiązanie się sprawdza. Wiele sklepów, szczególnie tych, które są prowadzone w niedzielę wyłącznie przez właścicieli, zmienia bowiem od czasu do czasu godziny swojej pracy. Jak mieć pewność, że sklep do którego zmierzamy jest z pewnością otwarty? Wystarczy zainstalować aplikację wybranej sieci handlowej. Przykładem jest tutaj aplikacja Żappka, dedykowana dla osób, które często robią zakupy w sieci sklepów Żabka. Posiada ona lokalizator sklepów, który powie nam nie tylko jakie sklepy są otwarte w niedzielę, ale poda także godziny ich otwarcia oraz, dzięki GPS-owi, doprowadzi na miejsce bez problemów, podając precyzyjną trasę. Oszczędzimy dzięki temu czas, który możemy przeznaczyć na niedzielny wypoczynek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone