Zamknij
REKLAMA

Nowe Centrum Fitness w Gostyniu! 36 minut, to inteligentna alternatywa dla siłowni

14:57, 09.01.2020 | AM
Skomentuj

Zdrowe efekty, bez straty czasu, bezpiecznie. Dla tego kto ćwiczy lub chce zacząć, z pewnością są to jedne z ważniejszych zasad. Mieszkańców Gostynia, często nie przekonanych do wysiłku, może przyciągnąć szczególnie jedno, wymowne hasło reklamowe: My to robimy w 36 minut, a Ty? O tym jak to robią i jak zachęcają do tego innych rozmawiamy z właścicielami klubu 36 minut Gostyń, Mateuszem Drobińskim i Grzegorzem Grobelnym.

Gostyn24-Skąd 36 minut? Co jest w tej metodzie wyjątkowego, że podczas tak krótkich treningów można uzyskać lepsze efekty niż w typowej siłowni przy 1-2 godzinnych treningach?

36 minut Gostyń - Wszystko zawdzięczamy nowoczesnemu sprzętowi, którym dysponujemy tj. rewolucyjnemu systemowi treningowemu MILON. Innowacyjność naszej propozycji polega na tym, że trening jest maksymalnie efektywny, szybki, łatwy i bezpieczny.

- Po pierwsze pracujemy w interwale – jest krótki czas przejścia z urządzenia do urządzenia. Na zwykłych siłowniach często osoby ćwiczące robią serie, odpoczywają – tego czasu nie mają ustalonego. U nas ćwiczymy w kółko i to dosłownie! Po wykonaniu każdego ćwiczenia przesiadamy się na sąsiednią stację, żeby po wykonaniu serii przesiąść się na kolejną i kolejną, zataczając w ten sposób koło.

- Sprzęt skompilowany jest tak, żeby podczas każdego okrążenia przećwiczyć wszystkie partie Twojego ciała. Pracujemy po 4 minuty na dwóch maszynach cardio i po 1 minucie na sześciu maszynach siłowych. Pół minuty przerwy między każdym ćwiczeniem na złapanie oddechu. Pełny trening to dwa obwody, w sumie 36minut. Jakby na to nie patrzeć - szybciej się nie da.

- Po drugie na „normalnej” siłowni używa się siły mięśni tylko w jednym kierunku, tzn. wypychamy ciężar i ten powrót jest trochę mimowolny. U nas wykorzystujemy zarówno obciążenie jak i odciążenie. To dzięki silnikom elektrycznym stawiającym opór przy ruchu powrotnym. My pracujemy w dwie strony, w tak zwanym skurczu mięśnia koncentrycznym, a potem ekscentrycznym – ten drugi na siłowniach jest pomijany, a przez to że my go wykorzystujemy, robimy dwa ćwiczenia w jednym czasie.

- Kolejna rzecz to prostota systemu. Mówimy naszym klubowiczom „nie rozstawaj się z wydaną Ci kartą magnetyczną, a elektronika zrobi resztę za Ciebie” ????. Każda maszyna obwodu 36 minut jest przyłączona do sieci elektrycznej, sterowana komputerowo i wyposażona w slot kart magnetycznych - szczelinę, w którą wsuwasz kartę przed rozpoczęciem ćwiczenia. Na karcie zapisane są wszystkie dane opisujące Twoje możliwości treningowe, zakres ruchu, wysokość siodełka.

Podczas pierwszego treningu trener poprosi Cię o zajęcie pozycji na każdej z maszyn, po czym skalibruje jej parametry biorąc pod uwagę pod Twój wzrost, siłę fizyczną, wydolność organizmu i długość kończyn tak, żeby trening był wygodny i bezpieczny, angażował pełnię Twoich sił ale jednocześnie nie przeciążył Cię powodując kontuzji. Następnie ustawienia te zostaną zapisane na Twojej karcie, po wsunięciu której wszystko automatycznie ustawi się tak, jak za pierwszym razem. Od teraz każda maszyna w obwodzie jest dostosowana konkretnie do Twojej osoby i do Twoich możliwości. Każda maszyna jest teraz Twoja.

Gostyn24 - Więc dla kogo są takie treningi? Jakie efekty mogę osiągnąć? I czy przede wszystkim nie mając doświadczenia dałabym sobie radę z pracą z maszynami?

36 minut Gostyń - Wszystkie efekty – od budowy mięśni, po zrzucenie zbędnych kilogramów, utrzymanie formy, rehabilitację. Nasi trenerzy to wykwalifikowani fizjoterapeuci, sportowcy, znają się na tym i wiedzą jak mądrze poprowadzić trening aby dana osoba osiągnęła pożądane efekty. Trenerzy pracują z naszymi klubowiczami bardzo mądrze, rozsądnie, aby efekty osiągać zdrowo i na stałe, nie szybko i jednorazowo. A maszyny są bardzo bezpieczne. Opór elektryczny sterowany komputerowo zastępuje stalowe odlewy z ubiegłego wieku. Dzięki temu opór nie może spaść, wyrwać uchwytu z rąk, przydusić czy zmusić Cię do przyjęcia pozycji sprzecznej z naszą anatomią. To nie jest szarpanie ciężarem, jak to często ma miejsce na ‘zwykłej’ siłowni. U nas nie ma problemu kontuzji, zerwania czy naderwania mięśnia. Ba! Nie ma nawet zakwasów.

Ćwiczą z nami osoby zdrowe, silne, ale też osoby z nowotworami, ze stwardnieniem rozsianym, z cukrzycą, po kontuzjach, urazach. Tak naprawdę nasz system treningowy jest dla wszystkich.

Gostyn24 - A w jakim wieku najczęściej klienci się do was zgłaszają?

36 minut Gostyń - Jest wśród nas młodzież, w 15-16 roku życia, za zgodą rodziców. Jest cała grupa młodych, bardzo aktywnych ale i bardzo zabieganych osób. Kolejna grupa to osoby po czterdziestce, po pięćdziesiątce, a najstarsi w okolicach osiemdziesiątego roku życia. Pełny przedział wiekowy.

Gostyn24 - W takim razie na sam koniec, jak zachęciliby Państwo do spróbowania tej metody w Waszym klubie?

36 minut Gostyń - Przede wszystkim nie jesteśmy siłownią. Zawsze mówimy, że jesteśmy inteligentną alternatywą dla siłowni. Jesteśmy kameralnym klubem treningowym, ze stałą opieką trenera fizjoterapeuty, z indywidualnym planem treningowym, z regularną kontrolą wyników. Panuje u nas bardzo domowa, swobodna atmosfera, nikt nie czuje się skrępowany, czy zawstydzony. Nasi trenerzy służą pomocą, motywują, monitorują każdy Twój ruch. Każda nowa osoba może skorzystać z darmowego treningu próbnego w naszym klubie, do czego serdecznie zachęcamy. Wystarczy zadzwonić i umówić się na swój pierwszy indywidualny trening wprowadzający. Nie ma żadnych ukrytych kosztów, żadnych zobowiązań. Jesteśmy po to, żeby ludziom pomagać.

Gostyn24 - Postępy są pewnie najbardziej motywujące, w dodatku dla obu stron...

36 minut Gostyń - Oczywiście, jak najbardziej. Mamy się czym chwalić. Prowadzimy kluby 36 minut od ponad 5 lat. Pan Marek na przykład zrzucił z nami 14,7 kg w 5 miesięcy. Pani Iza 15 kg w 5 miesięcy. Pani Jola odzyskała sprawność po mastektomii. Mamy tego dużo więcej i to jest dla nas najważniejsze- sukcesy naszych klubowiczów. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Gostyn24 - Czy przygotowaliście jakąś specjalną ofertę dla osób chcących spróbować? A jeśli tak to co?

36 minut Gostyń - Dla pierwszych 5 osób, które zgłoszą się do nas i podadzą hasło ‘MILON’ ufundowaliśmy voucher
na 3 treningi,  uprawniający do skorzystania z usług naszego klubu.

Umów się na darmowy, niezobowiązujący trening, a dowiesz się więcej i bliżej zapoznasz się z naszą ofertą. Czekamy właśnie na Ciebie.Wstąp do naszego klubu 36 minut Gostyń, ul. Ogrodowa 9, obok sklepu KOMFORT i naprzeciw sklepu MAZAK, zadzwoń pod nr 665 005 529, odwiedź nas na facebook’u wpisując ‘36 minut Gostyń’ lub napisz do nas: gostyn@36minut.pl

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

olaola

3 2

w Gostyniu na szczęście jest kilka miejsc gdzie można ćwiczyć ... każdy może wybrać... 22:05, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Przemo nadolnyPrzemo nadolny

2 1

Ja niepotrzebuje wcale ćwiczyć wszystko robie ponad norme pozdrawiam młodzież . 11:00, 18.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GostyniankaGostynianka

4 0

A ile kosztuje dzienny trening bo o tym ani słowa ? 11:35, 21.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© gostyn24.pl | Prawa zastrzeżone